Spausdinti

Mano laidoje vilnietė kepyklėlės „Laimės skonis” įkūrėja Inga Iakovleva pravedė be galo įdomią zefyrų gaminimo pamoką. Po jos viskas iškart tapo aišku – pagaminti pavyktų ir tiems, kurei dar niekada nėra to darę. Inga penkerius metus eksperimentavo, kol atrado tobulą namie gamintų zefyrų skonį ir įsivaizduojat – ji atidavę šį receptą jums, mano laidos žiūrovai ir blogo. Ačiū, Inga!

Nepraleiskit ir išmokite, kaip iš kepto obuolio, juodųjų serbentų, cukraus ir kiaušinių pasigaminti ne tik gražų, bet ir išraiškingo skonio zefyrą.

Naminiai zefyrai su mažiau cukraus

0
komentarai
4
Porcijos
8 asm.
Kepimo, virimo laikas
40 min.

Zefyrams:

100 g keptų obuolių piurė
100 g braškių arba juodųjų serbentų piurė
60 g kiaušinio baltymo
1 šaukštelis citrinos sulčių
200 g cukraus

Sirupui:

140 g vandens
350 g cukraus
10-12 g agaro miltelių
Cukraus miltelių zefyrams pabarstyti
Kaip gaminti?

Gaminimas

1

Pirmiausia pasigaminame vaisių ir uogų piurė. Obuolius perpjauname pusiau, išimame sėklytes (odelę paliekame) ir iškepame karštoje orkaitėje, kol taps visai minkšti. Iškepusius obuolius labai gerai sutriname maisto trintuvu. Serbentus paverdame puode su šlakeliu vandens, kol suminkštės ir šiek tiek nugaruos skystis. Juos taip pat gerai sutriname.

2

Į elektrinio plaktuvo dubenį dedame obuolių ir serbentų tyres, beriame 200 g cukraus ir kiaušinio baltymus. Viską pradedame plakti ant nedidelių apsukų, o kai masė ims šviesėti, į dubenį dar įspaudžiame truputėlį citrinos sulčių (apie pusę šaukštelio) ir tuomet padidinę apsukas toliau plakame, kol susidarys standžios putos. Kaip patikrinti, kad jau tinkamai išsiplakė? Išimti ir kilstelėti į viršų plakimo šluotelę – jei ant jos pasilikusi masė suformuoja standų, viršun žiūrintį „snapelį”, tai reiškia, kad plakti daugiau nebereikia.

3

Kol zefyro masė plakasi, vidutinio dydžio, storadugniame prikaistuvyje išverdame sirupą: sumaišome vandenį su 350 g cukraus ir agaru. Dedame ant kaitros ir nuolat maišydami kaitiname, kol sirupas pasieks 110 C laipsnių – tai pamatuoti galima specialiu maistui skirtu termometru.

4

Virdamas sirupas suputos ir pakils į viršų – šito nesibaiminame ir toliau kantriai laukiame. Sirupui išvirus luktelime keletą sekundžių, kol putos atslūgs. Na, o jei termometro sirupo temperatūrai pamatuoti neturite, yra dar du būdai, kaip galite nustatyti, jog jau tinkamai išvirė. Pirmas – tik užvirus, sumažinti kaitrą iki vidutinės ir leisti pavirti apie 4 minutes. Antras – maišant sirupą, mentele perbraukti per puodo sienelę, ir jei sirupas nelaša, o tįsta tokiais ilgai siūleliais – imame nuo kaitros. Tada ilgai nedelsdami, plaktuvui tebesisukant, supilame sirupą plona srovele į zefyro masę.

5

Dabar jau svarbu suktis greitai. Į konditerinį maišą su pasirinktu antgaliu krečiame masę ir išspaudžiame norimo dydžio ir formos zefyrus ant kepimo popieriaus. Atidengtus zefyrus paliekame džiūti iki 24 valandų. Kuo didesnis zefyras, tuo ilgiau užtruks jam pilnai išdžiūti.

6

Išdžiūvusius zefyrus „papudruojame” cukraus milteliais, kad nekibtų prie pirštų. Taip pat juos galima suklijuoti tarpusavyje – du zefyrus suglausti dar nepapudruotais dugneliais. Rankų darbo zefyro galiojimo terminas – iki 10 dienų. Jau paruoštus zefyrus laikome uždaroje aplinkoje- dėžutėje ar indelyje su dangčiu.

Ingredientai
Beata
Receptą sugalvojo
Beata Nicholson
Čia rasite šimtus receptų, kuriuos rašiau iš savo virtuvės, bus ir tokių, kurie pasirodė žurnale, mano TV laidose ar socialiniuose tinkluose. Čia mano online namai – sveiki atvykę!
Daugiau autorės receptų
Komentarai
  1. Labas vakaras, bandėme zefyrų receptą, bet nesigavo.Ar tikrai užtenka dviejų kiaušinių baltymų, nes mums nešsiplakė tiek kietai ir tiek daug. Kur klydome?

  2. Sveiki, zefyriukai pavyko tobulai, bandžiau ir vien tik su obuolių tyre, tiek ir su serbentų tyre. Noriu paklausti, ar galima agarą pakeisti želatina ir kokiu santykiu, jei taip?Kadangi agaras turi savo prieskonį. O gal yra agaras ir beskonis, tik reikia paieškoti? Ačiū už atsakymus

Rašyti komentarą