Pakuokit kuprines, turėkit žemėlapį ir termosą karštos arbatos – nuo kitos savaitės BTV rodys mano naują laidą „Keliauk ir ragauk. Lietuva“. Man ši laida kaip dovana, nes kol filmavome išsipildė visos svajonės: tiek visko pamatėm ir paragavom! Manau, dirbame ne tik, kad kažką sukurtume, bet ir kad mūsų sukurti dalykai turėtų prasmę ir svorį. Ir kas begali būti svarbiau už mūsų pačių šalį – Lietuvą.

mazinta_2

Aš šią vasarą šešias savaites keliavau po Aziją ir kelionėje dar kartą įsitikinau – mums visiems TAIP pasisekė! Mūsų Lietuva yra tiesiog dovana, viskas čia nuostabu: klimatas, gamta, žmonės. Pagaliau prisikeliavę po užjūrius ir užmarius, atrandame savo kraštą. Nes taip jau būna, kad toli atrodo gražu, ir truputį užtrunka, kol subręstame ir pajuntame, kad geriausi dalykai, didžiausi atradimai ir nuotykiai, ir pažinimas mūsų laukia čia pat, gal už dešimties, gal už šimto kilometrų – mūsų visų Lietuvoje.

keliauk ragauk spaudai 4

keliaukirragauk

keliaukirragauk 91

keliaukirragauk 45

Sudėliojome dešimt maršrutų, tiek ir laidų bus. Patys rinkitės, kur pirmiausiai važiuosite, ar Dzūkijon, ar Aukštaitijon, o gal pas žemaičius ar suvalkiečius. Viską parodysiu, kur kas įdomu ir ką galima paragauti, o ką namuose pasigaminti. Kada keliauti? Artimiausią savaitgalį! Nėra kelionėms po Lietuvą netinkamo oro ar sezono! Filmavom ir lietui lyjant, vėjui pučiant plaukėme Plateliuose, nes mus pakvietė į tradicinį žemaitišką mergvakarį ir norėjome vainikėlius plukdyti, ir naktį keliavom, ir daug kur pažadėjau žiemą sugrįžti.

keliaukirragauk 82

Man ši laida yra dovana, bet turbūt ir daugiausiai jėgų pareikalavęs projektas. Vieną laidą filmavom net keturias dienas nuo aušros iki sutemų! Bet niekas ne per sunku, kai akyse džiaugsmingo pažinimo žiburiai. Pamačiau Lietuvą, kokios nebuvau mačiusi ir jums galiu pasakyti – Europa mus paglostė ir kraštą mylintys žmonės pasidarbavo – kiek naujų pažintinių takų ir įspūdingų apžvalgos bokštų įrengta, kiek įdomiausių edukacijų ir interaktyvių ekspozicijų, kaip pagerinta infrastruktūra!

keliaukirragauk 19

Kiekvienoje laidoje keliauju ir ragauju vis su kita žvaigždė. Štai režisierius Vytenis Pauliukaitis mano senas bičiulis ir laidos partneris, toks užimtas ir visų graibstomas, bet radom vieną dieną. Vakare baigęs dviejų dienų filmavimą, vienuoliktą vakaro grižo namo, o jau šeštą ryte sėdo į automobilį ir į Dzūkiją – ten mes dūzgėm su grikiais, antimis, žiūrėjom į Ūlos akį, ėjom per miškus ir gėrėm stebuklingą arbatą, kol grižom į Vilnių vos prieš vidurnaktį. Koks gi normalaus proto žmogus pasirašytų tokiais avantiūrai? Tik tas, kuriam ne vis vien, kuris pats dega noru pamatyti ir su visais pasidalinti.

keliaukirragauk 97

Arba Mantas Stonkus – geidžiamiausias ir geriausias TV laidų vedėjas ir aktorius, kuris dirba kartais dvidešimt keturias valandas per parą, rado man laiko, nes tai kaip mes važiuosim dabar į Žemaitiją ir be Manto. Kitas tikras žemaitis, dainininkas ir draugas Donatas Čižauskas jau seniai žadėjo pavaišinti žemaitiška cibulyne ir sutapk man taip, kad spėjom jį pagauti prieš pat jam išplaukiant medaus kopinėti į Tailandą…Ir net man, nemėgstančiai svogūnų, cibulynė buvo kažkas tokio…

Esu labai laiminga. Ech, kaip sakant, geriau jau vieną kartą pamatyti, nes pasakoti galėčiau labai ilgai. Būtinai žiūrėkite „Keliauk ir ragauk. Lietuva“, šeštadieniais, 18:30 per BTV. Ši laida bus tikrai LABAI LABAI GERA, sudėjom visas jėgas ir širdį į ją…

Šis laida yra projekto „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas vietinio turizmo rinkoje“ (Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0003) dalis. Laidą inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, ji įgyvendinama ir finansuojama pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

Komentarai
  1. O,kaip nuostabu,sulauksim jūsų laidos,o aš jau buvau visiškai nusivylusi,pamaniau,kad šiemet laidos nebus…..Tikiu,kad laida bus nuostabi,o dar ir receptų bus….laukiam,laukiam

Rašyti komentarą