Spausdinti
Šią idėją atvežė draugė Vaida iš atostogų Ispanijoje. Ji pasakojo valgiusi pomidorų salotas, ant kurių buvo užtarkuota sūrio, ištraukto iš šaldiklio. Oi kaip man patiko… Minkšto ožkų sūrio gabalėlis visada gyvena mano šaldytuvo kameroje, aš dažnai jo užtarkuoju ant daržovių. Nebrandintas ožkų sūris kambario temperatūroje ar ištrauktas iš šaldytuvo yra minkštas ir jį gali dėti tik gabaliukais ar kruopelėmis, bet šaldytą galima aštria smulkia tarka paversti lengvu sniegeliu. Juo ir pasidengia pomidorai. Neįtikėtinai gardu. Sūrio reikia vos vos vos, o čiobreliai su ožkų sūriu ir pomidorais tinka kaip medus su pienu, kaip ežeras su vasaros vakaru ar šulinys su kibiru.
Užpilas klasikinis: smulkiai pjaustyti raudonieji svogūnai, marinuoti acte. Maloniai pasimarinavę svogūnai jau nėra aitrūs, bet nepraranda savo pikantiškumo ir traškumo. Genialiai paprasta.

Pomidorų salotos su ožkų sūrio sniegu ir čiobreliais

0
komentarai
0
Porcijos
2 asm.

Salotoms:

4 pomidorų
50 g nebrandinto ožkų sūrio, jį turėsite užšaldyti
kelių šviežių čiobrelių šakelių

Užpilui:

½ raudonojo svogūno
2 šaukštų baltojo vyno acto
½ šaukštelio rudojo cukraus arba medaus
2 šaukštų jūsų mėgstamo aliejaus
druskos
Kaip gaminti?

Gaminimas

1

Ožkų sūrį kiškite į šaldymo kamerą kelioms valandoms, jis turi sušalti į ragą.

2

Svogūną supjaustykite kuo smulkesniais gabaliukais. Užpilkite jį baltojo vyno actu ir leiskite pasimarinuoti 10 minučių.

3

Į marinatą dėkite medų arba cukrų, gerai išmaišykite, tada supilkite aliejų ir įberkite druskos.

4

Pomidorus supjaustykite griežinėliais, guldykite ant lėkštės, pašlakstykite užpilu, smulkia tarkele užtarkuokite šaldyto sūrio, pabarstykite čiobreliais.

Ingredientai
Patarimas

Tai yra fantastiškas būdas suteikti pikantiškumo ten, kur norisi ožkų sūrio. Jį galite užtarkuoti ant keptų burokėlių ar netgi ant duonos skrebučio. Patikėkite manimi, tai triukas, kurį verta įsidėmėti.

Beata
Receptą sugalvojo
Beata Nicholson
Čia rasite šimtus receptų, kuriuos rašiau iš savo virtuvės, bus ir tokių, kurie pasirodė žurnale, mano TV laidose ar socialiniuose tinkluose. Čia mano online namai – sveiki atvykę!
Daugiau autorės receptų

Rašyti komentarą