Spausdinti

Velykinių pusryčių malonumas – su šeima pasivaržyti, kieno margutis tvirtesnis, o tada jį skaniai suvalgyti su minkštutėle mieline pyne.

Šioji yra iš vadinamosios brijošių (brioche) tešlos su gausybe gardaus sviesto. Ją išpurenti padės vos vienas pakelis sausų „Dr. Oetker“ mielių. Dėl jų visada galite būti ramūs ir užtikrinti – „Dr. Oetker“ sausos mielės niekada nenuvils, tešla su jomis iškils nuostabiai.

Šios pynės tešlą pasiruoškite iš vakaro, kildinkite pernakt šaldytuve. Velykų rytą ją reikės tik supinti, dar kartą pakildinti ir šviežutėlį kepinį patiekti ant stalo.

Sviestinė mielinė pynė

0
komentarai
1
Porcijos
8 asm.

Reikės:

300 g miltų
7 g (vieno pakelio) sausų mielių „Dr. Oetker“
60 ml šalto vandens
4 didelių kiaušinių (tiesiai iš šaldytuvo)
30 g cukraus
pusės šaukštelio druskos
200 g sviesto
1 kiaušinio, išplakto su šlakeliu vandens
migdolų riekelių, aguonų, sėklų arba kitų norimų pabarstukų
Kaip gaminti?
Reklama
38285

Gaminimas

1

180 g miltų, „Dr. Oetker“ mieles, vandenį ir kiaušinius gerai išmaišome šluotele arba plakikliu, kol masė taps vientisa. Uždengiame ir paliekame kambario temperatūroje 45 min.

2

Ištraukiame iš šaldytuvo sviestą ir supjaustome jį į 12–14 gabaliukų. Kol mielių ir kiaušinių masė lengvai kils, sviestas suminkštės, bet vis dar bus vėsesnis nei kambario temperatūros.

3

Po 45 min. į tešlą suberiame likusius miltus, cukrų ir druską. Minkome rankomis ar maišytuvu (su tešlai skirtu antgaliu) apie 10 min., kol tešla nebelips prie dubens kraštų.

Reklama
41011
4

Po gabaliuką į tešlą įminkome sviestą. Tik gerai įmaišę vieną, dedame kitą gabaliuką. Procesas užtruks apie 10 min.

5

Vėl uždengiame tešlą ir paliekame kilti dar valandą. Kai pakyla, kelis kartus palankstome ir paminkome ant miltais lengvai pabarstyto stalviršio (neišsigąskite, tešla bus lipni). Dedame į švarų aliejumi pateptą dubenį ir paliekame šaldytuve mažiausiai 4 val., ilgiausiai – 16 val.

6

Atvėsusią ir sutvirtėjusią tešlą padalijame į tiek dalių, iš kelių pinsime pynę. Rankomis iškočiojame lygias dalis ir supiname pynę. Galime sujungti jos galus ir iškepti apskritą, galima palikti kaip kasą. Pynę dedame ant kepimo popieriumi išklotos skardos ir leidžiame jai pakilti dar valandą.

7

Pakilusią patepame kiaušinio plakiniu, pabarstome migdolais ar kitais pasirinktais pabarstukais ir kepame 190 oC orkaitėje apie 40 min. Po 20 minučių patikriname: jei labai sparčiai ruduoja, pridengiame folija.

Ingredientai
Beata
Beata Nicholson
Čia rasite šimtus receptų, kuriuos rašiau iš savo virtuvės, bus ir tokių, kurie pasirodė žurnale, mano TV laidose ar socialiniuose tinkluose. Čia mano online namai – sveiki atvykę!
Daugiau autorės receptų
Reklama
41003
Komentarai

Rašyti komentarą