8241
Beatos virtuvė

Kuo daugiau išgeri vandens – tuo stebuklingesnis daraisi? Tikrai, taip!

(78)

Na, tai kaip pradedat dieną? Su arbata, kava ar vandeniu? Štai, kur didysis klausimas.  Prieš trejus metus, kai rašiau savo knygą „Daugiau daržovių“, tikrai buvau susidomėjusi visokiais naujais dalykais ir lankiau įdomius gyvo maisto kursus Londono centre. Tie kursai truko keletą savaičių ir apėmė nemažai dalykų. Viena iš paskaitų buvo apie vandenį. Po šios paskaitos taip susidomėjau vandens tema, kad net porą knygų apie tai nusipirkau.

Kuo ypatinga buvo ta paskaita? Joel, gyvo maisto kavinės Wild Food šeimininkas, mums išdėstė štai tokią tiesą: kuo daugiau geri vandens – tuo daraisi stebuklingesnis. Palaukit minutėlę, tuoj pagrįsiu kodėl. Logika tokia: mes sudaryti iš vandens, todėl mums tai būtinas elementas, kitas dalykas – vanduo yra geriausias laidininkas, per vandenį ateina geriausios mūsų mintys, tad gerdamas daug vandens daraisi kaip ir atviras nematomam intuityviam pasauliui, nes tavyje daug vandens. O kas gi iš mūsų nenorėtų bent trupučio dieviškumo…  Tai va, Joel išgeria mažiausiai 3 litrus, o neretai ir daugiau vandens per dieną.  Pirmas dalykas, ką jis daro prabudęs  – išgeria litrą vandens.

Beatos virtuve_vanduo_2

Aš pati su vandeniu draugauju, bet kartais norėčiau draugauti dar labiau… Kiek kartų skaitėte straipsnius apie mitybą, gerą savijautą ir lašinių tirpdymą, kur buvo pasakyta – gerk daug vandens, bent aštuonias stiklines per dieną? Ir dar turbūt girdėjote ne kartą, kad atsigėręs vandens prieš valgį gali tikėtis, kad suvalgysi ne du užėjimus bulvių košės su grybų padažu, bet vieną. Tik štai, klausimas – kaip įprasti tą vandenį vartoti? Man ir mano šeimai labiausiai padeda matomoje vietoje pastatytas pilnas „Brita“ vandens filtras, o dar geriau, jei toks filtras yra nuolat šaldytuve. Nes ir man, ir mano vyrui Tomui, ir mano vaikams skaniausias yra gerai atšaldytas vanduo, todėl visada turim šalto vandens „Brita“ filtrą. Kitokio nei šalto vandens mano vaikai tiesiog negeria.

Tiesą sakant, prie vandens filtrų mane pripratino Tomas, jis juos nuolat perka, plauna, keičia kasetes ir atitarnavusius vandens ąsočius (šiuo metu mano šaldytuve karaliauja štai toks rožinis).

filtras saldytuve

Aišku, vandens kokybė Lietuvoje, palyginus su kokiu Niujorku ar Dar es Salaam, yra gera. Ir aš tikrai nemanau, kad mes viską turime filtruoti ir valyti, ir viską plauti dantų šepetuku ar soda, bet man filtruotas vanduo kažkoks, kaip čia pasakyti… gal skanesnis? O gal čia psichologinis momentas, ypač kai pamatai kokį perpjautą seną vandens vamzdį mieste?..  Ar tiesiog patogumas, – kai vandens filtras nuolat po ranka, atsiranda daugiau progų jo išgerti?

Vanduo tikrai yra gyvybės eliksyras ir net neabejoju, kad mes visos norime būti sveikesnės, žvalesnės ir šoklesnės, tai, prašau, jūs man pasakykite,  ką darote norėdamos išgerti daugiau vandens? Nes aš ir apps’us mačiau, ir skaičiuoti mėginau, ir vandens butelį nešiojamą nusipirkau, bet vis atsitinka, kad ima ir pradeda skaudėti galvą nuo vandens trūkumo, ypač, jei prieš tai kavos du puodus išmaukiu. Tuomet prisimenu vieną mokytoją iš kulinarijos mokyklos, kuri mums, besidarbuojantiems virtuvėje, vis primindavo: gerkite vandens, gerkite vandens, nenoriu kad jums skaudėtų galvas… Nes tikriausiai žinote, kad kai jau pajaučiate troškulį, tai jau paskutinis organizmo šauksmas, kad jums žūt būt reikia vandens… Vandens iš tiesų jau reikėjo prieš valandą.

Taigi, kokia jūsų vandens gėrimo filosofija, taktika ir metodai? Pasitariam…

Beatos virtuve_Brita_4

 

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (78)
Komentarai
 1. Eglė parašė:

  Vandens geriu daug, visur su savimi nešiojuosi buteliuką su vandeniu, be jo kaip be rankų. O vaikai irgi jau įpratę vandenį gerti, tik seneliai kraipo galvas, kas čia per išmislas vietoj kokio nors kompoto vandenį gerti?! 🙂

 2. Giedrė parašė:

  Apie vandens naudą ir aš nemažai domėjausi, skaičiau. Patiko F. Batmanghelidj knyga „Jūsų kūnas šaukiasi vandens“ – viskas aprašyta, išdėstyta ir susimąstai, kad tikrai vanduo būtinas. Pati stengiuosi jo kuo daugiau išgerti, tiek ir rytą pradėti nuo vandens stiklinės. Esu alergiška dulkėms, kurios gali sukelti astmą – būtina gerti daug vandens, moksliškai įrodyta jo reikšmė gydant tokias alergines reakcijas (kosulį ir kt.) Be to, su šeima kartais pasilepinam ir Lopaičių šaltinio stebuklingu vandeniu 😀 Straipsnis apie jį štai čia – http://www.delfi.lt/mokslas/mokslas/kur-lietuvoje-teka-stebuklingas-vanduo.d?id=57145923. Aš pati negaliu nė kojos iš namų iškelti be savo mylimojo Tupperware vandens buteliuko – dar nutrokšiu kur nors autobuse 😀 Norėčiau išgerti bent po du litrus kasdien, bet kol kas dar neįpratau to padaryti 🙂

 3. Kristina parašė:

  O aš su vandeniu vis dar bandau susidraugauti 🙁 Į permatomą indą prisidedu citrinos,agurkogriežineliu,mėtos lapelių 🙂 ir geriu iš vyno taurės, kad būtų skaniau ir gražiau 🙂 bet jei man to indo su vandeniu nėra prieš akis,tai aš jį ir pamirštu išgerti 🙁 laaaabai noriu kad vandens gėrimas taptų įpročiu, kasdieniu ritualu..:)

 4. Indra parašė:

  Laba diena,
  Vandenį geriu jau kokius 3metus, Išgeriu apie 2-3litrus ir jau savo gyvenimo neįsivaizduoju be jo. Darbe kolegos iki šiol nesupranta, kaip man norisi, o man tiesiog skanu! Dienos nepradedu be puodelio vandens. O dabar turiu buteliuką vandens: su citrina, agurku ir mėta, vitaminų ir nuotaikos užtaisas visai dienai

 5. Edita parašė:

  Saltuoju metu laiku vandens per diena isgeriu 1,5-2 litrus. Siltuoju periodu isgeriu iki 3 litru. Iprotis gerti vandeni susiformavo pamazu. Taciau dabar rankineje turiu buteliuka vandens, o ant darbo stalo kasdien buna du buteliai po 1,5l vandens

 6. Edita parašė:

  Saltuoju metu laiku vandens per diena isgeriu 1,5-2 litrus. Siltuoju periodu isgeriu iki 3 litru. Iprotis gerti vandeni susiformavo pamazu. Taciau dabar rankineje turiu buteliuka vandens, o ant darbo stalo kasdien buna du buteliai po 1,5l vandens

 7. Vilma parašė:

  Vanduo reikalingas būtinai ir va štai toks būdas susitarti su vaikais, kad jo gertų kuo daugiau, yra fantastiškai veikiantis ir linksmas. Pasakojimas netrumpas, taigi įkeliu nuorodą 🙂
  http://jievaikai.lt/kaip-susitarti-su-vaiku-kad-gertu-pakankamai-vandens/

  Tyro ir gaivaus Jums vandens!

 8. Agnė parašė:

  Ir žinok, žmogau, kas geriau…

  http://sveikata.lrytas.lt/gyvenu-sveikai/gerti-per-daug-vandens-dar-blogiau-nei-per-mazai.htm

  Nors nuojauta sako, kad geriau daugiau vandens nei mažiau…

  • Natali parašė:

   Įdėmiai perskaitykite tą straipsnį ir suprasite, kad daugiau vandens nėra gerai!

   • Brigita parašė:

    Ir vis dėlto, įdėmiai perskaičius straipsnis manęs neįtikino, kad daugiau vandens blogiau nei mažiau.
    Iš esmės pagrindiniai straipsnyje įvardinti trūkumai geriant per daug vandens gausesnis prakaitavimas ir ėjimas į wc – kas yra natūralu ir vaikui aišku, nes šiais būdais iš organizmo ir šalinami skysčiai, beje taip pat toksinai ir kitos nereikalingos medžiagos. Jei prieš miegą išgeriate 2-3 stiklines, naktį keliatės ir po to negalite užmigti: čia jau yra nemigos problema, o ne vandens. Be to ir negerkite 3jų stiklinių, užtenka vienos.
    Na ir moteriškė mirusi nuo per daug vandens – nežinau, galbūt ir taip, bet vėl 4 litrai iš karto.
    O pasekmės, kurios atsiranda geriant nepakankamai vandens, neanalizuojamos.
    Taigi straipsnis vienpusiškas. Tik pavadinimas skambus ir intriguojantis 🙂
    Aš visada mėgau vandenį ir vaikystėje tėvai išmokė – nori gerti, gerk vandenį. todėl niekada neskaičiavau kiek jo išgeriu, o kai pradėjau skaičiuoti, paaiškėjo, jog nuo dviejų iki trijų litrų, taigi dabar tiesiog geriu kai noriu ir nebeskaičiuoju.
    Visada išgeriu vandens tik atsikėlus (stiklinę ar pusę, kiek norisi) ir prieš eidama miegoti. Ir taip išeina natūraliai, be jokio „reikia“. Vanduo man skanus ir nuo nieko kito taip neatsigeriu, na dar nuo jau minėto ‘Vytauto“, bei jį reikia pirkti,o iš krano arčiau ir pigiau (tikiu ir jaučiu, jog vanduo, bent jau mano rajone geros kokybės).
    Paskutinį kartą apie vandenį mokė vienas jogos mokytojas, jo nuomonė man tiko ir patiko, taigi pasidalinsiu:
    „skysčiai“ yra tik vanduo, o visa kas su skoniu (sultys, kava, arbata ir t.t.) yra maistas, nes vanduo vienintelis produktas, kuris yra nevirškinamas. T.y. jei atsikėlę ryte išgersite stiklinę vandens – skandis nepradės jo virškinti ir vanduo „prabėgs“ pro visą organizmą, jis pasisavins trūkumą atsiradusį po nakties, o likęs vanduo pravalys žarnyną. Jei ryte išgersite stiklinę sulčių – prasidės virškinimo procesas, skrandis užsidarys, skysčiai į organizmą iš karto nepateks.
    Prieš miegą stiklinė vandens reikalinga, miego metu vystančių procesų skysčių poreikio palaikymui.
    Ir dar: įsivaizduokite, kad vanduo tai tepalai mūsų sąnariams. Mes kaip mašinos – kurį laiką veikiam ir be tepalo, sąnariai dirba. Tačiau kiekviena duobė, kiekvienas smūgis žeidžia mūsų „detales“, o tepalo – amortizuojančio ir sušvelninančio smūgį nėra. Todėl ilgainiui mūsų „detalės“ pradeda byrėti, atsiranda sveikatos problemos. O gydimas visada sudėtingesnis nei prevencija.
    Nereikia gerti vandens per prievartą. Tereikia užsinorėjus gerti negriebti sulčių, arbatos ar limonado. Norite gerti – gerkite vandenį. 😉

 9. Ramunė parašė:

  Oi tas vanduo, tikras galvos skausmas… Mano pažintis su vandeniu įvyko tada, kai išvykau studijuoti į Vokietiją. Visi studentai tampydavosi po litrą vandens su savimi visur ir visada. Niekaip nesuprasdavau, kam… Juk galima išeinant iš namų atsigerti vandens, o jeigu labai norisi gerti juk galima ir pakentėti, ar ne? Atsakymą į šį klausimą gavau tada, kai vienoje iš Vokietijos mokyklų atlikinėjau praktiką. Ten jau patys mažiausi ateina į pamokas nešini vandeniu. Taip nuo pirmų dienų formuojamas požiūris, kad vandenį gerti būtina. Koks mano pačios santykis su vandeniu? Nėra ta jau draugystė labai stipri. Dažniausiai vandenį prisimenu tada, kai esu ištroškusi. Vienas iš pažadų gerti daugiau vandens, bet labai sunkiai sekasi. Puikiai supranta protas, kad vanduo būtinas organizmui, bet va akys ir skrandis jo nelabai nori. Nežinau, gal reikia įsivesti kokią sistemą? Kelis rytus bandžiau atsikėlusi pirmiausiai išgerti stiklinę vandens, bet nieko negaliu sau padaryti, kad vos pramerkusi akis svajoju apie kavą…

 10. Justė parašė:

  visuomet stengiuosi su savimi turėti vandens, ypač jei tenka ilgesniam išeiti. paskaitose be vandens neišgyvenčiau 🙂 o namuose tiesiog įprotis vandens atsigerti, juk nei sultys, o tuo labiau limonadai, troškulio numalšinti negali 🙂

 11. Vesta parašė:

  Vandens svarbą tiek kūnui, tiek sielai žinau ir suprantu jau itin ilgai, tačiau draugauti su juo sekasi gana sunkiai. Apskritai nesu mėgėja gerti (nebūtinai vandenį – bet kokį gėrimą), galėčiau visą dieną praleisti nieko negurkštelėjusi 🙂 Tačiau pastaruoju metu per dieną išgeriu bent 1,25 litro vandens. Turiu du „privalomus“ gėrimus – pirmasis 0,5 litro ryte (dažniausiai mašinoje pakeliui į darbą), o antrasis po darbo t.y. sporto metu 0,75 litro buteliukas vandens (neįveikusi per treniruotę, vis tiek pabaigiu važiuodama namo). Jau vien tokie skaičiai man yra pasiekimas, bet, dažniausiai, dar apie 0,5 litro pagurkšnoju tiesiog dienos eigoje 🙂 Anksčiau imdavausi įvairių priemonių: priminimai telefone, darbinio kompiuterio ekrane „iššokantys“ langai, taisyklė, kad „300 ml“ prieš kiekvieną maistą ir t.t. Tačiau mano mylimiausias (kurį kartais praktikuoju dabar) – „Vytauto“ butelis ant darbinio stalo (ne visuomet originaliu skysčiu užpildytas). Geriausia motyvacija jau vien dėl to, kad mano draugo vardas Vytautas – tai vis pasižiūriu, nusišypsau ir gurkšteliu nesusilaikius 🙂

 12. Inga parašė:

  O musu filosofija labai paprasta. Ogi, perkam vandeni po 5l ir geriam geriam geriam 🙂 Kodel perkam? Nes vandens kokybe labai prasta. Vanduo, kaip as sakau, su varlem. Fu… Taigi jo neimanima gerti. Tik gaila, kad kai nera nupirkta vandens, negeriam visai. Tada buna sunkiausia, nes NORIM vandens. Todel idomu ar filtras padetu tokioj situacijoj. Manau, butu labai patogu, visada po ranka, ir norint gerti nereiktu kaskart vaziuoti parduotuve 🙂

 13. Agnė parašė:

  Atsispausdinu ir priklijuoju matomoje vietoje lapą su užsibrėžtu tikslu, pvz. https://dl.dropboxusercontent.com/u/27477958/water%20challenge%20printable.pdf
  Stimulas užbraukti visas stiklines kasdien 🙂

 14. Audinga parašė:

  Oj vanduo, pats geriausias gėrimas, taip manau 🙂 apie vandenį manau gerai ir reikia gerti jo daug. Mama visad sako: „išgerk puodelį vandens ryte, kai atsibusi“, bet va niekaip to nesugebu padaryti 🙂 kai esu namuose, visada stengiuos ji gerti, arba tiesiog atsibundi ryte ir pasakau sau isgersiu tiek vandens šiandien. Bet va kartais būna, kad per diena išgeriu tik dvi stiklinės vandens arba tiesiog puodelį arbatos. Tai žinokit yra blogai. Nedarykit tokių dalykų ir gerkit vandenį. Aš taip pat mokaus iš savęs ir stengiuosi paklausyti mamos ir gerti jo daugiau.

 15. Marius parašė:

  Šiek tiek išsigandau dėl Jūsų buvusio dėstytojo, kuris iš pat ryto išgeria 1 l vandens (toks kiekis pabudusiam organizmui, būtų per didelis šokas) – ir tik po to pagalvojau, kad galbūt jis tai daro ne vienu ypu 🙂 Visa kitos išsakytos mintys dėl vandens yra visiškas gėris. Mes su sūnumi kažkaip įpratome pirkti vandenį prekybos centre (nors reikės apsvarstyti ir vandens filtro įsigijimo variantą). Taip, taip teisingai supratote mano septynmetis sūnus irgi geria vandenį ir tuo džiaugiasi, o ypač džiaugiuosi aš, nes jau tikriausiai negalėčiau prisiminti kada mūsų namuose buvo pasirodę nesveiki vaisvandeniai (ir kitokie angliarūgštės prisotinti gėrimai) 🙂 Mano mažylis aišku 3 l neišgeria per dieną (na bet ir svorio kategorijos gi skirtingos), aš kadangi esu ilgų nuotolių bėgikas (puse maratono, maratonas), labai stengiuosi išgerti 3 l ir daugiau, nes vieno bėgimo metu gebu išgarinti jo nuo 0,75 iki 1,5 l 😀 O kas dėl prisiminimo, tai tiesiog turėtų tapti ritualu (pvz. ryte atsikeli ir pirmas žingsnis į virtuvę vandens, o tik tada visi kiti ryto ritualai, prieš pietus vėl 1-2 stiklinės vandens… ir taip galvoje susiformuos vandens dienotvarkė – nereikės netgi apps’ų pagalbos! Vanduo gyvybės šaltinis, naudokimės jo teikiamais privalumais kasdien 🙂

  • Beata Nicholson parašė:

   Mariau kokie geri patarimai, aš manau geriau po žingsnį vis prisiminti, ir išgerti tą stiklinę, mano rytinė siklinė yra mėgstamiausia :)) tiesiog jaučiu kaip maloniai vanduo atsigulą į kuną…..

 16. Laura parašė:

  Maždaug prieš gerus metus atradau, tai, apie, ką Jūs, Beata, čia ir rašote – poreikį gerti vandeni ir tikra tiesa – kai įpranti jo išgerti per dieną bent jau 1,5 L, tai jei atsitinka, taip, kad išgeri mažiau – organizmas siunčia įvairiausius signalus, apie tai, kad jam trūksta vandenėlio. O dabar trumpa mano istorija, kaip man vandenukas realiai padėjo numesti 6 kg per metus – kolegė nuolat į darbą atsinešdavo gražų rožinė nešiojamą butelį vandens, man užkliuvo akis už rožinės spalvos…tad pradėjome diskutuoti, kodėl ji nešiojasi tą butelį kasdien, tada išklausiau daug patarimų, kaip vanduo mažina alki, kaip išvalo nereikalingus šlakus iš organizmo ir tiesiog padeda geriau jaustis – na ir aš pradėjau gerti vandeni. Prisipažinsiu, pradžioje buvo sunku įveikti 1,5 L vandens, juokais sakydavau, kad jaučiu, kaip tokį kiekį vandens išgėrus, jis lyg jūra banguoja mano pilve 🙂 😉 reikėjo maždaug vieno mėnesio, diena iš dienos gerti po 1,5 L vandens ir kūnas priprato, tada pradėjau didinti išgeriamo vandens kiekį. Atradau, kad vanduo toooks skanus, ir nuolat turiu 1,5 L talpos buteli prie savo darbo stalo – gurkšnoju vandenuką visą diena, tik po pietų negeriu apie valandą..kažkur skaičiau, kad iš karto po pietų nerekomenduojama gerti jokio skysčio maždaug apie valandą… Tai va – rekomenduoju visoms – gerkite vandenuką, jis labai labai padeda …ir juk nieko nekainuoja, o nauda mums ir mūsų organizmui – NEĮKAINOJAMA 🙂 Pasitikime pavasari, žvalios, gražios, energingos ir su daugiau vandenuko 🙂 😉

 17. Ingrida parašė:

  Šiandien kaip tik perskaičiau straipsnį, apie vandenį, ir kiek jo reikia išgerti. Ten pateikta visiškai kita nuomonė, kad gerti per daug vandens yra daug blogiau nei per mažai. Žmogus turi gerti tiek, kiek jam reikia, priklausomai nuo jo aktyvumo ir gyvenamosios aplinkos. Kuo jis didesnis ir aktyvesnis, tuo daugiau skysčių reikia.

 18. Ieva parašė:

  As geriu vandeni visoki: ir salta, ir silta ir kambario temperaturos ir karsta. Karstas vanduo man buvo atradimas. Neisivaizdavau, kad galima megautis karstu vandeniu. Kiekviena ryta atsikelus isgeriu keleta stikliniu karsto vandens, temperatura kiekvienas gali pasirinkti pats. Galima isispausti ir citrinos sulciu jeigu skaniau. Toks rytinis zarnyno „praplovimas“ turi labai daug privalumu. Suaktyveja virskinimas, pagreitinamas salinimas. Geriausiai butu kokia valanda po vandens gerimo dar nepusryciuoti. Nepatikesite, kaip dekingai organizmas i tai reaguoja. Pabandykite! As irgi pamirstu dienos begyje gerti… Pstebejau, kad darbe daugiau geriu, kai is karto is ryto atsinesu grafina vandens ir pasistatau ant savo rasomo stalo. Taip gana lengvai isgeriu darbe apie 2 litrus. Namie irgi stengiuosi isgerusi viena stikline is kart prisipilti antra ir palikti ant stalo. Kita karta atejus i virtuve ir pamacius pilna stikline vandens ranka pati pakyla ir labai lengvai isgeriu ta vandeni. Nusipirkau ir as stilini grazu buteliuka vandeniui, nesiojuosi ji su savim. Bandau ir vaikams iskiepyti meile vandeniui. Ne visada pavyksta, bet stengiuosi. Vanduo yra geris, susidraugaukit su juo ir jis bus geriausias ir dekingiausias jusu draugas!

 19. Kristina parašė:

  Vanduo mums yra kasdienis ir įprastas dalykas, kurio visai nevertiname – kuo ramiausiai pilstome į kairę ir į dešinę. Tačiau jeigu jis netikėtai imtų ir išnyktų, štai tada ir suprastume, koks gyvybiškai svarbus mūsų organizmui. Anksčiau mažiau vartodavau vandens, tačiau susidūrusi su odos alergija ir gydytoju išsakyta nuomone, kad mažai vartojate skysčių. Ir iš tikrųjų pradėjusi daugiau gerti susitvarkė odos problemos, tapau enegingesnė. Skaičiau daugybe mokslinių staipsnių apie vandens galią, kurie mane įtikino. Dabar vanduo mano nuolatinis palydovas. Net rytų jogos filososfijoje yra sukurtos specialios vandens gėrimo taisyklės, cituoju merginos:Kaip gerti vandenį

  1. Ryte vos pakirdusi iš miego tuščiu skrandžiu išgerkite stiklinę gryno vandens ir bent 1–1,5 val. nieko nevalgykite.

  2. Pusvalandį prieš kiekvieną valgį išgerkite stiklinę vandens.

  3. Valgydama ir dar apie pusvalandį po valgio nieko negerkite.

  4. Apie 30 minučių prieš miegą išgerkite stiklinę vandens.

  5. Kai norisi gerti, gerkite tik vandenį ir nieko kito. Jo kiekis neribojamas – gerkite, kiek širdis geidžia. Gaiviuosius gėrimus, arbatą, sultis ir kitokius „patobulintus“ gėrimus rytiečiai vadina maistu. Taigi, pagal jų principus, nusprendusi pasimėgauti, tarkim, puodeliu kavos, 30 minučių prieš tai turėtumėte išgerti stiklinę vandens.
  Tad mergaitės, moterys ir panelės vanduo anot rytiečių ypač jogų teikia visa, ko mums reikia: ir grožio, ir jaunystės, ir sveikatos, ir energijos. Tereikia jį išmokti tinkamai ir, svarbiausia, tinkamu laiku vartoti. Rytų išmintis byloja, kad maždaug 90 procentų visų ligų žmogaus organizme įsisiautėja dėl netinkamai geriamojo vandens. Linkiu visiems pamilti vandenį ir pajausti savo kūnu, kiek jis buvo naudingas. 😀

 20. Irma parašė:

  Nenoriu kartotis jau išsakytoms mintims – kad vandenį gerti sveika, naudinga. Tai nuolat darau pati ir stengiuosi prie to pripratinti savo sūnelius. To rezultatas – vaikai, grįžę su tėčiu iš mokyklos/darželio, dažniausiai vos įėję pro duris pirmiausia šaukia: „Vandeeeeens! Šaaaalto!“

 21. Daiva parašė:

  Vandenį atradau visai neseniai, kaip ir dauguma, po visų „persivalgymo“ švenčių išsikėliau tikslą naujus metus pradėti sveikai. Žinoma, į šio noro įgyvendinimą įėjo vanduo. Anksčiau būdavo labai sunku išgerti bent tris stiklinės ir stebėdavausi kaip kiti vandens išgeria daugiau nei du litrus 😀 tačiau šiaip ne taip susidraugavau su vandeniu ir pradėjau jį gerti su pasimėgavimu, ir kaip viena iš komentatorių minėjo – tampytis vieną litrą su savimi visur 😀 Tačiau, esu studentė, gyvenu viename iš Kauno bendrabučių ir jame vanduo yra be galo „kietas“ ir neskanus, todėl kiekvieną vakarą išsiverdu 2 litrus vandens, atvėsinu, pagardinu citrinos griežinėliu ir palieku vandens laukti manes kitą dieną šaldytuve 🙂 nepaisant šios ilgos vandens paruošimo procedūros tai neatbaidė manęs įprasti jo gerti pakankamai 🙂

 22. Evelina parašė:

  Mes šeimoje stengiamės gerti vandenį, bet gal ne tiek kiek norėtųsi. Džiaugiuosi, kad vaikas puikiai geria vandenį ir kitą kart net pabrėžia, kad jai reikia dabar vandens, nes visa kita jai nemalšins troškulio. Tiesa pasakius, tiek aš, tiek vaikas visada turim atsigert vandens ryte, tik atsikėlus ir vakare, jau prieš pat gulant miegot. Pastebėjau, kad vandens daugiau išgeriame, kai tas vanduo stovi molinėje puodynėje, tada ir dažniau prisimeni, kad metas ir patogiau, lengviau įsipilti. Įdomus faktas dar tai, kad buvau vienoj paskaitoj, kur gastroenterologas pabrėžė, kad išgeriamas vanduo prieš valgant turėtų būti mažiausiai puse valandos. O viso to paaiškinimas labai paprastas, tiesiog išgeriamas vanduo prieš pat kasnelį maisto atskiedžia mūsų skrandžio sultis ir taip apsunkina maisto virškinimą. Tad gerkime kuo daugiau vandens ir tapkime stebuklingais!

 23. Ernesta parašė:

  Visada mėgau vandenį, nes tik jis geriausiai numalšindavo troškulį. Bet, kad išgerčiau jo dar daugiau susikūriau tokius „ritualus“, kaip: stiklinė/puodelis vandens tik atsikėlus, būtinai išgerti stiklinę vandens prieš geriant kavą ir dar būtiniau atsigerti vandens ją išgėrus!:) Taip pat atsigerti vandens prieš valgį ir po jo. Kai tik kyla noras ko nors užkandžiauti-pirmiausia atsigeriu vandens, jei noras nepraeina-užkandu!:) Stiklinė vandens einant miegoti. Jei tenka atsikelti naktį (turiu mažą sūnų, tai vis dar tenka!:))-atsigeriu vandens ir naktį.:) Na ir dar visada atsigerti vandens kai tik jis po ranka!:) Svarbiausia jo visada turėti. Todėl pas mus yra visokiausių dydžių eco buteliukų, kurie užima savo pozicijas prie lovos, rankinėj, automobilyje ir pan. Pamažu tai tampa įpročiu ir net nepajunti kaip išgeri kelis litrus vandens!;)

 24. Dovilė parašė:

  Man vandens gėrimo režimo labiausiai pavyksta laikytis darbo dienomis. Turiu tokią sistemą: iš ryto tuščiu skrandžiu stiklinė vandens su pusė išspaustos citrinos, tuomet dar 2-3 stiklinės iki pietų (maždaug kas valandą), pusvalandis iki pietų negeriu visai, valandą po pietų taip pat negeriu, ir tuomet lieka dar 4-5 stiklinės iki vakarienės irgi maždaug kas valandą. Pusė normos geriu iš vandens aparato, kitą pusę iš krano. Kad nepamirščiau kiek jau išgėriau, pasižymiu ant lapelio tos dienos datą ir piešiu pagaliukus po ja 😀 Sunkiau tik savaitgaliais, bet stengiuosi išgerti bent jau pusė normos 🙂

 25. Ingrida M. parašė:

  aš geriu vandens tikrai pakankamai daug, atsikėlus ryte, prieš valgį ir būtinai po valgio…. Iš pradžių buvo sunku įprasti, todėl tiesiog pasisėdavau matomoje vietoje 2 l vandens ir buvo tikslas juos išgerti per dieną, o dabar jau to nebereikia ir tiesiog įpratau gurkšnoti vandenį, nes kitaip jaučiuosi ištroškusi 🙂 Būtų šaunu gauti „Britta“ filtrą 🙂

 26. Monika parašė:

  As su savo organizmu ,,susidraugavau“ visai neseniai. Niekada negeriau daugiau vandens, o tik tada kai kojos linkdavo nuo troskulio. Kai prasidejo sveikatos problemos, supratau, kad nieko nebus, turiu keisti iprocius ir poziuri i tai. Verciau save gerti daug vandens, o jei kartais persistengdavau tai gaudavosi, kad pro viena gala pilu, o pro kita jau bega 😀 tas vargindavo. Tada atradau tokias sporto sakas kaip pilatesas ir kalanetika, kuriu deka mano kunas igavo ritma, pradejo ,,kalbetis“ ir jauciau ko kada man reikia. Vietoj ankstesniu pakramsnojimu, isgeriu stikline vandens, o jei dar is dailios taures su metos lapeliu, nuskintu nuo palanges, citrina ar saldytu leduku. Isvis super! Svarbi taisykle – isgerti pusvalandis pries maista ir negerti valanda po jo. Linkiu visoms rupintis savimi, dometis, bandyti atrasti sau tinkamiausius budus ir buti sveikoms!

 27. Ieva parašė:

  Filtro neturiu,geriu iš krano.Arba žalią arbatą.Daug žalios arbatos.Dar silpnai gazuotą mineralinį vandenį.Geriu daug.Vieni daktarai sako,kad gerai darau,kiti draudžia-atseit,inkstus išplausiu.Treti liepia naktį miegot,o ne gurkšnot ir lakstyt į wc…Nusprendžiau elgtis taip,kaip diktuoja organizmas.Esu sovietmečio kūdikis.Tada niekas nežinojo,kad reikia gerti kažkokį kiekį vandens.Bet mūsų šeima gėrė.Kadangi vandenį sėmė iš šulinio,prosenelė nepasitikėjo jo švarumu,tai virindavo,pripildavo į stiklainius,uždengdavo tėtuko iš aludės parneštais padėkliukais ir visi iš tų stiklainėlių gerdavome.

 28. Inga But. parašė:

  O aš klausau organizmo. Šiaip turiu įprotį tik ką atsikėlus atsigerti vandens, bet neskaičiuoju kiek – ar stiklinę, ar porą gurkšnių. Dieną dažniausiai atsigeriu kai prisimenu, tai bet geriu kiek norisi ir neverčiu organizmo per prievartą 😉

 29. Sigita parašė:

  Mūsų šeimoje pagrindinis gėrimas yra vanduo. Tuo ypač stebiname mano močiutę, kuri nesupranta, kaip vaikai nenori saldintos arbatytės atsigerti, o prašo tik vandens.
  Mes mėgstame kambario temperatūros vandenį, todėl stengiuosi, bet ne visada pavyksta, ąsotį su vandeniu laikyti virtuvėje – matomoje vietoje. Ir žinoma, papildyti, kai jis ištuštėja.
  Vandenį vasarą skaninu agurko griežinėliais ir krapais, man jis tada dar gaivesnis. Esu išbandžiusi visokių netradicinių vandens skaninimo būdų ilgą laiką gėrėm vandenį, kuriame mirksta gintaras. Sako, vanduo „pasikrauna“ gintaro energijos, yra sveikesnis ir skanesnis.
  Taip pat bandžiau „pasigaminti“ Gyvąjį vandenį, toks buvo labai populiarus kai buvau maža. į vandens indą reikia įdėti titnago ir sidabro. vanduo tampa gyvas, galingas ir labai sveikas.
  Sako, kuo tiki, tas ir veikia. Ir gintarinis ir gyvasis vanduo skoniu nuo įprasto vandens nesiskyrė, bet geriant tokį bandenį ggalima įsivaizduoti kaip gerosios pvz. gintaro savybės kartu su vandeniu keliauja mūsų kūnu, jį sveikatina, gražina ir gaivina.

 30. Dalia parašė:

  Vanduo….. manau, kad tai vienas būtinų dalykų mūsų organizmui. Gal, jeigu jo per daug ir tiesiog nesinori, bet žmonės geria, nes tipo „taip reikia“, tai manau, kad perlenkta lazda irgi nėra gerai. Jei karšta, vandens norisi daugiau, jei vėsus oras – mažiau. Jei dirbi daugiau fizinio darbo, išprakaituoji, vandenėlio reikia daugiau, o jei prie kompiuterio, gal tikrai tų 3 l. nereikia…. Pripratau stiklinę vandens ryte, o gal netgi ir dvi išgerti….. su malonumu, tai yra minutė mano. Atsisuku dažniausiai į gražų vaizdą ir geriu, į tekančią saulę ir geriu ir šiaip, priklauso nuo vietovės, bet rytas+stiklinė vandens+gražus vaizdas = gera nuotaikai visai dienai. Vaikai, kažkaip jos abi išmoko gerti vandenį, tiesiog geria ir aš labai džiaugiuosi. Problema su vyru, jam vanduo – neskanu…. sugalvoju tai citrinos įdėti, tai kokio kitokio vaisiaus griežinėlį. Mums vanduo turi būti kambario temperatūros, man šaltas ne ne ne, nes pradeda skaudėti gerkles ir šiaip toks nemaloniai šaltas nubėga. Taigi – gerkime vandenį, nes jo mums tikrai reikia, o kiekiai…. nuo aplinkybės ir sąlygų. Ar tikrai reikia gerti 3 l.? sprendžia turbūt kiekvienas. Mūsų šeima naudoja Brita filtrus, aš plaunu dažnai, keičiu vandenį ir tikrai manau, kad tai tikras gėris. Skanaus. Gal vandens?

 31. Natali parašė:

  Pirma stiklinė vandens iš ryto

  Pradėkite dieną puodeliu stipriai šilto vandens ir įspauskite į jį pusės citrinos sultis:
  1.Stiprina jūsų imuninę sistemą.
  2.Balansuoja pH.
  3.Padeda numesti svorio.
  4.Padeda virškinimui.
  5.Veikia kaip švelnus, natūralus diuretikas- greičiau pašalinami iš organizmo toksinai.
  6.Valo odą, vitaminas C padeda sumažinti raukšles ir dėmes.
  7.Karštas vanduo drėkina limfinę sistemą.

  Pamėginkite bent mėnesį kasdien savo dieną pradėti puodeliu stipriai šilto vandens su citrinos sultimis.
  Toks menkas kasdienis ritualos tikrai pakeis jūsų savijautą, išvaizdą…

  Antra stiklinė vandens iš ryto

  Kasdien iš vakaro užpilkite šiltu vandeniu porą plonų citrinos griežinėlių, keletą šviežio imbiero riekelių, šviežio agurko riekelę ir keletą mėtos lapelių ir palikite per naktį, iš ryto išgeriate kol dar nieko nevalgėte, tai yra po šilto vandens stiklinės su citrinos sultimis.
  Veikia labai teigiamai visą organizmą ir jo veiklą.
  Be to tai vitaminingas ir gaivus skanus gėrimas.

 32. jurga vovere parašė:

  kam filtruoti Vilniaus vandenį – jis ir iš krano yra visokeriopai geras 🙂 Aišku, vamzdžio skerspjūvis negražiai atrodo, bet ir filtro kasetės viduriai taip pat 😉
  Ir, imho, nors ir atšaldytas vanduo kai kam atrodo skaniau, bet tikrai yra ne sveikiau nei kambario temperatūros. Čia grynai įpročio reikalas.

 33. pupotauksle parašė:

  Duokite patarima. Salto vandesn gerti nemegstu, man labiau patinka siltas. Pirmiausiai as daugiau jo isgeriu, o antra, kiek teko dometis, salta vandeni gerti nera labai sveika. Esa organizmas naudoja daug energijos vandeniui, kad jo temperatura butu kaip kuno, todel maziau energijos lieka suvalgito maisto apdorjimui. Tai va klausimas uz milijona…..kaip man ryte gauti silto vandens 🙂 jei uzsikaiciu arbatinuka, tai jis nespeja atvesti iki norimos temperaturos, o maisyti virinta ir nevirinta vandeni kiek girdejau nera gerai….

  • Natali parašė:

   Labai paprasta, uzsivirinkite vandens is vakaro ir isipilkite i stikline- ryte tas virintas vanduo bus saltas ir ji galesite maisyti su karstu, abu vandenys- tiek siltas tiek ir saltas bus virinti 🙂

  • S. parašė:

   Iš vakaro į termosą įsipilkit karšto vandens, ryte pats tas 😉

 34. Nidukas parašė:

  Musu seimoje maziausiai vandens geria tetis. O jam jo reiktu gerti daug daugiau del sveikatos. Jam taip daznai ta primename, kad jis pradejo naudoti trumpini GDV (gerk daugiau vandens), kai tik pradedame kalbeti apie vandeni 🙂 Kol kas sekmingiausias budas padeti jam isgerti daugiau vandens yra jo „asmeninis“ asotis matomoje vietoje.

 35. Ieva parašė:

  Apie vandens gėrimo įpročius privertė susimąstyti ne straipsniai ir įvairūs skatinimai, bet įgautos žinios besimokant apie žmogaus fiziologiją bei biochemijos.Pačiai visai atrodo priimtina gerti tik tada, kai norisi (arba norint patikrint ar esi išalkęs ar tiesiog ištroškęs) tačiau sutikus merginą, kuri visaivisai negėrė vandens, nes jai labai nepatinka, vėlgi privertė susimąstyti. Nesinori plauti skrandžio ir kad sumestas maistas pradėtų rūgti vandens baloje, todėl manau geriausiai remtis tomis teorijomis, kurios pataria prieš ir po maisto intervalais negerti. O daugiau pagal ‘tikėjimą“ 😉

 36. Sonata parašė:

  https://www.beatosvirtuve.lt/beata/tirpsta-sniegas-tirpsta-lasiniai/

  Aš jau prieš du metus jums rašiau komentare po šiuo įrašu, kad gerti „daugiau“ vandens yra mitas. Reikia vandens, tiek, kiek reikia, bet tikrai nereikia vaikščioti su buteliuku visą dieną visur ar pasistatyti namuose, kur tik įmanoma. Čia tik šių dienų, šio laikmečio mada. Juk seniau niekas taip neafišavo, o ir senovėje žmonės gerdavo tiek, kiek troškino. Visada sakote, kad mažiau yra daugiau, tad ir čia galioja tas pats.Mažiau nereikia gerti, bet tiek, kiek norisi, kiek troškina. Organizmas juk pats pasako apie alkį ir troškulį. Tai priklauso ir nuo veiklos, ką veiki, kur esi, pirty pvz išgeri daugiau nei sėdėdamas prie teliko, arba vasarą geri daugiau ir vėsesnio vandens nei žiemą..

 37. irma parašė:

  Vandenį reikia gerti su meile ,tada lengviausiai geriasi,bet šaltas vanduo organizmui netinka nes musu organizmas geriausiai priima kūno temperatūros vandenį ir gerai tada isisavina.Gerti 3 litrus per dieną tai per daug nes tada apkraunami inkstai ir širdis.Aš pati asmeniškai išgeriu 1,5litro i dieną strukturuoto šarminio vandens.Linkiu jums Beata gerti vandenį su meile 🙂

 38. Gabija parašė:

  Vanduo ir man super daiktas yra.. Bet kaip kada – kartais per dieną galiu tuos 2-3litrus susipilt kaip į tuščią kibiriuką, o kartais reikia tiek pastangų, kad paskutinį litrą prisiverčiu sumaukt prieš miegą, o tada naktį keliuosi, turbūt, jau aišku kur.. 🙂 O kaip prisiverčiu gerti. Paprasčiausias būdas yra sportuoti, tada natūraliai norisi vandens. Kitas dalykas, vietoj visko gert vandenį, taip keletą mėnesių buvau pamiršus apie arbatas, o gazuoti puponadai jau seniai nepatenka į skrandį. Valio! Be to, turiu ir app’są. Labai padeda įsivažiuot, ypač kai rodo tą procentą – koks mėnesio ar savaitės vidurkis. Tada matai, kada reikia pasitempt, o jei 100proc viršija, tai jau myliu save tada baisiai stipriai… Na ir aišku citrina, uogos padeda padaryt vandenį nenuobodų, tai taip ir prakeliauja tie litrai per mano organizmą.. 🙂

 39. Natali parašė:

  Labai daug geros ir išsamios informacijos apie KOKYBIŠKĄ VANDENĮ rasite čia
  http://www.kokybiskasvanduo.lt/

 40. Deimantė parašė:

  Vandens daugiau pradėjau gerti kuomet pradėjau užsiiminėti sportu, domėtis sveika gyvensena ir rūpintis savimi. Kadangi neturiu filtro, tai geriu virintą. Iš vakaro prie lovos pasidedu puodelį vandens, kurį iš pačio ryto išgeriu, o ir puodelis padėtas darbe prie kompiuterio, tad vis gurkšnoju. Aišku, vandens galėčiau gerti ir daugiau, bet vis geriau nei išvis negerti 🙂

 41. Astute parašė:

  Aš ir vaikui ir sau prisipilam vandens į gertuves ir netoliese pasistatai, taip per dieną tikrai reikiamą kiekį išgeriam. Darbe šalia monitoriaus prieš akis pasistatau ir taip pat nepamirštu gurkštelti. O vyras telefone programėlę turi, kur laistydamas augaliuką jį augina, o jis ištroškęs vis primena, kad laikas vandens stiklinei

 42. Nena parašė:

  Aš stiklinių išgertų neskaičiuoju, jokios gėrimo sistemos neturiu, o tiesiog GERIU ir mėgaujuosi. Pamenu, kažkas man pasakė, kad nemėgsta vandens, nes jis neturi skonio. Nežinau, aš tai jaučiu ir saldumą, kartais tokio sūrumo kruopelė yra, ir tas vanduo būna labai skirtingas! Niekad jo negardinu nei citrinom, nei žolelėm, kad nesugadinčiau skonio. Skaniausias vanduo teka iš mano tėvų gręžinio…Jetau, atvažiavusi esu gatava tupėt prie krano ištisai:)
  Mano gėrimo įpročiais paauglystėje buvo susirūpinusi mama, vedė per daktarus, nes gi nenormalu tiek vandens gerti. Bet ko norėt, jei mano tėvas išgertą arbatą alaus bokalais matuoja, o ne puodeliais:)
  MYLIU VANDENĮ!!!

 43. Rasa parašė:

  Nemanau, kad taip vienareikšmiškai dera teigti, kad „kuo daugiau vandens, TUO GERIAU“… Tai labai individualu, pagal poreikį, kartais organizmui tereikia tik 0,5 l vandens. Tai yra tik Jūsų nuomonė, galbūt asmeninis patyrimas. Bet ne visiems tai tinka. Pagarbiai Rasa.

 44. Zivile parašė:

  man tai yra liūdniausia gyvenimo dalis, tas vandens gėrimas.. kadangi maitinu leliuką, tai tų skysčių reikia tikriausiai trigubai daugiau , o aš kartais paskaičiuoju per dieną, kad vandens išgeriu tikriausiai max dvi stiklines per dieną..aišku to pasekoje džiusta kartais lūpos, rankas nuolat norisi teptis kremu. bet va, įkvėpimas dabar dėl šitos diskusijos:) tik man kažkaip ausį rėžia tas pirktinio iš plastikinių buteliukų vandens nešiojimasis, ir filtruoto vandens gėrimas- kiek teko domėtis, tai plastikiniame butelyje visi gėriai ftalatai ir kiti plastmases gražumai kaupiasi, ypač jei vanduo vežamas iš kitų šalių, pagalvokite, juk tikriausiai ir ant saulės galėjo pastovėti ir pan tie buteliai..o filtruotas vanduo – panašiai kaip ir virintas- jis jau negyvas, ir nebeturi jokių naudingų medžiagų , kurios yra paprastame vandenyje iš krano.žinau tokį eksperimentą- kai viena moetris laištė sėklas su virintu vandeniu , filtruotu ir paprastu iš čiaupo. tai geriausiai sudygo tos iš čiaupo:) tad kitame vandenyje gyvybės tikrai reikia paieškoti:)..

  • Sonata parašė:

   Man irgi teko girdėti, kad arbatos ar kavos gurmanai niekada neužverda vandens plikymui, o tik iki tam tikros temperatūros kaitina, nes užviręs vanduo jau netinka, negyvas tampa.

   • Natali parašė:

    Na taip, jus teisi, net ir geri kavos aparatai ekspreso kava daro tik vandeni uzkaitindami iki 90 , jokiu budu pilnai neuzvirina.

 45. Zivile parašė:

  ai, dar prisiminiau, kad pastovėjęs vanduo labai gerai- į ąsotį įsipilti vandens, ir gerti iš jo, o ne tiesiai iš čiaupo.

 46. Natali parašė:

  Taip pat ruošiant arbatą vandens užvirti nereikia. Išmokite stebėti, kaip vanduo užverda. Žaliajai arbatai ruošti naudojamo vandens temperatūra turi būti nuo 80 °C iki 85 °C, todėl labai svarbu išgirsti pirmąjį vandens garsą, kai verdant vandenį nuo indo šono pradeda kilti smulkūs burbuliukai.

 47. laura parašė:

  Aš entuziastingai užsikabinu už visko, ką išgirstu naujo įdomaus. Lyg ir geriame tą vandenį mes, bet akivaizdu, jog nepakankamai, nes per daug nebūna:) tai va dabar imsiu ir paskelbsiu akciją namiškiams – vandenukas ryte atsikėlus, vandenukas išsinešimui, ir šiaip vandenukas darbo pertraukėlei (ėmiau ir dabar išgėriau puodelį). Kokią savaitę namiškiai įtars patalogiją, bet vėliau tai pereis į sveiką įprotį. Ačiū už šaunią mintį;)

 48. Rasa parašė:

  Aš tai irgi apps’ą bandžiau 😀
  šiaip, visai padėjo, tik mano draugus ir artimuosius siaubingai nervino jo garsas…
  o šiaip vasarą jau buvau visai neblogai sudėliojusi vandens gėrimo režimą, bet dabar neberandu „rakto“, kaip pakankamai vandens išgerti: vandens butelį nešiotis tingisi, pirkti kasdien neapsimoka, o ir šiaip kažkaip sunkiai sekasi tas 8 stiklines per dieną išgerti…

 49. Julita parašė:

  Beata, kas kiek laiko (ar perfiltruoto vandens kiekio) keičiat filtro kasetę?

 50. […] „Brita“  vandens filtrą naudoju dar nuo gyvenimo Londone laikų – jis man tarnauja ir kaip stilingas stalo vandens ąsotis, ir kaip vandens šaldymo renginys, nes mano šeima mėgsta šaltą vandenį. Man patinka, kai šviežias vanduo yra nuolat po ranka, nes, tikiu, norint gerai jaustis vandens reikia išgerti daug. „Brita“ padeda man išgerti daugiau vandens. […]

 51. […] Kuo daugiau išgeri vandens, tuo stebuklingesnis daraisi? Tikrai taip!  […]

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.