8241
Beatos virtuvė

Salotos su skumbre iš serijos „Viskas suskaičiuota“

(6)
Reikės:
 • 120 g karšto rūkymo skumbrės
 • ketvirtis icebergo salotos
 • 1/2 keptos marinuotos paprikos
 • 1/2 avokado
 • 1 kivio
 • 1 juodo pomidoro
 • 1 šaukšto džiovintų jūros dumblių
 • Padažui:
 • 1 šaukštelio saldaus čili padažo
 • 1 šaukšto citrinos sulčių
 • 1 šaukštelio kepintų sezamų aliejaus

Pasidalinsiu šiandien su jumis vienomis naujomis savo salotomis. Kartais labai gailiuos, kad tik kartą pasigaminu ir kitą kartą vėl puolu ką nors naujo daryt, nes dažnai salotas miksuoju iš to, ką tuo metu turiu. Prieš papasakodama, kas per salotos, turiu pasakyti, kad karšto rūkymo skumbrė yra mano viena delikatesinių žuvų. Mano knygoje „Prie stalo Lietuva“ yra aprašytas žuvies rūkymo ekspertas Rimas iš Preilos. Kai perki iš jo žuvį, jis sako: „tik nedėk į šaldytuvą, bo šaldytuvas užšaldo žuvį“. Kitaip tariant skaniausia žuvis, kai šviežia ir neperšaldyta. Aš perku tokioje parduotuvėje Basanavičiaus gatvėje, na, nuostabi žuvis ten… Bet čia tik nepulkite, ne kokia reklama, tai rekomendacija, savanoriška, nes aš irgi mėgstu, kai su manim geromis vietomis pasidalina žmonės. Ta parduotuvė tikrai yra labai gera, jie turi skaniausią rūkytą lašišą Vilniuje, tikrai. Ir aš žinau, ką kalbu, ir BE JOKIO PRAŠYMO UŽMOKESČIO AR DAR KO NORS giriu, nes noriu, kad valgytume gerus dalykus, geriau mažiau, bet skaniau. Aš iš ten lašišą ėmiau Kalėdoms, tai mano anyta, kuri tikrai mėgsta rūkytą lašišą, sakė (dėmesio!), kad tai viena skaniausių kada nors jos valgytų rūkytų lašišų. Tai va, rekomendacijos pabaiga. Tai dabar vėl grįžtam pas mano mylimiausią karšto rūkymo skumbrę, ji puikiai tinka salotoms. Į šias dėjau viską, kas pasitaikė po ranka ir ant akių, bet labai pavyko: salotos lapeliai (iceberg’inė paprastoji), tada kiviai (labai geruliai yra) plius avokadas, plius pomidoras ir truputis keptos marinuotos paprikos, kurią labai mėgstu (Spilvos labai gera, geriausia tikrai). Ir dar jūros dumblių dėl grožio įmaišiau, o padažą sumaišiau iš saldaus čili padažo, citrinų sulčių ir lašelio kepintų sezamų aliejaus, dėl jo išryškėjo subtilus azijietiškas padažo skonis. Svajonė, ne salotos. Viena porcija – 487 kcal. 

Kaip gaminti tai jau paprasčiau nebūna: supjaustome salotas, pomidorą, papriką, kivį ir avokadą. Jei paprikos neturite ar nemėgstate, salotos puikiai pavyks ir be jos. 120 g žuvies – tai maždaug pusė skumbrės. Ją gabaliukais susmulkiname. Jei po ranka nėra skrudintų sezamų aliejaus, galite imti paprastą aliejų ir jame paskrudinti šaukštelį sezamo sėklų. Sumaišome dubenyje visus ingredientus, užmetame žuvies gabaliukus. Sumaišome padažo ingredientus, pašlakstome salotas. Valgome ir džiaugiamės gyvenimu. 
Print Friendly, PDF & Email

ĮVERTINKITE
1 riestainis2 riestainiai3 riestainiai4 riestainiai5 riestainiai (9 balsai, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
Komentarai
 1. Indre parašė:

  Sveika Beata, labai skanu,noreciau..
  bet atrodo labai riebu: skumbre, avokadas ir dar aliejaus saukstelis :O

 2. Monika parašė:

  Labai skanu. Kai skrandis taip ilgisi pavasario, pats tas 🙂

 3. :-) parašė:

  Tikrai jaučiasi, kad dėta „viskas, kas pasitaikė po ranka ir ant akių“!:-D Labai jau eklektika – visokių skonių pilna puokštė, o tarpusavy nedera…

 4. Aurelija parašė:

  Tobulos salotos!!! Man viskas skanu ir dera 🙂 tiesa, neturėjau paprikos, kivio, bet ir netrūko.

  • as parašė:

   Tai va todėl ir buvo „skanu ir dera“, kad pusės ingredientų neturėjote! Na, ir kaip gi tada galima komentuoti kaip „viskas“ salotose dera…:-))))

Palikite komentarą

26097


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.