Šuns idėja man labai rimtai pristatyta buvo prieš truputį daugiau nei metus.

– Mums reikia šuniuko, mums reikia šuniuko… – Sutartinis choras iš dviejų kalbančių ir vieno mėginančio kalbėti buvo.

– Iš proto išsikraustėt??? Kokio dar šuniuko? Nebus šuniuko, šuniukui reikia dėmesio ir laiko, meilės ir šilumos, ir, pageidautina, mažiau teroro… – Ko nelabai gali tikėtis, jei vienam iš šeimininkų yra dveji. Bet niekas nesudėjo ginklų, vis buvo žiūrimos tinkamos veislės ir manipuliuojama svajonių lygmeniu, galimybėmis.

– Ne, šito tai net nagalvokite, tie šunys – laukiniai, mano draugė turėjo, tai visus batus suėdė ir visus laidus suėdė. – plaukė rekomendacijos iš visų pusių.

….Anyta, šunininkė didžioji, kuri turi du, bet čia mažiausias skaičius šunų jos gyvenime, taip pat laikėsi už logikos kopėčių: jūs nepasiruošę – vaikai maži, jūs užimti. Palaukit. Mano Tomas buvo įsitikines, kad šuo jau pakeliui ….ir mano abejones sutiko taip: tu žlugdai mano svajones…. Bet ar aš esu svajonių žlugdytoja ir gadintoja???? Tikrai ne…. niekada. Tai va, mes turime šunį. Ir kaip matote, aš, kaip ir visi kiti, esu apimta šuns naujienos ekstazės taip, kad net puolu apie jį tuoj pat rašyti. Taigi, trumpai apie mūsų naują šunį. Veislė: cockerpoo – apie šią veislę sužinojom labai neseniai. Viena pažįstama mama, kurios vaikai eina į Izabelės mokyklą, labai išgyrė viename tėvų funraisinge savo tos veislės šunį, kurį mes jau buvom spėję apžiūrėti kiekvieną dieną sutikdami ją pakeliui į mokyklą. Nesišeria, yra nepakartojamai malonus, draugiškas ir nuostabus šuo. Veislė – kokerspanielio ir pudelio mišinys.

Šunį radom internetu, iš vienos labai malonios poros, kurių kalytė Lottie atsivedė tik pirmą ir tikrai paskutinę šuniukų vadą, šeimininkai Lottie gyvena netoli Glastonbury, kur, kaip žinia, vyksta legendinis muzikos festivalis.

Ta vieta ir diktavo vardo parinkimą: BonBon. Tomas sako, kad pavadinimas turi būti rock and roll… Aš iš karto galvoju apie BON JOVI, bo turbūt vienintelė grupė, kurią žinau, ir kurią mėgstu, nes jos didžiausia pasaulyje gerbėja yra draugė nuostabiausia… Bet tai gi negali šuns vadinti Bon Jovi??? Tai pakartojome BonBon du kartus ir išeina tada saldainis… Taigi vardas ir rock’n’roll, ir saldus saldainis vienu metu.

Kai nuvažiavome jo pasiimti…. Tai aš, ta piktuolė ragana, kuri nenorėjo šuns, pati pirma pradėjau tiutiu tiu ui oi ui susijaudinus iki skystumo prie to šunėko, kuris tikrai yra didelio mielumo.

Kai jau šuo parvežtas iš Glastonbury apylinkių buvo, nereikia pasakot, kad vaikai buvo tokioje pat ekstazėje…

Mes turime šunį – laukite tęsinio ir nesidrovėkite dalyti patarimų….

Komentarai
 1. sveikinu! pati turiu ir dziaugiuosi kiekviena diena jau antrus metus! tik labai prasau, nuo pirmos dienos elkites su juo atsakingai. negalima suns popint lepint, o paskui stebetis, kad jis neklauso. nuo pirmos dienos reik jam vieta parodyt, kas yra ‘gaujos vadas’ ..o meiles jam tikrai nepritruks. tik niekada nemuskit suns, nes jis praras pasitikejima savim ir jumis, neserkit ‘nuo stalo’, suniui tikrai nieko gero neduoda musu maistas. dar karta sveikinu sekmes jums ir kantrybes. suo tikrai yra geriausias zmogaus draugas!

 2. Mylėkite ir daug daug bendraukite, šnekėkitės – bus tikras ir supratingas jūsų draugas 🙂 Ir nesuplėšykit į gabalus, nes iš foto galima spręsti, kad kai toks mielumas, tai gali būti sunku pasidalinti :)))

 3. Wow, koks fainulka, kaip žaisliukas… 🙂 agaaaa… dabar tai turėsit klapatą…, bet ir džiaugsmo marias… :))) mylėkite, dabokite, bendraukite, kalbėkite… jie viską supranta, tik pasakyti nemoka…

 4. na, visiems šunims vietos rodyt nereikia, nes ne visi dominuojantys. jei šuo draugas, tai nėra žemiau už žmogų. kai mylimas, su juo kalbama, tai savaime užauga įdomus, smagus šunelis. kuris suvokia, jog maisto duoda šeimininkai (tiesa, tikrai jokio maisto nuo stalo, geriausia kokybiškas super premium sausas ėdalas), jie suteikia šiltą pastogę, veda į lauką ir ant galvos nesikaria. nesuprantu žmonių, kurie nemyli ne tik šunų, bet ir apskritai gyvūnų. gyvas padarėlis turi didelę širdį, nepaisant nieko, jis visada šalia, jis tas, kuris prisiglaudžia, kai liūdna, kai blogai.. jis tas, kuris įsitaiso ant kelių ar pasiūlo žaisti.. džiuginanti atsakomybė daugeliui metų

 5. Sveikinu, jūsų šuniukas nuostabus !!! Aš pati turiu 2 pudelius namie,visko būna visokių šunybių prikrečia,bet vistiek daug džiaugsmo teikia 😀 Sėkmės augant 🙂

 6. Sėkmės ir kantrybės dideliausios Jums! Keletas patarimų:
  * Nepasiduokite žvilgnių „juk aš toks mielas” terorizmui. Pirmas kartas, kai ką nors leisite-duosite reikš, kad taip galima daryti nuolat. Nes kai jau nebenorėsite, kad šuniukas taip elgtųsi, jis nebesupras už ką yra baudžiamas, kad nebegali to daryti.
  * Nekelkite į lovą, jeigu neplanuojate leisti šuniui visada miegoti lovoje. Pirmas kartas, kai šuniui leisite užlipti ant Jūsų lovos ir ten miegoti, reikš, kad visada tarp Jūsų ir vyro įsirangęs šnarpš Jūsų garbanų kamuolėlis 🙂
  * Nešerkite niekuo nuo stalo. Kad ir koks beprotiškai skanus Jūsų gaminamas maistas, šuneliui jis netinkamas. Šunims – šuniški skanėstai 🙂
  * Nuo pat pradžių mokykite paklusnumo ir skatinkite už gerą elgesį skaniukais (virti jaučio širdies gabaliukai, paukščių širdutės, kepenėlės), bet stenkitės nebausti.

 7. grazus sunelis, is pradziu galvojau, kad cia lagotto romagnolo suo, pagalvojau, kaip pravartu, seimininke nuostabi vireja, o suo triufeliu ieskotojas, geras derinys, bet tik perskaiciu straipsni supratau klydusi 🙂 Grazus suniukas kantrybes ir sekmes Jums 🙂

 8. jetau, koks pupsikas! Rekomenduociau nedelsti su dresuros pamokomis, tikrai nepakenks nei seimininkui nei suniukui 🙂 o daugiau kaip ir nieko nereikia, svarbu meile, meile ir dar karta meile! Ir jis atsidekos tuo paciu 🙂 Sekmes su naujais rupesciais ir dziaugsmais 🙂

 9. Perskaičiau straipsnelį ir vos neapsižliumbiau. Viskas taip girdėta iki skausmo, teko pereiti visus tuos etapus. Šaunuolė Beata, sveikinu! Tikrai nesigailėsi. Mūsų namuose šuo atsirado maždaug prieš metus, už savaitės švęsime jo gimtadienį (tiksliau jos) jau dabar ruošiamės, galvojam kuom čia reiks svečius vaišinti (cha-cha).

 10. Koks mielas suniukas. Isduokit paslapti kaip jus ikalbejo del suniuko vaikai ir vyras, nes mes jau ilgai bandom vyra ikalbet, bet vis nesiseka – uzsispyres kaip ozys :-).

 11. Sveikinimai! mes(t.y. OptiGen) kaip tik turim PRCD (progressive retinal atrophy) genetini testa Cockapoos suniukams – jeigu kada uzsinoretumete grazaus mokslisko sertifikato, pranesk!

 12. Net labai gražus šunelis.Tik nelabai supratau,čia tokia veislė yra (nesu tokios girdėjus),ar tiesiog netyčia pudelis su spanieliu susimaišė?

 13. na,mes su vyru visai nesenai isigijome netgi du suniukus,dabar labai tuo dziaugiames. nauji gyventojai namuose manau retai trugdo,tik reikia ismokti su jais bendrauti. mums kaip moterims toks mielas suniukas kaip Beatos visados prie sirdies…

 14. sveikinu su seimos pagausejimu:)grazuolis.auginkite su meile ir disciplina kaip kad vaikucius.sorry kad suniuka tapatinu su vaikais bet as apie auklejima:)))sekmes!!

 15. Į mano gyvenimą šuo atėjo tikrai laaabai nelauktai ir netikėtai, tiesiog vieną rytą, po turistinio žygio vyras paskambino ir pasakė, kad ką tik nusipirko vokiečių aviganę…Dar pasijuokiau..Kad tai labai rimta supratau tik grįžus į namus ir išgirdus gailų inkštimą už durų….Jau šešeri metai..ir nebuvo nė vienos minutės, ne, nė vienos sekundės, kad būčiau gailėjusis, jog ji atsirado mūsų namuose..Turim Norą, pačią nuostabiausią ir nerealiausią šunytę pasaulyje:)))Tai ir draugė, ir guodėja..Ir svarbiausia, kad pasižiūrėjus į ją visada veidą nušviečia šypasena..Linkiu jūsų šeimynai to paties..Daug šypsenų ir džiaugsmo:)))

 16. Didziausi sveikinimai !!!!!!!!!!
  Nuostabus Jusu gyventojas 🙂
  As ir zlugdziau svajones bet vis del to nusileidau ir mes turim jorksyra jau 4 metai !!!

 17. Sveikinu, mane ikalbejo isigyti suniuka mano dukros, o tas suniukas tai samojedas(veisle),kuris dabar sveria apie 35 kg, bet neapsakomo gerumo, meilumo ir baltumo (balansuoja ties padlaiziavimo riba). Labai nemegstu buti viena, todel visa laika dziaugiuosi, kad jis yra. Laukiu, kol prades sneketi:)))

 18. prisiminiau , kai parsivezeme namo, musu 2 men. sunelis naktimis labai kaukdavo , jam buvo liudna ir salta buti vienam, kai visa diena visu ismyluotas budavo. Tai labai pagelbejo perskaitytas patarimas. Nakciai pripildavau pusle karsto vandens ir apvyniodavau su ranksluosciu ir idedavau i jo guoli, jam budavo silta kaip prie mamos pilvelio. o dar kitas bet man jisai nepasiteisino, tai i guoli ideti negarsiai tiksinti laikrodi, kad atstotu sirdies plakima. Dziaugsmas visai seimai suo, o vaikams pats geriausias draugas.

 19. Gražuoliukas.Pati turiu panašios spalvos pudeliuką.Jų akys mane paperka.Labai labai žaismingi šuniukai.Moka išreikalauti sau dėmesio,jeigu jis to nori.Mylimiausi jo -minkšti žaisliukai.Kuriems greit būna išleisti,,viduriai,, .o jau vėliau medžiagos gabalėliai tampa mylimiausia žaidimų priemone.
  Sekmės ir kantrybės

 20. Beata, zinau atveji, kai nupirko suniuka, o po pusmecio ar metu paaiskejo, kad vaikams issivyste alergija sunims. Viskas baigesi astma visam gyvenimui. Nesgi alergine. Stebek savo mazuosius, jei palietus suni ir veliau patrynus akis jiems jos pradeda tinti – tai pirmas zenklas, kad gali tekti rinktis – suo ar vaiku sveikata.
  O dabar kad turit, tai dziaukites 🙂
  Beje, jei nesiseria, tai reikia kirpti? Mano amzinatilsi pudeliui tai budavo vargo vakariene, visa diena ant stalo. O jau pirstukus nukirpti tai budavo katorga. Bet paskui, kaip visi dziaugdavosi darbo pabaiga 🙂
  pamenu, kai maziukas pradejo namie slepti kauliukus, etc. O mes vis paimdavom is sleptuves, ziopliai, ir parodydavom, tarsi zaisdami. Kol vienakart jis priejo cypdamas prie musu su kauliuku, besiskusdamas, kad negali niekur paslept. Supratom, ir nuo to laiko jo sleptuves budavo sventos vieteles, nieks nejudindavo 🙂

 21. Beata, ne! ne nagus 🙂 nagus jie patys nusizulina i zemes/asfaltus. Teko tik karta rudimentini nagiuka virsuj pakirpt, ne szeide jam oda.
  tarp nagiuku juk irgi yra odos. O jei yra odos, ant jos auga plaukai. O pudeliai gi kerpami paliekant placias kelnes is plauko, o pedutes nuskutamos. va, tas trumpas kirpimas tu peduciu yra vargo vakariene.
  Beje, tai ta jusu ciuci reikia kirpt, ar ne? kad nesiseria tai supratau. Bet kazkaip plauka vistiek turi keist. tai manyciau, kad turesit kirpt. Paciai kirpt su dviem vaikais namie tai nelinkiu. Dienos darbas. Bet galit gera kirpykla susirast.
  Del dresuros – nuvedem saviski 4men ar panasiai, taip kaip rekomenduoja treneriai. Didele klaida. Musu mazas taip issigando dideliu sunu, puolusiu ji uostyt, kad net apsikakojo is baimes. Ir visada paskui bijodavo eit i ta aikstele. Dabar vesciau tik i mazu suniuku mokyklele.

 22. Oj,kaip noreciau ir as tokio suniuko,bet kiek googlinau,jokios lietuviskos informacijos nerandu, gal zinote kur galima butu toki suni isigyti ir siaip daugiau apie ji pasiskaityti 🙂

 23. Labai gaila, kad tokiu nera Lietuvoje (bent jau kaip ieskojau – neradau), nes iskart isimylejau! : )))

 24. Patarimas 🙂 butinai paskiepikit visais skiepais o įpatingai nuo dermatito… Nesenai mano šuo nuo šios ligos pasveiko… Tai yra odos liga kuri labai greit pliačiasi. Atsiveria žaizdos ir puliuoja(šlykštu). Šunys šia liga suserga tik nuo keletos priežaščių. 1) nuolatinis kasymasis.2)Nuo netinkamo maisto (dažniausiai nuo vištienos). 3) retai, bet suserga ir nuo rasos. Gydimas brangus. Taigi nuoširdžiai linkiu kad to jūsų šuniukui neatsitiktu 🙂

 25. Šitoje šeimoje ,net neabejoju, šuniukas bus prižiūrėtas labai gerai ..Jis tikrai mielas:)

 26. Miela, Beata, didziausi sveikinimai! Musu namuose jau dvejus metus begioja Vakaru Skotijos aukstumu terjeras(Westas). Jo vardas Camiu :-). Negalvojau, kad tiek dziaugsmo ir begalines meiles gali dovanoti suniukas. Musu seima irgi ilgai svarste isigijimo klausima, supratom, kad atsakomybe ir didziulis rupestis bus ilgam. Dabar, kai ziuriu i begiojanti si grazu, balta Dievo kurineli, galvoju, kaip mes galejome be jo gyventi? Sekmes, meiles, kantrybes visai graziai Jusu seimynai. Linkejimai naujam seimynos nariui:-).

 27. as visada uz suniukus. pati augau kaime ir visada turedavom bent 2-3 sunis lauke 🙂 pati auginu Chihuahua veisles suniuka vardu Gizmo, neapsakomas jausmas kai zinai kad jis taves namuose laukia 🙂 visada gears nuotaikos ir svarbiausia – visiskai neloja ( girdejau lojant 5 kartus per 3 metus :))

 28. Laba diena Beata as turiu sios veisles mergyte ji pirkta Anglijoje , noreciau jusu paklausti gal pas jus berniukas? Mano mergyte kilminga su visai dokumentais .Butu malonu jai kur rasciau berniuka ir netiketai suzinojau jog jus turite Cockapoo veisles suniuka. Gal pas jus berniukas?

Rašyti komentarą