8241
Beatos virtuvė

Garuose kepta žuvis

(2)
Reikės:
 • 2 vaivorykštinių upėtakių
 • 1 brokolio
 • 1 citrinos
 • druskos,
 • pipirų
 • 1 česnako galvutės
 • saujos petražolių
 • saujelės bazilikų
 • kelių rozmarino lapelių

Visiems reikia turėti bent vieną receptą, kaip skaniai paruošti žuvį. Tokį jums čia ir paruošiau – tai galėtų būti super greita vakarienė arba tas atvejis, kai tiesiog, reikia greitai greitai ir skaniai skaniai kažką paruošti. Tai čia bus žuvis ir brokoliai. Tiesą sakant, garai žuviai itin tinka – ji būna nei per sausa, nei pernelyg biri, labai graži ir tikrai super skani.

Brokolio galvą nuplaukite ir smulkiai supjaustykite peiliu. Ruošiant brokolį labai svarbu jo nepervirti, – čia Electrolux garinė orkaitė yra tiesiog nepakeičiama, nes ten ką nors pervirti beveik neįmanoma. Smulkiai supjaustytą brokolį berkite į gilesnį kepimo indą (aš naudoju keramikinį) ir vos vos pabarstykite druska bei pipirais.

Imkitės upėtakių. Galite pirkti išdarinėtus arba patys žuvį išvalyti. Išdarinėtų upėtakių vidų barstykite druska ir truputį ją įtrinkite. Galite vos vos užberti ir ant žuvies išorinės pusės. Česnakų kekę ar galvą net nelupdami pjaukite horizontaliai (bus panašu į pusrutulį) ir ištrinkite jais žuvies vidų. Ten pat įdėkite kelias česnako skilteles – jo mes nevalgysime, bet jis paskleis savo nuostabų aromatą.

Dabar žolelės. Žuvis yra įsimylėjusi įvairiausius žalumynus ir jie jai be galo tinka. Imkite šviežią rozmariną (ne per daug), gausiau – petražolių ir šiek tiek baziliko (jei šviežių neturite, keiskite prieskonius džiovintais). Visus žalėsius truputį paplėšykite, pasmulkinkite ir berkite į upėtakių vidų prie česnakų. Kai žuvis paruošta, dėkite ją ant brokolių.

Dabar paskutinis akcentas – aštriu peiliu nupjaustykite viršutinę – geltonąją citrinos žievelės dalį, nes ji aromatingiausia. Ją taip pat dedame į žuvies vidų. Pusę citrinos supjaustykite skiltelėmis – jomis apdėliokite žuvį iš vidaus ir išorės. Viską apibarstykite šviežiai maltais pipirais. Viskas! Dabar kepkite garuose. Ne, virkite garuose. Ne – ir kepkite, ir virkite garuose tuo pat metu!

Aišku, galima taip ruoštą žuvį dėti į garpuodį ar paprastą orkaitę (tada dar reikia įpilti truputį vandens ir 180°C kepti žuvį 40 min.),  bet garinės orkaitės privalumas – žemesnė temperatūra ir karšti garai, kuriuose žuvis gana greitai išverda, išsaugodama visas vertingas medžiagas ir puikų skonį, ir sultingumą. Garinėje orkaitėje žuvį ruoškite 75°C temperatūroje, 20 – 25 min. O kai jau ištrauksite ir nulupę odelę, paragausite… Džiaugsitės minkštutėle, skanutėle, sveikai pagaminta žuvimi. Rekomenduoju.

Print Friendly, PDF & Email

ĮVERTINKITE
1 riestainis2 riestainiai3 riestainiai4 riestainiai5 riestainiai (6 balsai, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
Komentarai
 1. Dana parašė:

  Miela Beata,

  garuose verdama, bet nekepama :))

Palikite komentarą

26097


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.