Spausdinti

Kitoje vandenyno pusėje labai populiarus skonių derinys – riešutų sviestas ir uogienė – įsliuogė į šį mažą, gražų sausainėlį. Juo pavaišintus ragautojus maloniai nustebins švelniai sūraus, minkšto sausainio draugystė su klampia, rūgščia uogiene ir netikėtu sėklų traškumu. Tiesiog tobulas derinys ir daili dovana nuo slapto Kalėdų Senelio.

Riešutų sviesto sausainiai su uogiene

0
komentarai
0
Porcijos
8 asm.
Kepimo, virimo laikas
10 min.

Reikės:

200 g miltų
1 šaukštelio kepimo miltelių
1 šaukštelio druskos
1 didelio kiaušinio
90 g baltojo cukraus
50 g rudojo cukraus
110 g minkšto sviesto
120 g riešutų sviesto
100 g sezamų sėklų
4–5 šaukštų bruknių ar spanguolių uogienės
Kaip gaminti?
Reklama
38285

Gaminimas

1

Minkštą sviestą elektriniu plaktuvu iki purumo išplakame su baltuoju ir ruduoju cukrumi. Sudedame riešutų sviestą, įmušame kiaušinį ir darkart viską gerai išplakame iki purumo.

2

Į sviesto masę suberiame miltus, druską ir kepimo miltelius. Užmaišome vientisą, lygią tešlą. Apsukame kepimo popieriumi ir dedame į šaldytuvą bent valandai, kad truputį atvėstų ir sutvirtėtų.

3

Įkaitiname orkaitę iki 180 laipsnių. Į nedidelį indelį suberiame sezamų sėklas. Iš sausainių tešlos rankomis suformuojame nedidelį, graikinio riešuto dydžio rutuliuką. Jį voliojame sezamų sėklose, kad tolygiai apliptų, ir dedame ant kepimo popieriumi išklotos skardos. Rutuliuko viduryje pirštu įspaudžiame duobutę. Taip sudėliojame visus sausainius, tarp jų palikdami bent 2 cm tarpus. Į kiekvieną sausainio duobutę antru šaukštelio galu dedame uogienės.

Reklama
41011
4

Kepame 10 minučių. Ištraukiame skardą iš orkaitės – sausainėliai bus kiek padidėję, išsiplėtę. Į kiekvieną duobutę įdedame dar truputį uogienės ir siunčiame į orkaitę pakepti dar 5 minutes. Prieš imdami iš skardos paliekame visiškai atvėsti ir sutvirtėti.

Ingredientai
Beata
Beata Nicholson
Čia rasite šimtus receptų, kuriuos rašiau iš savo virtuvės, bus ir tokių, kurie pasirodė žurnale, mano TV laidose ar socialiniuose tinkluose. Čia mano online namai – sveiki atvykę!
Daugiau autorės receptų
Reklama
41003

Rašyti komentarą