Spausdinti

Jei esate kiaušinių mėgėjai, šis patiekalas, kažkuo primenantis prancūziškus Croque madame ar Benedikto kiaušinius, būtinai turi atsirasti ir jūsų pusryčių repertuare. Karališki pusryčiai!

Kiaušiniai su apkepta duona ir kumpiu beveik Croque madame

0
komentarai
0
Porcijos
2 asm.
Kepimo, virimo laikas
15 min.

Kiaušiniams:

4 riekelių kvietinės sumuštinių duonos
4 šaukštų sviesto
4 kiaušinių
8 riekelių plonai pjaustyto virto kumpio

Padažui:

1 šaukšto sviesto
1 šaukšto miltų
250 ml pieno
tarkuoto muskato riešuto
druskos
40 g smulkiai tarkuoto kietojo sūrio
laiškinių česnakų
Kaip gaminti?
Reklama
38285

Gaminimas

1

Kambario temperatūros kiaušinius dedame į verdantį vandenį ir verdame 4 minutes, tada išimame iš puodo ir trumpam panardiname į šaltą vandenį. Taip išvirti jie liks tobulai skystu tryniu. Kiaušinius nulupame, trumpam atidedame į šalį.

2

Keptuvėje išlydome sviestą ir jame iš abiejų pusių apkepame duonos riekeles, kol dailiai apskrus. Laikome šiltai, kol prireiks.

3

Gaminame padažą. Nedideliame prikaistuvyje išlydome sviestą ir į jį suberiame miltus. Juos apkepame, kol taps švelniai auksinės spalvos ir palengva, vis maišydami, į puodą pilame pieną. Leidžiame viskam užvirti ir sutirštėti. Pagardiname trupučiu smulkiai tarkuoto muskato, žiupsneliu druskos. Galiausiai suberiame sūrį ir išmaišome.

Reklama
41011
4

Skrudintas duoneles užklojame plonai pjaustytomis kumpio riekelėmis, ant jų atsargiai patupdome skystai virtą kiaušinį. Viską apliejame dar šiltu padažu, pagardiname smulkintais laiškiniais česnakais.

Ingredientai
Beata
Beata Nicholson
Čia rasite šimtus receptų, kuriuos rašiau iš savo virtuvės, bus ir tokių, kurie pasirodė žurnale, mano TV laidose ar socialiniuose tinkluose. Čia mano online namai – sveiki atvykę!
Daugiau autorės receptų
Reklama
41003

Rašyti komentarą