8241
Beatos virtuvė

Laida gražuolė jau „ant podiumo“

(1)

Nuo ryto mano studija svečių prigužėjo, nes kviečiau į degustaciją ir pristačiau jau viešumai savo naująją kulinarinio turizmo laidą „Keliauk ir ragauk. Lietuva“, apie kurią Jums jau pasakojau. Atėjo ir Turizmo departamento direktorė Jurgita Kazlauskienė ir kitos darbuotojos, ir žurnalistų, ir kulinarijos paveldo ekspertė Nijolė Marcinkevičienė ir keli bičiuliai, su kuriais laidoje keliaujam. Iš Vytenio gavau komplimentą, kad esu vienintelė moteris, kuri suo juo daro, ką nori, hahahaha… Na, neslėpsiu, Vyteniui teko ohoho programėlė, nes Dzūkijoje, apie kurią mano pirma laida yra tieeeek daug įdomių, gražių vietų, kad nuo ankstaus ryto lipom, ragavom, girnom Vytenis malė, antis vaikėm, kol vakare saulę nuleidome kažkur Liškiavos miške su vietinių gyventojų šamanu pramintu Henriku, jis mums virė jėgas atstatančią arbatą iš žolelių. Jau šeštadienį viską patys pamatysite, 18:30 per BTV.

pristatymaskeliaukirragauk 17

Ir Mantas Stonkus buvo atėjęs, jis tai tikras Žemaitijos ambasadorius, ir laidoje labai smagiai kastinį mokėmės kartu daryti, ir šiandien atėjęs dėjo žemaitiškos kalbos apie užsispyrimą.

pristatymaskeliaukirragauk 15

pristatymaskeliaukirragauk 12

„Keliauk ir ragauk. Lietuva“kuriame kartu su Valstybiniu turizmo departamentu. Ir šią laida kuriu, kad pamatytumėt ir įsitikintumėt, kokie turtingi esame savo šalimi ir kiek daug Lietuvoje neatrastų įdomybių. Žinoma, ir skaniai pavalgytume tradicinių patiekalų. O dabar keli faktai apie naująją laidą:

  • Nufilmavome apie 40 šalies kultūros paveldo ir gamtos objektų.
  • Filmavimų metu suvalgėme apie 20 tradicinių senųjų lietuviškų valgių, išvirėm  ir išgėrėm „stebuklingos“ arbatos (kibirą), aš paragavau saldainiais kvepėjusio jauko žuvims.
  • Mažiausiai supratome apie ką tarmiškai kalbėjo šišioniškiai – Mažosios Lietuvos gyventojai. Bet birškis su germole, cypole ir ropikėmis buvo skanu.
  • Didžiausi mano atradimai: ančių lenktynės, kankorėžių uogienė, neišsipildžiusių svajonių ekspozicija ir faktas, kad žiedžiant puodus labiausiai dirba pilvo presas.
  • Kad nufilmuotume laidą, nuvažiavome per 15 000 km. Kažkiek dar ir nuplaukėme bei nuskridome oro balionu.
  • Kelionėse mane lydėjo režisierius Vytenis Pauliukaitis, operos dainininkai Merūnas Vitulskis, Rafailas Karpis ir Edmundas Seilius, aktorius ir humoristas Mantas Stonkus, profesorius, paveldo komunikacijos ekspertas Rimvydas Laužikas, mano vyras Tomas su vaikais – Izabele ir Jurgiu, aktorius Giedrius Savickas. Visiems jiems kelionės po Lietuvą tapo atradimu.
  • Statistika rodo, kad kas antras po mūsų šalį keliaujantis turistas yra lietuvis. Moterys labiau linkusios keliauti savo šalyje, nei vyrai. Tik maždaug penktadalis lietuvių keliauja po Lietuvą norėdami pailsėti, kiti lanko gimines ar draugus.

O čia, žiūrėkite, mano komanda. Dar nevisa, žinoma, na bet didelė jos dalis.

pristatymaskeliaukirragauk 24

Ši laida yra projekto „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas vietinio turizmo rinkoje“ (Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0003) dalis. Laidą inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, ji nansuojama pagal 2014–2020m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (1)
Komentarai
  1. Ieva parašė:

    Nuostabi laida!!! Jau laukiu kitos! Ačiū!!!

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.