Praūžė. Aš dabar kaip visada aprašysiu, ką įsigijau ir kas dabar nugulė papildomai mano knygų lentynose. Stengiausi save tramdyti šiaip, nes patys suprantate, kad Knygų mugėje išleisti pusės mėnesio atlyginimą nėra labai sudėtingas reikalas… Ir iškart pasakau, kad šis pasidalinimas mano naujosiomis knygomis yra visiškai subjektyvus ir remiuosi tik savimi, savo pomėgiais, draugais bei giminystėmis. Žodžiu, subjektyvi ir laiminga knygų apžvalga.

Knygu muge_2016_Beatos virtuve

Du miestai ir Sala“. Labiausiai laukta knyga iš mugės, nes parašė draugė, nes tikrai labai gera. Jurga Vilpišauskaitė ir mano bloge rašiusi ne kartą, taip pat ir žurnale. Jos rašymo stilius glaustas, aiškus, mielai ironiškas ir be galo vaizdingas, ir be jokio pertekliaus. Patiks draugėms ir tiems, kieno gyvenimo moto – „mažiau yra daugiau“.

„Laimės piliulės“. Nes man patinka kaip rašo Eva Tombak. Šios knygos dar neskaičiau, bet nusipirkau, Eva (kai filmavosi laidoje „Beatos virtuvė“) ir mano laimės formulės pasiklausė. Ar egzistuoja tos laimės piliulės??? Manau, tikrai.

Savas Stambulas“ iš serijos „savas“. Autorė Jolita Koruklu man pati parodė Stambulą (kai ten buvau vieną ir pirmą kartą), kokio niekaip kitaip nebūčiau pamačiusi. Miestas, į kurį tiesiog privalau sugrįžti, ir miestas, kur labai rekomenduoju nuvykti. Aš, beje (ne pati pasivadinau, bet man taip sakė knygą išleidusi Obuolio leidykla), kad esu šios serijos SAVAS krikštamotė, ir dviejų svarbiųjų miestų (Londono ir Paryžiaus) gidus parašė mano geriausios draugės Vilma ir Goda. Pavasaris Stambule nuostabus, pirma įsigykite knygą, o paskui jau ir bilietą.

Knygu muge_2016_Beatos virtuve

Pabučiuok man į šypseną“. Nežinau, kodėl, bet aš kažkaip susikuklinu rašyt apie savo kasdienybę, nors nuo pat pirmos akimirkos, kai sužinojau besilaukianti, galvojau, kad noriu apie tai rašyti. Bet niekada nerašiau… Gailiuosi iki mėnulio ir atgal, bet negraužiu savęs. Tik, ačiū Dievui, ne visos tokios bailės, kaip aš. Apie mamos kasdienybę ir neišmatuojamą laimę ir juokingą kasdienybę parašė Raminta Stanaitytė – Česnulienė. Ją pažįstu seniai, ji taip pat studijavo ten pat, kur ir aš. Knygos stilius lengvas ir malonus, tinka visoms mamoms.

Dar vienas žmogus, kurio knygas skaitau su malonumu, yra Ignas Staškevičius. Jūs galvojate, jis tik verslininkas ir valdybų narys ir investuotojas? Ne, jis dar ir labai gerai dėlioja mintis, pamato bei įvardija dalykus, tiksliai ir gerai aprašo. „Tapatybės kortelė“. Skaitysiu.

Poezija. Vitalija Pilipauskaitė – Butkienė, „Kvėpuoju“. Rekomendavo draugė, sakė, stipru, – net neabejoju, kada paskutinį kartą skaitėtę poeziją??? Bandysiu, tikiuosi, neverksiu, nes sako, labai giliai ir tiksliai apie moteris ten…

Atminties babilonai, arba aš vejuosi vasarą“. Kokio gerumo interviu su Violeta Palčinskaite buvo praėjusioje „Moteryje“, iš karto užsirašiau į savo pirkinių sąrašą šios visų mūsų vaikystės poetės memuarus.

Knygu muge_2016_Beatos virtuve

Balansas. Skanus maistas ir sveikos gyvensenos idėjos aktyviems žmonėms“. Martynas Praškevičius mano pavasario žurnale „Beatos virtuvė“ pasakoja apie naujausias maisto tendencijas, ir šiaip, man labai patinka, talentingas ir fainas. Su Vaida kartu sportavome, taip susipažinome, ir visada smagu su ja paplepėt. Graži ir skani knyga, tiks tiems, kurie nori žinoti, ką valgo ir ieško naujų ir sveikų derinių.

Ir vaikams: „Harris Poteris“, „Baisioji porelė“ ir „Ronja, plėšiko duktė“.

O dabar jūsų eilė, ką rekomenduojate???

Komentarai
  1. Šiemet mano knygų virusas persimetė į vaikiškas knygas. O tarp jų atradau nuostabią Mariaus Marcinkevičiaus „Tolimoji karalystė”. Ir pati knyga, ir autoriaus požiūris į kūrybą ir veiklą yra kupini nesuvaidinto įkvėpimo.

  2. Man tikras atradimas buvo TIKRA KNYGA stendas Vaikų salėje – tai jį patuštinau mažiesiems. Labai gražios knygelės. Leidau sau vieną „maistinę” knygą, tai nusipirkau apie kruopas. O paskui dar vieną :)) Balansas. Sofoklio stende prisipirkau knygų po 1-2 eurus

  3. Oi Vaida tik ka maciau per Daktaro laida LRT – man labai patiko! Nezinojau apie jos knyga – ir as ieskosiu! Aciu Beata uz patarimus!!!

  4. Ačiū, Beata, už apžvalgą. Aš mažai skaitau lietuvių autorių, bet, manau, kad be reikalo. Jo Jums, Beata, pagarba už lietuvių autorių knygų propagavimą. Reikės imti pavyzdį:)

Rašyti komentarą