Spausdinti

Ar girdėjote apie krapestą? Tai genialus ir vienas vertingiausių mano kulinarinių atradimų pastaraisiais metais. Italai savo genujietišką pestą su daug bazilikų, alyvuogių aliejumi, parmezanu ir kedrinėmis pinijomis eksportavo į visą pasaulį. Kuo mes blogesni? Auga krapai visur. Imame juos saujomis ir gaminame krapestą. Jį atrado mano TV laidos dailininkės Lauros vaikystės draugai iš Panevėžio: vienais metais prisiaugino gausybę krapų ir nusprendė juos vietoj bazilikų panaudoti pesto. Nuo tada, kai jį išbandžiau, negaliu nustot apie jį kalbėjusi ir jį gaminusi! Krapestas tai nuostabu, tai kaip odė, meilės daina krapui. Visus kviečiu šią vasarą iš mūsų gražiųjų krapų pasidaryti šį pagardą.

KRAPESTO esminis vasaros receptas

13
komentarai
0
Reklama
41010
Porcijos
6 asm.

Nedideliam indeliui

100g krapų
50g anakardžių riešutų
30g smulkiai tarkuoto fermentinio sūrio
60-80ml alyvuogių aliejaus
1-2 česnakų skiltelių
1-2 šaukštų citrinų sulčių (nebūtinai)
druskos
Kaip gaminti?
Reklama
38285
Reklama
41010

Gaminimas

Gaminame

1

Peiliu susmulkiname krapus ir kartu su riešutais, kietuoju sūriu, česnaku ir aliejumi (iš pradžių pilkite mažiau vėliau papildysime, jei reikės) dedame į elektrinio trintuvo indą.

2

Įpilame citrinų sulčių. Viską sumalame iki tirštos konsistencijos. Pagardiname druska, paragaujame, ar netrūksta rūgštelės.

3

Jei krapestas kiek per tirštas, jį galima skystinti alyvuogių aliejumi.

Reklama
41011
Ingredientai
Patarimas

Krapestą reikėtų laikyti indelyje šaldytuve. Jo tinka dėti į burokėlių sriubą, šaltibarščius, užsitepti ant duonos, sumaišyti su varške, pasidaryti padažą. Atskiesi aliejumi, actu – bus padažėlis salotoms. Ant bulvių! Sumaišyti su kastiniu. Jei norite, kad krapestas stovėtų ilgiau, vietoje česnakų berkite česnakinę druską ar džiovintų česnakų, kad nesurūgtų.

Beata
Beata Nicholson
Čia rasite šimtus receptų, kuriuos rašiau iš savo virtuvės, bus ir tokių, kurie pasirodė žurnale, mano TV laidose ar socialiniuose tinkluose. Čia mano online namai – sveiki atvykę!
Daugiau autorės receptų
Reklama
41003

Rašyti komentarą