Spausdinti

Prekmurska gibanica, kepinys, kilęs iš Slovėnijos, Prekmurje regiono. Tai Vidurio Europoje gan dažnai sutinkamas pyragas, kuris gaminamas sluoksniuojant ploną tešlą su aguonomis, įvairiais vaisiais ar uogienėmis, varške ir riešutais. O man jis kažkiek primena mūsų visų mėgstamą šimtalapį.

Reikia tik sulaukti savaitgalio, pasirūpinti  reikiamais produktais, gera kepimo forma ir nerti į šį gaminimo malonumą. Šiam įspūdingam receptui tikrai prireiks patikimos kepimo formos aukštais kraštais – tokia privaloma visuose namuose. Jei vis dar svarstote, kokią įsigyti, rekomenduočiau rinktis pagal šeimos dydį ir gamintoją. Kepimo forma turėtų būti ne per gili, bet su pakankamai aukštais kraštais (kad mūsų taip mėgstamas bulvių plokštainis patogiai įsitaisytų), pakankamai sunki (nes tos pūko lengvumo blėkelės netrukus persuks savo dugnus), pakankamai graži (nes neretai norisi joje patiekalą patiekti tiesiai ant stalo), dar svarbu, kad gerai plautųsi ir nereikėtų valandų valandas mirkyt, o paskui gramdyt.

Taigi pasirūpinę tinkamo dydžio blėkele su nepridegančia danga, einame pirkti šaldytos filo tešlos, laikome šaldytuve jei gaminsite tą pačią dieną, o jei pirksite iš anksto, tai filo tešlą saugokite šaldiklyje, o prieš gaminant, palaikykite šaldytuve, kad atšiltų ir nebūtų visai sušalusi tešla.

Šimtalapio pusbrolis iš Slovėnijos

0
komentarai
20
Porcijos
8 asm.

Reikės:

10 filo tešlos lakštų
160 g sviesto
Aguonų įdarui:
150 g aguonų sėklų
80 g cukraus
žiupsnio cinamono
100 ml karšto pieno
Obuolių įdarui:
7-8 vidutinio dydžio rūgštesnių obuolių
1/2 citrinos žievelės
1 šaukšto citrinos sulčių
80 g cukraus
žiupsnio cinamono
Varškės įdarui:
250 g pusriebės varškės
200 g grietinės
1 kiaušinio
2 šaukštelių vanilinio cukraus
100 g cukraus
Riešutų įdarui:
200 g bertoletijų ar graikinių riešutų
80 g cukraus
5-6 šaukštų pieno
Pabaigai:
2-3 šaukštų grietinės
1 šaukšto pieno
1 šaukšto cukraus pudros
„Kaiser Cuisine Line” kepimo formos (39,5X28X5cm).
Kaip gaminti?
Reklama
38285

Gaminimas

1

Kaip jau supratote, tešlos gaminti čia nereikės, todėl einame iškart prie įdarų: aguonas užplikome karštu pienu ir sutriname trintuve ar maisto kombainu, sumaišome su cukrumi, cinamonu ir atidedame. Riešutus taip pat susmulkiname maisto kombainu su cukrumi ir tada sumaišome su pienu, kad būtų drėgnesni. Varškę sumaišome su visais ingredientais ir sutriname trintuvu, kad liktų kuo mažiau gumulėlių.

2

Obuolius nuskutame ir sutarkuojame burokine tarka, nutarkuojame citrinos žievelę ir įspaudžiame citrinos sultis, supilame cukrų ir cinamoną.

3

Įkaitiname orkaitę iki 175C. Sviestą išlydome keptuvėje ir konditerine šluotele patepame kepimo formą.

Reklama
41011
4

Klojame filo tešlos lakštą ir aptepame šluotele sviestu. Dedame pusę aguonų masės, išlyginame ir užklojame tešlos lakštu. Vėl patepame lydyto sviesto. Dedame pusę obuolių masės, uždedame tešlos, aptepame sviestu. Dedame pusę varškės kiekio, uždedame tešlos, aptepame sviestu, dedame pusę riešutų masės ir kartojame sluoksnius kol sudedame visus įdarus.

5

Viršutiniam ir paskutiniam sluoksliui uždedame du tešlos lakštus, aptepame lydytu sviestu. Sumaišome grietinę su pienu ir cukraus pudra ir šluotele aptepame pyrago viršų.

6

Šauname į orkaitę ir kepame valandą.

Ingredientai
Beata
Beata Nicholson
Čia rasite šimtus receptų, kuriuos rašiau iš savo virtuvės, bus ir tokių, kurie pasirodė žurnale, mano TV laidose ar socialiniuose tinkluose. Čia mano online namai – sveiki atvykę!
Daugiau autorės receptų
Reklama
41003
Komentarai
  1. Labai skaniai nuskambėjo 🙂 bet turiu klausimą – jeigu gyvenu ten, kur nėra grietinės, ją geriau keisti grietinėle ar jogurtu? 🙂

  2. Sėdžiu kaime ,kaip ir visus ingredientus turiu,o kaip su tais Filo lakštais ,gal juos būtų galima pasigaminti,pagal kažkokį receptą?

  3. Ar galima naudoti aguonas, tokias kurios jau būna pirkti paruoštos sumaltos ir su cukru, specialiai kepiniams.

  4. Labutis,ko aš nežinau ,kad mano pyragai kuo puikiausiai atrodo orkaitėje ,o išėmus apkrinta ,produktus sudedu tiksliai pagal receptura!Ačiu.

  5. Sveiki,
    Ar tikrai reikia kepti valandą? Ant kepimo tešlos pakuotės parasyta, kad 10 min, ir po 10 min iš tiesų viskas apskrunda.
    Taip pat neparasete kokioje temperatūroje.

Rašyti komentarą