Spausdinti

Tiesiog puiki, turtinga ir maistinga kruopų košė, kurią gaminsime panašiai kaip rizotą, todėl ji pavyksta tokia gardi – galima drąsiai vaišinti svečius.

Žaliasis daugiakruopis su lauko žolių pestu

11
komentarai
0
Porcijos
4 asm.
Kepimo, virimo laikas
17 min.

Daugiakruopiui:

50 g sviesto
Alyvuogių aliejaus
1 poro
2 salierų stiebų
2 česnakų skiltelių
130 g bolivinių balandų
130 g sorų
150 ml baltojo vyno
900 ml sultinio
200 g špinatų
Saujelės smulkiai tarkuoto kietojo sūrio
50 g fetos

Lauko žolių pestui:

1 česnako skiltelės
Saujos kepintų lazdynų riešutų
Poros saujų žliūgių, kiaulpienių lapų, garšvų, dilgėlių
Pusės citrinos sulčių
Alyvuogių aliejaus
Druskos
30 g smulkiai tarkuoto kietojo sūrio
Kaip gaminti?
Reklama
38285

Gaminimas

1

Keptuvėje įkaitiname šlakelį alyvuogių aliejaus ir ištirpiname sviestą. Jame apkepame pusžiedžiais supjaustytą porą, smulkintas česnakų skilteles ir salierų stiebus.

2

Sorų kruopas ir bolivinę balandą perplauname šiltu vandeniu, kol nuo jų ims tekėti skaidrus vanduo. Perplautas kruopas beriame į keptuvę. Išmaišome ir sušildome keptuvėje. Tada užpilame stiklinaitę baltojo vyno ir leidžiame jam paburbuliuoti, nugaruoti. Galiausiai supilame sultinį, išmaišome ir uždengę dangčiu paliekame ramiai virti ant silpnos kaitros apie 15 minučių.

3

Kol košė verda, pasigaminame lauko žolių pestą. Į elektrinio trintuvo indą dedame jaunus, gražius ir kruopščiai nuplautus žolių lapelius. Įspaudžiame citrinų sulčių, dedame smulkintą česnako skiltelę, saujelę riešutų, įpilame šlakelį alyvuogių aliejaus, beriame druskos ir tarkuoto kietojo sūrio. Viską sutriname iki vientisos košelės konsistencijos.

Reklama
41011
4

Grįžtame prie mūsų daugiakruopio. Jis neturėtų būti pernelyg sausas – turėtų matytis šiek tiek skysčio. Į košę sudedame špinatų lapelius ir vėl uždengę dangčiu palaikome apie 2 minutes, kad jie suvystų ir prarastų didžiąją dalį savo tūrio. Galiausiai juos įmaišome į kruopas, pabarstome viską smulkiai tarkuotu kietuoju sūriu ir skanaujame. Dedame daugiakruopio į lėkštes, ant viršaus po šaukštelį žolių pesto paskaninimui ir viską vainikuojame žiupsneliu fetos sūrio. Skaniausias piktžolių patiekalas prieš jūsų akis!

Ingredientai
Beata
Beata Nicholson
Čia rasite šimtus receptų, kuriuos rašiau iš savo virtuvės, bus ir tokių, kurie pasirodė žurnale, mano TV laidose ar socialiniuose tinkluose. Čia mano online namai – sveiki atvykę!
Daugiau autorės receptų
Reklama
41003

Rašyti komentarą