8241
Beatos virtuvė

Mano metai – apžvalga ir svarbiausi dalykai

(8)

Arklio metai buvo? Vis dar tęsiasi. Ir mano laidos ir blogo redaktorė Anna sapnavo, kad aš jodama ant arklio vedu kažkokią laidą… Cha, cha, cha… Tiesą sakant, šiais metais panašiai ir jaučiausi – tarsi kokio arklio šuoliais nešama, nors, po teisybei, ant arklio sėdėjau tik porą kartų gyvenime. Paskutinį kartą, kai laukiausi Jurgio, bet dar to nežinojau, ir man ant to žirgo nepatiko, norėjau kuo greičau nuo jo nulipti. Ko nepasakyčiau apie šiuos savo metus, – šio žirgo buvau pranešta su vėjeliu. Dabar atsisėdus, kojas ištiesus priešais židinį pati nardau po savo blogą ir suprantu, kiek daug, kaip neišsenkamai prirašyta, kiek daug visko buvo praėjusiais metais. Visi mes, kurie žinome feisbuką, matėme savo draugų ir FB surikiuotas metų apžvalgas. Aš taip pat savo peržiūrėjau ir – o taip, ačiū, mielas FB, kad viską apie mane žinai, bet vis tiek reikia pačiai atsisėsti ir apgalvoti, ir surikiuoti.

Beatos virtuve_nauji metai_2

Šiais metais blogas sumušė visus lankomumo rekordus, ypač per šventes. Žinau, kad daugelis ateina elementariausio reikalo vedami – reikia recepto. Ir ačiū, kad užsukate! Taip pat žinau, kad yra mažuma, – bet pati vertingiausia mano mažuma, kurie skaito ir seka, ir kartais pakomentuoja, žinau ir jus tylieji, kurie nekomentuoja ir tiesiog perskaito, kažką pasiima: ar jausmą, ar naujieną, ar šiaip, praleidžia laiką ir eina tolyn, gyventi savo gyvenimo. Bet skaito ir jiems įdomu, tiesą sakant, aš pati pasiilgau paskaityti apie ką nors kitą, ar yra kas nors dar Lietuvoje, kas rašo tiek daug apie savo gyvenimą, kiek rašau aš??? Cha, cha, cha – geras klausimas! Pasakykite, nes man būtų įdomu paskaityti. O šiap tai, aš džiaugiuosi dalindamasi, nes tik kai pats duodi, gali tikėtis gauti atgal. Be dosnumo nėra jokios perspektyvos…

Šeima ir Krikšto mama

Oho, kokie buvo metai! Aš gal pradžioje apie asmeninius dalykus pakalbėsiu. Mano vaikai paaugo, dabar yra vienodi, labai energingi, Izabelė labai kaip aš, tik dar labiau kaprizinga, Jurgis – mąstytojas, kuris išmąsto dalykus ir pasako man tai, ko aš nesugalvoju… Mūsų šeimos džiaugsmas ir laimės pagalvėlė yra Bonbon. Ir aišku, – mano mylimas vyras Tomas, be kurio labiausiai iš visų nebūtų Beatos virtuvės.

Beata su seima_Tomas_vaikai

Šie metai ypač mano Tomui ir buvo ypatingiausi, nes „Jurgis ir Drakonas“ pradėtas mūsų itališkose atostogose, įgijo kūną ir veidą, ir visą būrį fantastiškos JD šeimos. Ir tikrai galiu pasakyti, – supažindino Vilnių su tuo, kokia gali ir turi būti tikra pizza.

JD seima

Bet tai gal dar bus apie tai progų pakalbėti, nes, tiesą sakant, aš kažkaip pernelyg netempiu Jurgio ir Drakono už sprando ir leidžiu jam pačiam susirasti savo veidą, ir savo gyvenimą, o palaikau ir pagarsinu, kaip kokia krikšto mama, o aš ir esu krikšto mama, cha, cha, cha… Gerai, tai kaip gi apžvelgiami metai???

Komanda ir didžiausi projektai, ir objektai

Aš – kadangi mano blogas vis tik vienaip ar kitaip sukasi aplink virtuvę – tai aš pabaigoje surinksiu savo penketuką šių metų receptų, kurie man dėl vienų ar kitų priežasčių reiškia mano praėjusius metus. Bet pradėsiu apžvalgą nuo komandos savo, aš kažkaip net nevadinu komanda, nesakau merginom, – na, komanda? Kaip kokia trenerė…

Beatos virtuve_komanda_merginos

Pas Kalėdas FB linkėjau visiems gerų santykių su jus supančiaisiais, tai ir dabar – štai, prašau, kokia graži mano moteriška kompanija, kuri padėjo šiais metais šturmuoti ir įveikti dvi, tiksliau, visas tris praėjusių metų aukštumas: tai „Mamų knyga“, tada TV laida ir kalėdinė dovana sau ir jums – Kalėdinis žurnalas.

Beatos mamu knyga

Beata_kaledinis zurnalas

Tai trys esminiai darbo projektai, aplink kuriuos sukosi visi mano metai. Metų pradžioje didžiulis sutelktas darbas išleisti geltonąja ir linksmąją mamų knygą, kurioje pilna namų virtuvės hitų. Po to, tik ją išleidę, pasinėrėme į laidų filmavimą, uogienių virimą. Žurnalas buvo karūnos žvaigždė, – paskutinis štrichas, kuris – ačiū jums – buvo sutiktas taip, kaip ir turėjo būti sutiktas. Galiu pasakyti, kad pavasario žurnalas yra in the making…Ir lauks su visais kiaušiniais ir velykiniais kepiniais, ir visomis istorijomis.

Šių metų naujienos

Cha! Jau minėtas žurnalas ir knyga, bet dar labai įdomi naujiena, kuri gimė iš knygos – jaunųjų virtuvės šefų rubrika laidoje.

Beatos virtuve_vaikai_mz

Beatos virtuve, viskas apie vista, jaunasis sefas Deividas

Dalykai, kurie man yra labai svarbūs: tai fantastiškiausia planuotė ir dar du skanūs bei naudingi produktai: tai juoda duona su sėklomis, kuri neseniai pasirodė, ir padažai gaminimui, kurių man vis negana ir juos sunaudoju per greitai. Iš tiesų, tie projektai užtruko ilgiau nei pusmetį, nes prasidėjo pavasarį ir gimė jau žiemą.

Beatos duona_maza

IMG_9547

Kad neatrodytų, jog viskas tik apie darbus, noriu paminėti ir dar vieną naujieną (ji susijusi su anksčiau jau aptartu šeimos ir krikšto mamos reikalu), – mes neatostogavome vasarą visa šeima. Tomas dirbo sulindęs į pečių, todėl atostogavau viena.

atostogos_ir_rabarbarai

Beatos atostogos_Tomas_seima_vaikai

Na, bet tai negi dabar gailėsies savęs?? Bet tai tikrai buvo naujiena, kad Tomas prie mūsų su vaikais tik dviem nepilnom dienom galėjo prisijungti. Bet nereikėtų skųstis, nes šiaip tai metai buvo mums turtingi kelionėmis.

Metų kelionės

Praėjusius metus sutikom Disneylande, nelabai laimingi, todėl kažkaip pasižadėjome, kad nevažiuosime ten daugiau. Tada gegužę skridome į Niujorką ir jo apylinkes – į draugo gimtadienį. Vasara buvo skirta Lietuvai ir atostogoms prie Baltijos. O rudenį manęs laukė kulinarinė kelionė į Pietų Italiją mokytis gaminti ledų. Tai, kad mažiausiai tris kartus buvau Londone, net neskaičuoju. Iš visur jums buvo pristatyti karoliai, taigi tikiuosi, ir jūs truputį su manimi tą kelionių ir bastymosi jausmą patyrėte.

Svarbūs susitikimai ir pasidalinimai

Šiais metais vėl buvo „Kviečiu į svečius“. Šiemet net į gatves išėjome, tiksliau, dalyvavome Sostinės dienose ir viriau labdaringą uogienę, kurią pardavę uždirbome pinigų Maisto Bankui. Pati iniciatyva man labai artima ir svarbi, nes kviečia dalintis ir joje dalyvauja geros valios dosnūs žmonės, nebijantys ilgai dirbti ir įdėti pastangų, kad kitam būtų lengviau. Kai su „Maisto banku” prieš ketverius metus pradėjome šią iniciatyvą, tai sakiau, kad sotus alkaną tikrai užjaučia. Todėl raginau jus visus namuose ar darbovietėse rengti šventes ir vakarėlius, vakarienes, pobūvius ar piknikus, o jų metu surinkti paramą „Maisto bankui“, nes mes patys vieni kitiems galime būti ir esame geriausia parama. Šiemet „Kviečiu į svečius“ dar paaugo – pasiekė daugiau žmonių, atokiausius šalies kampelius, daug ir didelių ir mažesnių bendrovių prisidėjo, už ką ačiū jums visiems tariau pirmajame tokiame padėkos vakare. Ir ne tik dalijimosi džiaugsmas, bet ir gerumo rekordas šiemet įvyko – nes „Kviečiu į svečius“ surinko per 55 tūkstančius litų! O jūs žinote, kad vienas litas „Maisto banko” rankose pasidaugina  ir virsta 15 litų? Tai dėl to suaukota suma stebuklingas padidėjo ir už surinktus pinigus „Maisto bankas” galės nepasiturintiems suorganizuoti maisto už… 825 000 litų!!! Wow! Labai džiaugiuosi, kad jūsų dosnumas gali tiek daug.

Kvieciu i svecius

Kvieciu i svecius

Kvieciu i svecius

Dar, jei kalbame apie mano „Mamų knygą“, tai turbūt žinote, kad visi įsigydami knygą prisidedate ir prie Mamų unijos projektų, nes dalis lėšų, gaunamų knygą pardavus, skiriama būtent Unijai. Džiaugiuosi, kad per 7 mėnesius galėjome prisidėti prie Mamų unijos gerų darbų daugiau nei 7000 litų, ir tai tikrai nepabaiga!

Ir dar vienas smagus dalykas, kurį galėjau šiais metais padaryti – tai pažiūrėti filmą kartu su jumis. Tai buvo skoniais ir emocijomis kerinti kino juosta „Šimto žingsnių kelionė“.

Beata_simto zingsniu kelione_kinas

Va tokie greitai peršuoliavus per 2014 metus buvo mano Arklio metai…  Ryt dalinsiuos savo pasižadėjimais kitiems metams, o iškart po naujų skelbsiu geriausių receptų topus…

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (8)
Komentarai
 1. Laura parašė:

  Ačiū, Beata, už tai, kad sugebate įkvėpti, už tai kad pasidalinate gražiomis akimirkomis – ačiū ačiū ačiū, kad atsiradote tokia ant Lietuvos 🙂
  Sėkmės ateinančiais metais – lauksime nuostabiausių karolių, skaniausių receptų, žurnalų ir Jūsų šypsenos!
  Valio! 🙂

 2. Jurate parašė:

  Ačiū už šaunius metus. Buvo smagu skaityti ir „sekti“ Jus. Sėkmės ir ateinančiais 🙂

 3. Ieva parašė:

  100% pritariu Laurai!Jūs, Besta,esate mano įkvėpėja nuo pat pirmos knygos išleidimo, nuo jos tikrai atradau virtuvę ir meilę gaminimui!Visi mano pažįstami žino, kad beveik 100% mano valgių yra iš Beatos :). Va rytojui jau paruoštas sprandinės vyniotinis su abrikosais, sausio 1ajai bus kepta višta iš žurnalo,ir ką tik baigė kepti biskvitas tortui Senelio sapnas:) Ačiū, kad dalinatės, kad įkvėpiat, kad uždegat 🙂 Sėkmės Jums ir Jūsų šeimai ir kitais metais!

 4. Medeja parašė:

  Aciu uz idomius Ir ikvepiancius metus !!! Ir toliau bukite tokia ikvepianti bei optimistiska , toliau ikvepkite kitus pamilti virtuve , maisto gmyba Ir zinoma jo skoni 🙂 Ateinanciais metais linkiu jums Ir jusu seimai daug dziaugsmo , optimizmo bei silumos !!! Lauksime jusu receptu, karoliu Ir zinoma labiausiai graziu akimirku, knygu Ir zinoma zurnalu !!! 😀 aciu , aciu Ir dar karta aciu jums kad estate !!!
  Laimingu naujuju metu!!! 😀 Graziai juos sutikite !!! 😀

 5. Ingrida M. parašė:

  Tikrai įspūdingi metai ir atrodo, ar įmanoma spėti tiek padaryti per metus? TIkrai turėjote per juos pralėkti arklio nešina 🙂

 6. Egle parašė:

  esu ta tylioji skaitytoja, nemegstu komentaru.. Bet seku bloga nuolatos! ir vis griztu prie receptu, nors turiu begale knygu ir kitu autoriu, bet tavo Beata receptai niekada nenuvilia! ir netgi su tortu „Medutis“ laimejau ofiso „bake off“ konkursa Dubline 🙂 aciu, sekmes ir ikvepimo 2015!

 7. Ieva parašė:

  Trumpas tyliosios komentaras. Mėgavausi tinklaraščiu, kai jį kadaise skaitė tik mažuma, džiaugiuosi už Beatos sėkmę (arba jos lietuviškai pavydžiu) ir tuo pačiu tyliai graudenuosi, kad tai tapo taip populiaru ir komerciška. Viena vertus, tikrai nesijauti tobula šeimininke, kai prie stalo girdi komentarus, o tai čia Beatos sausainiai ar Beatos silkė, kita vertus, džiugu, kai išties brangių (tiesiogine prasme) ir (kai kurių) visai neblogų picų krikštamotė sugeba įpinti į savo išsamius pahahahenimus tikrai neblogų patarimų. Nenusipiginkite, nesubanalėkite ir nepraraskite entuziazmo tobulėti. Ir daugiau dėmesio taisyklingai lietuvių kalbai 🙂

 8. Jurga parašė:

  as is tu tyliuju, kur ateinu ir paskaitau 🙂 receptu netgi reciau uzsuku nei siaip paskaityt 🙂
  Kadangi Beata klausei kokiu dar cia blogu galima paskaityt – mano labai skaitomas ir mylimas blogas, ir fb sekamas, ir su pacia rasytoja tokia sakyciau virtuali internetine draugyste uzgimus, nes tooobula moteris, mama ir siaip autore, tai sakyciau kad rekomenduoju – Eglės namučiai 🙂

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.