Spausdinti

Neslėpsiu – namuose išsikepti tikrą neapolietišką picą nėra paprasta. Naminės orkaitės neįkaista taip, kaip tradicinės itališkos krosnys. Štai mūsų penkiuose drakonuose, kurie gyvena restoranuose, temperatūra pakyla net iki 430 °C, o pica iškepa per 60–90 sekundžių. Naminių orkaičių temperatūra daugiausiai pasiekia 250–270 °C. Taigi, kad namuose iškeptume į neapolietišką panašią picą, reikia pasitelkti kelias gudrybes.

Beje, tešlą picai teks ruošti gerokai iš anksto – ji turi subręsti. Jeigu neturite laiko, visuomet galite jos įsigyti restoranuose „Jurgis ir Drakonas“. Tik sugalvokite, kiek picų kepsite, ir tešlos kamuoliukų įdėsime jums į namus! Jei norite, galite užsisakyti ir kitų mėgstamų ingredientų – aštrios Kalabrijos ndujos ar „Pepperoni“ dešros, vytinto kumpio. Užsisakyti tokį lauknešėlį galite ir internetu: pasirinkite jums patogiausią restoraną ir susidėkite krepšelį skiltyje „Pasigamink picą pats“.

Tuomet liks tik į picos vakarėlį pasikviesti svečių!

Neapolietiška pica su kumpiu

1
komentarai
19
Porcijos
5 asm.

Tešlai:

1 kg picai skirtų miltų (00 tipo)
2 g šviežių mielių
600 ml šalto vandens
30 g druskos

Padažui:

100 g konservuotų pomidorų
1 g druskos

Picai:

45 g kumpio
25 g gražgarsčių
50 g vyšninių pomidorų
10 g parmezano
100 g mocarelos
10 g balzaminio kremo
Kaip gaminti?
Reklama
38285

Gaminimas

Gaminame tešlą:

1

Pirmiausia iš vakaro pasiruošiame tešlą – geriausia, kad ji iki picos kepimo pastovėtų mažiausiai 8–12 val.

Ant darbastalio į kauburį suberiame miltus ir viduryje padarome duobelę. Mieles ištirpiname vandenyje ir po truputį šį mišinį pilame į padaryto šulinėlio vidurį, vis žerdami miltus nuo kraštų. Pirštais maišome miltus su vandeniu.

2

Viduryje susidarius grietinės tirštumo miltų ir vandens tyrei, suberiame druską ir sužeriame visus likusius miltus, maišome, kol sulips į vieną tešlos guzą.

3

Tuomet dar 10–15 min. paminkome, kol tešla taps vientisa, elastinga ir nebelips prie rankų. Dedame į dubenį ir uždengiame – tegul pastovi 10 min. Tuomet išimame iš dubens ir dar lengvai paminkome apie 10 sekundžių.

Reklama
41011
4

Padaliname tešlą į 200 g sveriančius kamuoliukus. Dedame į miltais pabarstytą maisto dėžutę ar skardą (tuomet ją reikės uždengti maisto plėvele). Leidžiame pakilti per naktį.

5

Kai jau planuojame kepti picą, iš šaldytuvo ištraukiame tešlą – ji turėtų pabūti kambario temperatūroje bent valandą.

Ruošiame padažą:

1

Konservuotus pomidorus su druska susmulkiname trintuvu.

Kepame:

1

Parmezaną sutarkuojame smulkiausia tarka, kokią turime. Vyšninius pomidorus supjaustome į keturias dalis, mocarelą sutarkuojame.

2

Orkaitę įkaitiname grilio režimu, nustatome aukščiausią įmanomą temperatūrą. Imame tešlos kamuoliuką, rankomis suformuojame picos pagrindą pirštų galais tempdami nuo vidurio į šonus – maždaug 1 cm kraštelio aplinkui nesuplojame. Tempiame picos pagrindą į kraštus vis pasukdami paplotį. Pradžioje – pirštų galais, vėliau jau beveik visu delnu. Apverčiame tešlos diską ir pakartojame tą patį. Vėliau užsidedame tešlos lakštą ant krumplių ir dar patampome į šalis.

3

Keptuvę (jokių riebalų pilti nereikia) smarkiai įkaitiname. Dedame picos pagrindą ant keptuvės, palikdami laisvą kraštelį tepame pomidorų padažo – nepadauginame. Dedame mocarelą, palaistome alyvuogių aliejumi.

Reklama
41011
4

Picos pagrindui parudavus (tai užtruks kelias minutes), šauname į orkaitę, ant viršutinės lentynos, ir kepame grilio režimu. Tai užtruks kelias minutes.

5

Ant iškeptos picos sudedame gražgarstes, paplėšytą kumpį, vyšninius pomidorus, pašlakstome balzaminiu kremu ir galiausiai pabarstome parmezanu.

Ingredientai
Beata
Beata Nicholson
Čia rasite šimtus receptų, kuriuos rašiau iš savo virtuvės, bus ir tokių, kurie pasirodė žurnale, mano TV laidose ar socialiniuose tinkluose. Čia mano online namai – sveiki atvykę!
Daugiau autorės receptų
Reklama
41003
Komentarai
 1. O jeigu tešlą brandinsiu daugiau negu 12 val? Pvz 15 val. Ar nepasikeis tešlos kokybė?

 2. Sveiki.
  O jeigu darysiu iš šio pado tą vadinamą perlenktą picą. Ar tinkamas padas? Ar geriau pasirinkti kitą receptą pado?

 3. Sveiki! Noriu pasiteirauti,kokiu sūriu galima pakeisti surį scamorza, nes mūsų prekybos centruose nesutikau tokio. Ir dar kuris mocarelos suris labiau tinka picai , šviežias ar fermentinis mocarelos,tas kietesnis?

 4. Miela Beta, noriu paklausti kaip tiksliau adinasi miltai? Italisku miltu yra ivairiu rusiu. Ar reikia iskeldinti tesla pries brandinant saldytuve? Kokio storio kociojate pica? Kiek laiko kepate? Video neveikia, tad klausiu cia

 5. Labas Beata,
  Visada, kai reikia nauduojuosiu Jūsų receptais.
  Niekada nenusivyliau.
  Picos pavyksta nuo sugebėjimo pajusti.
  Sėkmės Jums.
  Aloyzas

Rašyti komentarą