8241
Beatos virtuvė

Kalakuto koja

(15)

Skaniausia kalakuto koja mano gyvenime!

Reikės:
 • Kalakuto kojos
 • 1 česnako skiltelės
 • 1 citrinos žievelėms
 • kelių lauro lapų
 • druskos, pipirų
 • 1 citrinos sulčių
 • kelių rozmarino ir čiobrelio šakelių
 • aliejaus patepimui

Taigi dariau taip: česnako galvą per pusę horizontaliai, citrinos žievelės nupjoviau gabalą vieną, antrą,  šalia česnako gerbiamo pusių. Tada, kad būtų tercetas, o ne  koks varganas duetas, lauro lapą  – šmaukšt. Tada ant kojos kalakuto druskos, pipirų, citrinos sulčių, ir dar čiokšt čiokšt du tris pjūvius padariau, į juos po česnako skiltelę ir rozmarino šakelę, ir čiobrelio lapelių, dar čiobrelių šalia šmaukšt. Dar aliejaus šaukštelį, kad pradėtų visą skrudimo ir kepimo dainą ir šmaukšt į orkaitę (200C)  kokį pusvalandį , gražiai apskrudo, tada uždengiau su folija visą reikalą ir dar valandą leidau kepti, ir paskutinėm dešimčiai minučių nuėmiau ją, kad jau visai gražiai įdegtų.

Skanaus ir jums!

Print Friendly, PDF & Email

ĮVERTINKITE
1 riestainis2 riestainiai3 riestainiai4 riestainiai5 riestainiai (6 balsai, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
Dalinkis:
Komentarai (15)
Komentarai
 1. Emili parašė:

  Miela Beata, ačiū už šį naudingą receptą. Atsivertusi tinklalapį dabar net šyptelėjau: pati ką tik sukirtau kalakuto koją (tik ne tokią didelę…:) , mama ryte kepė ir įdėjo parsinešti namo pietums. O čia ta proga randu receptą kitam kartui, kai pati kepsiu….

 2. Ieva Slavia parašė:

  tiek ištiktukų tik Palangos Juzėje (Valančiaus) yra.. beje, ten yra ir senovinių receptų.. pvz., p. 67, 68.. Galiu trumpai pacituoti: „Verda bulves apvalias, kurias valgo su druska arba dažo silkių sultyj, jei tos gauna. Kartais bulves, nuluptas ir sugraižytas į ritinėlius, deda į katilaitį, įmeta apsčiai druskos su cibulėmis, apvožia bliūdu ir šutina be vandens. Taip virtos bulvės yra gardesnės. Verda taipogi žiūrę, kopūstus su grybais džiūvusiais ar su žirniais ir batvinius su pupomis. Nekurios gaspadinės turi slėgtas rudmėses, kitos perka silkes ir aliejų, iš kanapių ar iš sėmenų spaustą. Tą virina su cibulėmis, pila po truputį į valgius ir tuo paskanina. Tokį aliejų valgo taipogi su duona, kartais iškepa pampuškas aliejuje, bet tų neduoda šeimynai, nes jau skaitos už brangų valgį 🙂 Sukrušę kanapes, kepa su tais kepaišius. Verda taipogi košes iš miltų, kurias valgo ar su aliejum, ar su kanapių pienu. Kartais duonos mažus kukulėlius iškepusios piauna pusiau, apsūdo su druska ir su kmynais, pasiau vėl kiša į pečių ir sudžiovina. Tie sukoriai yra gardūs, užvis su alum valgant, bet reikia turėti gerus dantis. Regėjau vieną senį, kurs, traukšt-triaukšt tokius sukorius bevalgydamas, prarijo savo du dančiu 🙂 Likusį šmotelį brikt pametė ant stalo ir tarė: „Kad jūs prapultumėt, aš ir liežuvį savo prarysiu, ne vien dantis“. .. 😉

 3. Almama parašė:

  Va kur lietuviškas jumoras 🙂 O du pieniniu dančius ir aš esu prarijusi bevalgydama bulką su uogiene :)))
  Šimtas metų nevalgiau jau kalakuto ,reiks pasidairyti parduotuvėje . Man tik pastoviai dilema būna -iškepė viduje mėsa ar ne-pastoviai dvejoju,nes nenoriu perkepti. Su saldumynais tai nuojauta super,bet su mėsa tai nesusitariu kartais taip kaip norėčiau.

 4. Lidija parašė:

  Miela Beata, paaiskinkit prasau man „Taigi dariau taip: česnako galvą per pusę horizontaliai, citrinos žievelės nupjoviau gabalą vieną, antrą, šalia česnako gerbiamo pusių. Tada, kad būtų tercetas, o ne koks varganas duetas, lauro lapą – šmaukš“.
  Taigi, kur tas tercetas yra dedamas?

 5. Valerija parašė:

  Sveikos,
  nu graziai jus cia visos apie tas kalakuto kojas :). ir as jas siemet puikiai sau vartoju, nes mama kaime tokiuuuu grazuoliu priaugino 🙂

 6. justina G parašė:

  dziaugiuos kad uzmaciau si recepta. kaledinems vaisems manau puikiai tiks.

 7. ingrida parašė:

  as esu didziausia jusu Beata gerbeja 🙂 visi receptai paprasti, bet genealus! sis neisimtis… nerealiai laukiu naujos knygos ir tv laidu, kai jas rodo uzsidarau viena kambaryje ir nieko neisileidziu, kad netrukdytu ir neblaskytu demesio.

 8. laiškelis parašė:

  Na aš tikriausiai Kalėdų nesulauksiu ir jau rytoj gaminsiu ir naikinsiu tą kalakuto koją. Ačiū Beta užtai , kad kuri, eksperimentuoji ir pakeli nuotaiką savo laidomis ir knygomis. Kaip ankstesnis pašnekovas sakė, taip ir aš lauksiu naujos knygos.
  Jūratė A.

 9. Ausra parašė:

  Gavosi labai skaniai. Aciu uz recepta.

 10. Nijolė parašė:

  Kulinarinių knygų turiu lentyną, seniai jų nebeperku, nebent dovanų gaunu. O kai reikia kokio recepto, įvedu į visagalį Google, kaip šiuo atveju: „Beatos kalakuto“. Kiek receptų esu bandžiusi, Beatos visiškai pasitvirtinę, tad kitų autorių ryžtuosi išbandyti tik jei nerandu pas Jus, Beata. Ačiū už entuziazmą!

Palikite komentarą

26097


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.