8241
Beatos virtuvė

Tradicinė Drevernos žuvienė

(0)
Reikės:
 • Sultiniui:
 • ešeriuko, kuojos ar raudės (nedidelės)
 • mažo karšio
 • 1 starkio ar vėgėlės galvos ir uodegos
 • Tirštimui:
 • 2 l sultinio
 • po 1 ešerio, karšio ir starkio (vidutinio dydžio)
 • 4-5 bulvių
 • 1 morkos
 • sviesto
 • krapų
 • druskos, žolelių mišinio žuviai
 • svogūnų laiškų
 • lauro lapo
 • svogūno

Kuo didesnė puokštė žuvies, tuo skanesnė žuvienė. Taip mums sakė Drevernos (toks labai gražus kaimas Mažojoje Lietuvoje) gyventoja ir skaniausios žuvienės ekspertė Janina. Patys suprantate, kad niekas geriau nemoka virti žuvies, nei pamario gyventojai. Tai paslaptys tokios – žuvis gali būti kokia tik nori, bet būtinai iš marių, o ne kokia jūrinė. Ir bent trijų skirtingų rūšių. Mažosios Lietuvos gyventojai labai vėgėlę gyrė, bet nevisada laimė ją turėti išpuola, tai tikrai ir su kitokiomis žuvimis išsiversite. Visa šios žuvienės jėga yra sultinys, kurį reikia išsivirti iš anksto. Tai ir pradėkime.

Sultiniui tinka mažesnės žuvelės, kokį ešeriuką galit ir visą virti, o didesnių žuvų imkite galvą ir uodegą – puikiai iš jų sultinys skonio pasiima. Jei norite turėti 3 litrų žuvienės puodą, sultinio virkite kokius 2 litrus. Tokiu kiekiu vandens užpilkite gerai nuplautas ir nuvalytas žuvis. Kai užvirs, ugnį sumažinkite, dėkite dar ten visą svogūną dėl skonio, krapo kotą mestelkite ar lauro lapą. Virkite neuždengę puodo, tada mažiau bėgs. Puteles, žinoma, nugriebkite šaukštu, kad sultinys būtų skaidrus ir gražus. Galite samčiu truputį pagrūsti žuvis, kad sultinyje būtų daugiau skonio. Pavirkite apie 20 minučių ir nukoškite.

Didesnes žuvis gerai nuplaukite, išvalykite, galite ir pamirkyti, kaip Janina daro apie pusvalandį, tuomet bus mažiau putų. Supjaustykite žuvis didesniais gabalėliais.

Morkas ir bulves supjaustykite nedideliais kubeliais. Svogūnų laiškus ir krapus susmulkinkite. Pirmas į sultinį beriame morkas ir paverdame,kiek vėliau – bulves. Kai morkos ir bulvės beveik išvirusios, dėkite didžiuosius žuvų gabalus. Jei turėsite vėgėlės, ją į puodą dėkite pirmą, atskirai nuo kitų žuvų ir pavirkite 2-3 minutes. Tada jau ir kitas puodan dėkite. Mes laidoje kai virėme, į puodą dėjome karšio, starkio ir ešeriukų gabaliukus. Dar viena Drevernos žuvienės paslaptis – šiukštu, sriubos negalima maišyti! Sudėjote žuvį ir kantriai laukite. Tik nereikia žuvies pervirti! Janina sako atidžiai stebinti – kai tik pasirodo pirmieji burbuliukai – sriuba užverda, ji ugnį išjungia. Tuomet laikas suberti smulkintus žalumynus, pasūdyti žuvienę (ragaukit, kiek druskos norisi), dėti žuviai skirtų žolelių ir dosnų šaukštą sviesto. O tada – puodą uždenkit ir palikite žuvienę pastovėti dar 5-7 minutes.

Kaip tik spėsite pasiimti didžiausią sriubinę lėkštę – ši žuvienė tokio skanumo, kad net didžiausio puodo kaipmat neliks. Jei mėgstat, galit į lėkštę įsidėti ir šaukštą grietinės, bet mums ir be jos skanumo pakako.

O štai čia paspaudę galite pažiūrėti visą laidą „Keliauk ir ragauk.Lietuva“, kurioje pamatysit, kaip pati Janina verda tradicinę žuvienę, o mes su Giedrium po visą Mažąją Lietuvą keliaujam. Patys nepastebėsit, kaip jau kojos trepsės, keliauti norės.

Ši laida yra projekto „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas vietinio turizmo rinkoje“ (Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0003) dalis. Laidą inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, ji nansuojama pagal 2014–2020m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

Print Friendly, PDF & Email

ĮVERTINKITE
1 riestainis2 riestainiai3 riestainiai4 riestainiai5 riestainiai (14 balsai, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...

Palikite komentarą

26097
https://www.beatosvirtuve.lt/wp-content/uploads/2016/02/Beatos-Virtuve-Banner-Misiniai-300x250-3B-NEW.gif
26103
https://www.beatosvirtuve.lt/wp-content/uploads/2016/02/BV_kosmetika.gif
26104


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.