Spausdinti

Obuolių pyragai. Jų nebūna per daug. Aš labai didžiuojuos savim ir Hariuku, kad sugebėjau šį iškepti kartu su juo. Tad jei neturite po ranka visur zujančio kūdikio, tai jums išvis šis kepimas bus niekų darbas. Tiesą sakant, visi pyragai, kuriuos dabar kepu yra labai greiti, o šiam pyragui naudojau praktiškai majonezo techniką, kai pradžioje kiaušiniai išplakami su cukrumi, tada tykiai pilamas aliejus, nes kai užsimaniau kepti, pamačiau, kad baigėsi sviestas, bet ir kokybiškas aliejus puikiai juk tinka kepiniams. Dar truputis vardan šlapumo mėgstamo kefyro, svarbu nepadaugint miltų ir, aišku, obuoliai. Pirmą kartą šį pyragą kepiau su šilauogėmis ir obuoliais – puikus derinys.

O didžiausias šio obuolinio pyrago išskirtinumas – meduolinis prieskonis, nes dosniai pridėjau man labai patinkančių „Santa Maria“ meduolių prieskonių. Tvarkiau prieskonių stalčius, radau du pakelius dar nuo praėjusių Kalėdų, tai ir nepagailėjau. Vaikai grįžę iš mokyklos iškart paklausė – kas čia taip gerai kvepia? O kvepia tai kalėdos! Cinamonas, gvazdikėliai, imbierai, kardamonas, muskatų riešutai, net žiupsnelis pipiriukų – visa tai maloniai pasklinda namuose. Nelaukite kalėdų ir jau dabar pabandykite – dėkite du valgomus šaukštus šių „Santa Maria“ meduolių prieskonių, jei norite išsikepti visiškai kitokį obuolių pyragą.

Jei valgysite su mažais vaikais – pakaks ir dviejų arbatinių šaukštelių. Bet tikrai, kad ir vienas tas šaukštelis, jis bus ryškesnis už cinamono šaukštelį, skandinavai (kur ir sukurtas šis prieskonių mišinys) vis tik žino, ką daro, ne veltui pas juos skaniausios cinamoninės bandelės ir imbieriniai sausainiai, na o „Santa Maria“ prieskoniai visada pasižymi sodrumu ir gera kokybe.

 

 

 

Obuolių pyragas su stipriu meduolių prieskoniu

0
komentarai
12
Porcijos
8 asm.
Gaminimo laikas
20 min.
Kepimo, virimo laikas
45 min.

Reikės:

4 kiaušinių
250 g cukraus
160 ml alyvuogių aliejaus (galima padidinti iki 200 ml ar sumažinti iki 120 ml)
100 ml kefyro
280 g miltų
2 šaukštelių kepimo miltelių
2 šaukštų „Santa Maria“ meduolių prieskonių (galite sumažinti iki 1 šaukšto)
600 g obuolių
žiupsnelio druskos
Kaip gaminti?
Reklama
38285

Gaminimas

1

Nedideliais kubeliais supjaustykite obuolius. Jei turite tiks ir kriaušės, ir slyvos. Jei naudosite morką, tai ją tarkuokite per smulkesnę burokinę tarką.

2

Kiaušinius sumuškite į dubenį ir kartu su cukrum gerai išplakite rankiniu elektriniu plakikiliu iki balsvų putų.

3

Toliau plakite ir po truputi pilkite aliejų, kad jis gražiai susiplaktų su kiaušiniais, pasidarys tokia emulsija.

Reklama
41011
4

Supilkite kefyrą į kiaušinių ir aliejaus masę.

5

Miltus atskirame dubenyje sumaišykite su kepimo milteliais ir „Santa Maria“ meduolių prieskoniais. Kaip jau jus įspėjau meduolių prieskoniai stiprūs, sodrūs, jei valgysite su vaikais, nepadauginkite.

6

 Įmaišykite miltus į kiaušinių masę ir suberkite obuolius.

7

Viską supikite į standartinę kepimo formą 24 cm skersmens ar blėkelę, tik žiūrėkite, kad nebūtų per storas.

8

Kepam iki 190 °C įkatintoje orkaitėje 45 minutes. Gali tekti ir truputi ilgiau, būtinai tikrinkite.

Ingredientai
Patarimas

Sako, karštų kepinių, kurių gamyboje naudojami kepimo milteliai, valgyti negalima, bet šitas pyragas dar kepdamas namus pripumpuoja tokių šventiškų kvapų, kad nežinau, kaip tam atsispirsit…

SANTA MARIA meduolių prieskoniai gyvena tik pačiose didžiausiose MAXIMA parduotuvėse.

Alternatyva

Galima skaniausiai išsikepti tokį ir su slyvomis, kriaušėmis, morką įtarkuoti – šis receptas pasiruošęs priimti visas rudens gėrybes.

Beata
Beata Nicholson
Čia rasite šimtus receptų, kuriuos rašiau iš savo virtuvės, bus ir tokių, kurie pasirodė žurnale, mano TV laidose ar socialiniuose tinkluose. Čia mano online namai – sveiki atvykę!
Daugiau autorės receptų
Reklama
41003
Komentarai
  1. Labai skanu, iškeptą pyrago viršų sutepti jogurtu ir užberti per sietelį cukraus pudrą su cinamonu.

  2. Aš dėjau graikišką jogurtą vietoje kefyro ir vietoje aliejaus – tirpintą sviestą.
    Dar įpjausčiau keletą kubelių sviestinio moliūgo, sumaišyto su slyvų puselėmis cukrum ir cinamonu, bet kitą kart jo įtarkuosiu.
    Tikras skanumėlis ir slyvos labai gražiai kraštuose atrodo !!!!

  3. Viskas kaip parašyta – skanus, greitas, kvepiantis Kalėdomis, iškepti per nurodytą laiką nespėjo, o tikrinant apgavo 🙂 man aštrokas, o vaikui, šiaip nevalgančiam pyragų, kažkodėl patiko 🙂

  4. Labai puikus receptas, tik aš nusprendžiau iš tešlos kepti keksiukus, 20min orkaitėje ir skanaujam.

  5. Labai skanus, dėjau apelsina ir obuolių. Bet nedėjau meduolinių prieskonių. Labai patiko mano šeimai, šiandien vėl kepsiu, dabar obuolius su kriaušėm maišysiu 🙂 Nuostabus receptas.

Rašyti komentarą