Spausdinti

Ko tikrai vaikams nereikia siūlyti antrą kartą, tai mėsainio. Iš tiesų tai labai gardus kotletukas, tik valgomas su dviem minkštomis bandelėmis ir kokiais nors padažais. Visi juos mėgsta, nes galima pasirinkti skaniausius pagardus ir pareguliuoti porcijos dydį. Dar labai smagu, kad gali valgyti rankomis. Svarbu turėti gerų mėsainių bandelių. Ir aš tada nusileidžiu – imu tas bandeles ir kepu mėsainius ant grilio keptuvės arba orkaitėje. Daržovių šiuose mėsainiuose – užtektinai.

Naminiai mėsainiai su daržovėmis

1
komentarai
3
Reklama
41010
Porcijos
4 asm.

Reikės:

500 g maltos kiaulienos arba kalakutų petukų faršo
1 nedidelės cukinijos
1 nedidelės morkos
1 mažo svogūno
žiupsnelio raudonėlių
druskos ir pipirų
1 kiaušinio (nebūtinai)
"Vilniaus duonos" mėsainių bandelės su sezamo sėklomis
Kaip gaminti?
Reklama
38285
Reklama
41010

Gaminimas

1

Per smulkią burokinę tarką sutarkuojame daržoves ir svogūnus, sudedame į maltą mėsą ir sumaišome su prieskoniais ir daržovėmis. Maltinukai puikiai išlaikys formą ir be kiaušinio, bet jei neramu, vieną kiaušinį įmaišykite. Formuojame plokščius mėsos paplotėlius, šiek tiek didesnius už mėsainių bandeles, nes mėsa kepdama susitrauks. Paplotėlius sudedame į skardą, išklotą kepimo popieriumi, ir kepame 210 oC orkaitėje 20–25 min. Jei turite grilį, įjunkite ir jį. Likus 5 min. iki mėsos kepimo pabaigos paskrudiname „Vilniaus duonos“ mėsainių bandeles. Beje, smagu, kad pakuotėje yra 8 bandelės, nes visada atsiranda svečių ar šeimos narių, kurie užsinori pakartoti. Ant bandelės tepame majonezinio padažo su agurkėliais, dedame salotos lapą, guldome mėsos paplotėlį. Jei norisi, pagardiname kečupu. Uždengiame „Vilniaus duonos“ mėsainių bandelės pusele.

2

Formuojame plokščius mėsos paplotėlius, šiek tiek didesnius už mėsainių bandeles, nes mėsa kepdama susitrauks. Paplotėlius sudedame į skardą, išklotą kepimo popieriumi, ir kepame 210 oC orkaitėje 20–25 min. Jei turite grilį, įjunkite ir jį.

3

Likus 5 min. iki mėsos kepimo pabaigos paskrudiname „Vilniaus duonos“ mėsainių bandeles. Beje, smagu, kad pakuotėje yra 8 bandelės, nes visada atsiranda svečių ar šeimos narių, kurie užsinori pakartoti.

Reklama
41011
4

Ant bandelės tepame majonezinio padažo su agurkėliais, dedame salotos lapą, guldome mėsos paplotėlį. Jei norisi, pagardiname kečupu. Uždengiame „Vilniaus duonos“ mėsainių bandelės pusele.

Ingredientai
Alternatyva

Gerų naminių vaikiškų mėsainių atmintinė:

  • Geros mėsainių bandelės yra pusė šventės! Jos turi būti apvalios, minkštos, patogaus dydžio ir svarbiausia – skanios! Man patinka šios „Vilniaus duonos“ mėsainių bandelės su sezamų sėklomis.
  • Pasiruoškite padažų, bet ne per daug. Gardus toks padažas: kapoti marinuoti agurkėliai, sumaišyti su šaukšteliu majonezo ir trupučiu garstyčių.
  • Turėkite mėgstamų salotų lapų. Labai tinka kopūstų ir morkų salotos, marinuoti agurkėliai.
  • Jei norite sūrainio, baigdami kepti ant maltinuko uždėkite po truputį tarkuoto sūrio ar sūrio lapelį.
  • Pats mėsainis gali būti jautienos, kiaulienos ar paukštienos, svarbu jo neperkepti. Jei norite ryškesnio skonio, į maltą mėsą įmaišykite 2 šaukštus sojų padažo ir 1 šaukštą Vorčesterio padažo.
  • Jei kepsite orkaitėje – bus mažiau riebalų ir viskas iškeps vienu metu, tada liks tik kviesti valgytojus konstruoti savo mėgstamų mėsainių.
  • „Vilniaus duonos“ mėsainių bandeles prieš patiekdami vos vos paskrudinkite orkaitėje, kad sušiltų ir pirmoji puselė taptų traški.
Beata
Beata Nicholson
Čia rasite šimtus receptų, kuriuos rašiau iš savo virtuvės, bus ir tokių, kurie pasirodė žurnale, mano TV laidose ar socialiniuose tinkluose. Čia mano online namai – sveiki atvykę!
Daugiau autorės receptų
Reklama
41003
Komentarai
  1. Sveiki. Ar verta pašildyti bandeles keptuvėje dėl traškumo, jei po to dėsiu į orkaitę, kad sūris išsilydytų?

  2. Labai ačiū už atsakymą, Beata. O kiek laiko ir kokioje temperatūroje orkaitėje šildyti jau „sukonstruotą” mėsainį? Nesinori, kad bandelės sukietėtų 🙂

Rašyti komentarą