8241
Beatos virtuvė

Karoliai karoliai: apie moteris, jų amžių ir kavą

(14)

Savaitė nuostabi buvo, laikas sunerti karolius, kuriuose prisipažinsiu, kad apsėdo mane dumblo spalvos gėrimas, taip pat aptarsiu tokius svarbius dalykus, kaip moteris ir jos amžius… Tai gal nuo to amžiaus ir pradėkime? Karoliai šįkart nebus chronologiniai. Tai todėl noriu lengvai priminti, kad šiandien Užgavėnės. Taigi, kol galime, rykime blynus ir sirupais bei uogienėmis (ir marmeladais) užsikąskime, bet jau rytoj…(tas rytoj momentas, manau, daugeliui yra artimai pažįstamas). Tai štai, jau rytoj jungsime žemesnę pavarą ir pradėsime gavėnią…Ar jau sugalvojote, ko atsisakysite? Visas atsisakymas yra ko nors vardan? Ar sielos, ar kūno lengvumo – abu jie yra malonūs. Taigi gal ir dėl vieno, ir dėl kito verta pasistengti? Nes abu susiję…Artimiau, nei galėtumėte pagalvoti…

Dabar apie tai, kiek man metų. Man 35-eri, bet kai nuėjau į Ed Sheeran koncertą, tai pirmą kartą pagalvojau, „tai kiek gi man čia tų metų?“ Visi buvo jaunesni…Visi visi! Na, neskaitant tų, kurie atėjo su savo vaikais.

Beatos virtuve_Ed Sheeran

Bet koncertas buvo nerealus. Ir dainavau, ir lingavau, ir pagalvojau, „štai tai tu, naujoji Lietuva, kuri moka visus Ed Sheeran dainų žodžius“. Ir pats Ed’as raudonplaukis, nė joks ne gražuolis, dabar valdo toookias minias ir jo dainos pasiekia milijonų širdis…Ed’ui 23-eji metai, na, bent jau taip sako internetas (aš, tiksliau, Tomas turi gal du, o gal tris jo albumus, klausau su malonumu, by the way)

Dabar vėl prie TV turėsiu grįžti, nes su skanumu pažiūrėjau Grammy…iki nakties. Šeštadienį. Ar matėte Madonna? Ji ten taip varė, žiūrėjau ir gėdijausi savęs.

Beatos virtuve_grammy_Madonna

Nes penktadienį nuėjau pasportuoti su savo geležine sese, ir va, tik dabar baigiasi man raumenų skausmai. Galėjau padaryti maždaug 30 procentų, o gal ir 20-mt to, ką galėjo ji…bet Madonna…Net išsitraukiau telefoną pasitikrinti, kiek jai metų, tai štai, jai be trijų metų 60-mt! Arba 56-eri, bet kas skaičiuoja?? Niekas ir visi. Ir trumpas priminimas, pavyzdžiui, mūsų Seimo pirmininkė yra penkeriais metais už Madonna jaunesnė… Marš sportuoti, moteriškės – čia aš daugiausiai sau sakau…

Beatos virtuve_Jurgis ir drakonas_kavos degustacija

O dabar apie kavą. Ši savaitė buvo kavos savaitė: antradienį su Jurgis ir Drakonas kolektyvu ėjome pas Emanuelį mokytis apie kavą… Jis mus pamokė, kaip namuose gerti geresnę kavą, ir prisiekiu, aš savo moka kavinuku nesinaudojau nė karto, tik French press’u.

FullSizeRender_1

Bet dar penktadienį, praktiškai, apsigyvenau naujoje kavinėje Vilniaus gatvėje Green cafe. Čia paragavau žalios kavos, tai yra kavos iš pupelių, kurios neskrudintos, o tiesiog žalios. Ten susitikau su vyriausia (karjeros ne amžiaus prasme) ir geriausia  Lietuvos spintologe Agne Gilyte

Beatos virtuve_Green cafe_zalia kava

 

Beatos virtuve_Green cafe

Beatos virtuve_Green cafe_Gylyte

Skonis? Tikrai ne kavos, o kaip žirnių, pupelių sumaišytų su kavos tirščiais, ar šiaip, lengva kava. Net nusipirkau namo. Ką ta kava daro? Dar iki galo nežinau, bet sako, kad stebuklus…Kas čia žino? Aš nespėjau pasidomėti, man tiesiog labai patiko bendras konceptas – nekepta kava, kaip kokia žalia arbata, kurios aš nemėgstu, beje.

Beatos virtuve_1Dublis

Maistas. Praėjusią savaitę buvau išskirtinėje vakarienėje restorane 1 Dublis, kur Deivydo Praspaliausko vadovaujama jaunų ir talentingų virtuvės šefų komanda ruošiasi Baltijos šalių virėjų konkursui. Štai, kaip atrodė vištiena su burokėliais.

Beatos virtuve_1Dublis

Ir dar Vasario 16-tosios proga – tautinis nusiteikimas ir patiekalai. Štai tokia man bulvė pakliuvo…Antrą kartą per metus…Pirmas kartas buvo rugsėjį.

Beatos virtuve_keista bulve

Štai tokia savaitė buvo. Gyvenimas geras tiesa?

Print Friendly, PDF & Email
Žymos:
Dalinkis:
Komentarai (14)
Komentarai
 1. Rasa parašė:

  pzystama zalia kava gere del kudinimosi, padejo, bet paskui kg sugrizo:)

 2. Beata Nicholson parašė:

  Rimtai???? Sakė, kad ten kažką daro, bet rimtai nuo žalios kūdėjama? manau jei šalia valgai tortą tai nelabai veikia 🙂

 3. Viktorija parašė:

  Būtent taip ir pagalvojau Beata, kaip jūs parašėte paskutiniame sakinyje. Gyvenimas tikrai yra geras, tuo labiau, kad šiandien jis mus pasitiko tokia nuostabiai šviesia ir saulėta diena!

 4. Agnė parašė:

  Beata, žiūrėjau Spintologijos filmuką su Jumis ir pasakysiu jums nuoširdžiai, kaip jauna dvidešimtmetė mergina, jog užpavydėjau tokio subtilaus grožio, natūralumo, moteriškumo ir paprasčiausiai šilumos bei spinduliuojamos laimės Jumyse. Sportas yra labai geras dalykas, bet Jums to linkėčiau tik dėl bendros geresnės savijautos, nes figūroje keisti tikrai nereikia nieko, o tai prarasit visą grožį!

  P.S. Jūs tikrai geriausia mano draugė virtuvėje. 🙂

 5. Aistė parašė:

  Beata,
  Nenoriu pasirodyti kritike, bet žodis „grišti“ rašomas grįžti. Man labai užkliuvo… :)) Turbūt redaktorė nelabai įdėmiai perskaitė jūsų Karolius prieš publikuodama:)

 6. r.babaušytė parašė:

  Iš didelio rašto išėjo iš krašto – tokia liaudies patarlė yra. 🙂 Čia aš apie žalią kavą. Visuotinio deficito laikais, kitaip vadinamu sovietmečiu, kava taip pat buvo deficitas. Tad pirkdavom tokią, kokios pavykdavo gaut. Dažniausiai tai būdavo pigiausia kava, kurios elitas nepirko ir darbo liaudžiai paliko, – pamėkliškai žalsvos spalvos, t.y., nekepintos pupelės, kurias paskrudinti reikėjo nemenkų įgūdžių. Susimalti ir gerti jas žalias niekam ir į galvą nebūtų šovę, mat pardavėjai vienu balsu tvirtindavo, kad žalios jos, – nuodingos. Netikiu nei vienu žodžiu apie jų naudą, o apie skonį jau pasisakėt. Esu įsitikinus, kad lygiai taip pat sėkmingai gerai pareklamavus ponios gertų ir džiovinto paukščių š… arbatą. 🙂 Primena pasaką „Karaliaus drabužiai“ – nors visi matė, kad anas nuogas, bet gyrė kaip išmanydami, drabužius…

  • indre parašė:

   tai čia papildai, jie šiek tiek kas kita, nei malta žalia kava 🙂 Beata, o gal Jums papasakojo, kaip tą kavą ruošti? Tiesiog užpilti pora šaukštelių kavos kątik užvirusiu vandeniu?

 7. Daiva parašė:

  Su viskuo sutinku, isskirysus MADONA – ji man per GRAMMY atrode apgailetina – figura superine, bet koordinacija isduoda, kad tau palei 60 ir nereikia imituoti, kad tau vis dar 30 – arba cia visiskas atsidavimas sporto salei ir abstinencija repeticijoms scenai ir show….. arba ate jaunyste ir nors tu ka….

Palikite komentarąMūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.