8241
Beatos virtuvė

Makaronai su brokoliais ir saldžiomis bulvėmis, arba valgo net ir tie, kurie nemėgsta brokolių

(4)
Reikės:
 • 400g spagečių
 • 1/3 brokolio „galvos
 • 1 nedidelės saldžios bulvės
 • 20 g sviesto
 • 1-2 šaukštų aliejaus
 • 1 skiltelės česnako
 • 3 šaukštų grietinės
 • trupučio vandens, kuriame verda pasta
 • apie 100g tarkuoto sūrio „Džiugas

Neseniai buvau Vaikų ligoninėje, kvietė mane Rasa, ji ten užsiima su vaikais ergoterapija – lavina jų smulkiąją motoriką, paprasčiau pasakius, padeda vaikams sustiprėti ir sveikti. Penktadieniais vaikai visada ką nors gamina, nes jiems įdomu ir taip „įjungiama“ daug motorikos, kai jie pjausto, maišo ir panašius dalykus daro… Žodžiu, ir malonumas, ir nauda.

Aš jiems pasiūliau pasigaminti visų vaikų mėgstamą dalyką – makaronus, bet – su daržovėmis: brokoliais ir saldžiomis bulvėmis. Tiesą sakant, važiuodama ten griebiau viską, ko reikėjo, iš namų, nes parduotuvei paprasčiausiai nebeturėjau.  Ir taip jau yra, kad dvi daržovės, kurias labai mėgstame ir jų visada yra namuose tai Brokoliai ir Saldžios bulvės. Saldžios bulvės kainuoja beveik tiek, kiek mėsa, gaila, galėtų būti pigesnės, bet brangios, nes, matyt, mažai perka, bet tikrai labai skanios. Jomis rekomenduojama pakeisti paprastas bulves tiems, kurie laikosi dietos…Oi, kokio jos skanumo.

Tai va, mano knygoje „Daugiau daržovių“ yra tikrai labai daug daržovių, ir aš rašydamą tą knygą išradau tokį patiekalą  – pasta brokolinara, kitaip tariant, atsirėmiau į populiariąją itališką carbonara, tik padariau ją be šoninės ir su brokoliu. Ir ji tikrai labai sėkminga, įvertinta ir vaikų, ir suagusiųjų, tai čia labai panašiai, tik dar su saldžia bulve ir be kiaušinio trynio, kas yra orginaliame recepte. Beje, saldžią bulvę galite pakeisti morkomis.

Gaminame taip: spagečius verdame pasūdytame vandenyje, bet nepervirkime. Bulves supjaustome mažais gabaliukais ir dedame į keptuvę su sviestu ir aliejumi pasikepinti. Tuomet sudedam česnaką ir neprideginam jo. Brokolį supjaustome smulkiai, taip pat dedame prie bulvių, tegul viskas suminkštėja. Įpilame apie 100 ml vandens, kuriame virė pasta. Leidžiame paburbuliuot (bet turi būti truputį skysčio), sudedame grietinę. Nupilame makaronų vandenį ir dedame juos į keptuvę su padažu, apvoliojame jame makaronus, įdedame druskos, pipirų ir tarkuotą Džiugo sūrį.

Tikrai LABAI skanu!

Beatos virtuve_makaronai su brokoliais

Print Friendly, PDF & Email

ĮVERTINKITE
1 riestainis2 riestainiai3 riestainiai4 riestainiai5 riestainiai (6 balsai, vidurkis: 4,83 iš 5)
Loading...
Komentarai
 1. Nadežda parašė:

  Labai ačiū už receptą! Greita, paprasta ir labai skanu! Tiesa, vietoj saldžios bulvės naudojau morkas. Patiko tiek vyrui, tiek vaikams, tiek seserei, tiek man pačiai : ) Ačiū!!!

 2. Kristina parašė:

  Aciu ,miela, Beata uz si is ties skanu patiekala.

 3. Stanislava parašė:

  Labai skanu. Ačiū.

 4. Dovile parašė:

  Man labai patiko, o šeimyna išbrokijo 😀

Palikite komentarą

26097


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.