KOOOkio gerumo savaitgalis!!!  Čia man rodos vasara skolas grąžina už baisias lietingas savaites rugpjūčio pabaigoje, kai jau galvojom, kad vasara susipakavo terbas ir išsikraustė iš Lietuvos…Bet ne, ji čia visu grožiu ir būtent per Sostinės dienas. Smagiausia, kad Sostinės dienos  įdomios ne tik sostinės, bet visos Lietuvos žmonėms, nes aš sutikau žmonių ir iš Kauno, ir iš Šiaulių, ir iš Kėdainių. Tiesa sakant, tai toookio didumo ir masiškumo rengiinys, kad tinkamai nepasiruošęs vienu ypu visko neapeisi. Šiais metais šioje šventėje dalyvavau pati, nes labai norėjau kaip įmanoma geriau ištransliuoti žinią apie dosnių žmonių šventę „Kviečiu į svečius”.  Taigi pasiraitojom rankoves ir kibom į darbą, kartu su „Maisto Banko” savanoriais. Kaip viskas buvo, suverta į karolius.

Mūsų stendas įsikūrė pačiame Geminio prospekto viduryje prie Žemaitės skvero. Labai puiku, kad visas Gedmino prospektas buvo suskirstytas zonomis, kur knygos – tai knygos, kur kalviai – tai kalviai, kur medaus alėja – tai vien medus, kur rūkyta mėsa – tai tik dešros ir kumpiai. Mūsų stendas, aišku, ne dešrų skyriuje buvo…. O knygų. Galiu drąsiai sakyti (juolab kad ir ne iš vieno tą išgirdome), mūsų stendas tikrai buvo gražiausias ir jaukiausias.

Beatos virtuve_Sosotines dienos 13

 

Beatos virtuve_Sosotines dienos_12

Daug meilės ir dėmesio į jį buvo sudėta. Dailininkė Lina, kuri ir sekmadieni atėjusi vaikams veidelius piešė, pagamino širdutes, vėliavėles ir marškinėlius stendo fėjoms.

Beatos virtuve_Sostines dienos_9

Beatos virtuve_sostines dienos_8

Emilija, Ula, Inga, Vesta, Laura – visos dirbo iš peties.

Beatos virtuve_Sosotines dienos

Vaidotas – „Maisto banko” vadovas- labai garsiai ir gerai pardavinėjo visiem praeiviams mūsų labdaringą uogienę, tai jau sekmadieni visai jų nebeturėjom… Kaip mums sekėsi ir kiek pavyko surinkti paramos „Maisto bankui” skaičiuosime trečiadienį.

Beatos virtuve_Maisto bankas

Tikslas buvo paprastas – uždirbti pinigų mano inicijuotai dosnių žmonių iniciatyvai „Kviečiu į svečius”, kuri ragina jus visus namuose ar darbovietėse rengti šventes ir vakarėlius, vakarienes, pobūvius ar piknikus, o jų metu surinkti paramą „Maisto bankui”.

„Maisto banko” savanoriai dalino skrajutes, išdalinome dešimt tūkstančių. Ten viskas aiškiai ir tiksliai parašyta, kas ir kaip, taigi tikiuosi, kad prisijungsite.

Aš stende buvau visas tris dienas – labai daug bendravau, pasirašinėjau ant knygų ir du kartus gyvai gaminau Žemaitės skverelyje.

Beatos virtuve_Sostines dienos_1

Šeštadienis buvo skirtas pristatyti idėjoms, patarimams, ką daryti, jei norite į svečius pasikviesti visą minią draugų ar kolegų. Taigi siūliau gaminti kokteilius su iniciatyvos „Kviečiu į svečius” draugu – mineraliniu vandeniu „Vytautas”.

Beatos virtuve_sostines dienos_2

Ir dalinausi savo salotų konstravimo technika. Ačiū visiems, kurie atėjo. Tiesą sakant, tiek vaikų norinčių paragauti salotų su kruopomis, morkomis, artišokais ir ožkos sūriu gyvenime dar nemačiau.

Beatos virtuve_Sostines dienos_salotos

Beatos virtuve_Sosotines dienos5

Na o sekmadienį  skyriau smaguriškų pusryčių idėjai. Viriau didžiauuuusiooooo populiarumo sulaukusią slyvų ir juodojo šokolado uogienę, kurios receptą galite rasti štai čia. Ir vaišinau visus šia uogiene perteptu vafliniu pyragu.

Beatos virtuve_Sostines dienos_7

Šį savaitgalį – šeštadienį 10.30 per TV3, kaip žinia, startavo ir mano naujos laidos sezonas. Ačiū, kurie žiurėjote.  Visus receptus galite patogiau sau susirasti TV3 play.

 

Įdomiausia, kad Sostinės dienose susitikau savo pirmosios laidos ekspertą – Donatą! Štai kokios galingos Sostinės dienos buvo – sutraukė visus iš visur ir nei vieno abejingo nepaliko…

 

 

Komentarai

Rašyti komentarą