8241
Beatos virtuvė

Kaip Jurga Balta pusryčiauja Hondūre

(4)

Atokiame Hondūro kaime, kalnuose patekėjus saulei išskubėdavau gerti vietinės kavos. Praleisdavau keliu bėgančią bulių bandą su kaubojumi, kirsdavau bembių sodą ir baseiną, kuriame maudydavosi varlė.

Buliai

 

Bembis

Ateidavau pas Rosą, vyriškų bruožų moterį auksiniais dantimis. Ji manęs laukdavo nuo penktos valandos ryto, virtuvėje sukiodamasi kartu su kitomis penkiomis virėjomis.

Rosa 2

Rosa mirktelėdavo akį ir dingusi už virtuvės durų, tuoj pat vėl pasirodydavo. Auksiniai dantys švytėdavo kartu su rytine saule, o jos didelėse rankose jau būdavo paruoštos keptos pupelės.

Rosa

Tas keptas pupeles aš valgiau kas rytą. Lėtai kabindama sutrintą košę gailėjausi, kad su pupelėmis ir jų virėja turėsiu atsisveikinti.

Rosa atminimui užrašė receptą. Perskaičiusi jos raštą pamačiau, kaip ji kartais mielai painioja raides a ir o. Atsisveikindamos mes apsikabinome ir aš Rosai prisipažinau, kad pusryčių niekada nevalgydavau.

 

 

Receptas

 

 

Keptos pupelės (frijoles fritos)

 • Virtos raudonos pupelės
 • Pomidoras
 • Dalis svogūno ir česnako
 • šiek tiek čili pipiro, druskos, kumino

Pupeles išverdame, pasiliekame šiek tiek vandens, kuriame jos virė. Keptuvėje kepiname svogūną, česnaką, čili pipirą, druskos, kuminą, pomidorą, verčiame pupeles, maišome.

Pilame skysčio ir viską sutriname. Hondūriečiai valgo su kukurūzų duona.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (4)
Komentarai
 1. Jurgita parašė:

  Šis patiekalas šaltas ar karštas valgomas?

 2. kriste parašė:

  Skaniausia valgyti karsta (kam patinka astriau galima dar chili ideti). Labai neblogas uzkandis, galima tepti ant tortilla chipsu. Mes daznai toki patiekala dedam i karsciui atsparu inda, uztarkuojam surio ir i krosni, ir valgom su tortilla chipsais. Labai skanu.

 3. Jurga parašė:

  Valgomos ir šiltos, ir šaltos. Tinka su įvairiomis duonomis, salotomis kt.

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.