8241
Beatos virtuvė
 
Trukmė: 00:00 min.
Dalinkis:
ĮVERTINKITE
1 riestainis2 riestainiai3 riestainiai4 riestainiai5 riestainiai (2 balsai, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...
 
Reikės: 600 g maltos jautienos, gero žiupsnio maltos kalendros, žiupsnio kmynų, druskos, pipirų, 1 kiaušinio, džiūvėsėlių, kiaušinio, rapsų aliejaus „Floriol”. Įdarui: 4-5 virtų bulvių, 1 svogūno, 20-30 g sviesto, druskos, 1 kiaušinio.

Gaminimo eiga:
   1. Susmulkiname svogūną ir pakepiname su trupučiu sviesto.
   2. Į jautieną įmaišome kalendrą, kmynus, druską, pipirus, įmušame kiaušinį ir viską išminkome.
   3. Pakepintus svogūnus įdedame į išvirtas, sutrintas bulves. Į bulves su svogūnais įdedame dar druskos ir kiaušinį. Išmaišome.
   4. Imame šaukštą jautienos, padarome paplotėlį trikampio formos. Į vidurį dedame bulvių įdarą ir uždarome šonus.
   5. Ragelius pavoliojame džiūvėsėliuose, tuomet kiaušinio plakinyje ir vėl džiūvėsėliuose. Juos kepame įkaitintame aliejuje aliejuje arba taukuose, kol iškeps – apie 5 minutes.
 
Komentarai (1)
Komentarai
 1. Sigita parašė:

  Džiugu matyti „smetoniškus“ akcentus 🙂 Turiu kelias knygeles šio laikotarpio, viena vadinasi „Daržovių valgiai“ žemės ūkio rūmų leidinys (ūkininko knygynėlis), kita knygelė be viršelio tačiau patiekalų pavadinimai įspūdingi pvz.: Biškoptų tortas, lydžio ruliadas, štufada ir kt 🙂 Trečioji knygelė tai „Namų ūkio vadovėlis šeimininkėms“ 1937 m., joje aprašomos šeimininkavimo sąlygos (šeimininkavimas tapatinamas su gydytojo, mokytojo darbu), taip pat darbo metodai, įrankiai, valymo priemonės, baldų, avalynės bei patalynės priežiūra. Turbūt retai kuri žinom kas yra skalbinių brūškavimas:) O kur dar stalo dengimas, vaišių ruošimas, maisto cheminė sudėtis ir maisto gadintojai t.y. tarakonai, kantys, sūrių musės ir pan. Ir visa tai aprašoma viename leidinyje kuris buvo nemokamas priedas prie „ūkiniko patarėjo, nors nurodyta kaina 5 lt.
  Rytojaus dienai būtinai gaminsiu duonos tortą ir šiuos regelius. Ačiū Beata už atgaivintus receptus 🙂

Palikite komentarą

* - būtini laukeliaiMūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.