8241
Beatos virtuvė

Dzūkiški grikiniai blynai

(2)
Reikės:
 • 200 g grikinių miltų (maltų girnomis)
 • 200 ml pieno
 • 1 kiaušinio
 • žiupsnio druskos
 • ½ šaukštelio maistinės sodos
 • ½ stiklinės kefyro arba grietinės
 • Lepeškų padažui:
 • voveraičių arba pievagrybių
 • šaukšto sviesto
 • grietinės
 • druskos, pipirų

Šiuos blynus pirmąsyk paragavau filmuodama savo laidą „Keliauk ir ragauk. Lietuva“. Važiavom su Vyteniu Pauliukaičiu į Dzūkiją atradimų ir skonių ieškoti. Ir radom! Užsukom pas Laimutę į sodybą „Grikucis“, kur viską apie grikius galima sužinoti – kaip auga pamatyti ir kaip senovinėmis girnomis jie malami, tešlon maišomi, ant ugnies čirškinami stebuklingai skaniais blynais virsta. Laimutė prisakė blynus valgyti „nuo skavardos“, dar karštus. Skaniausiai išsikepsite, jei rasite pirkti girnomis maltų grikių, bet ir iš paprastų grikinių miltų puikiai blynai pavyks. Skanūs ir su grietine, ir su uogiene ar tradiciškai, – su voveraičių padažu. Pirštus apsilaižysite. Pamatysit, kokie laimingi bus valgytojai ir kaip vos iškepę blynai akimirksniu dings nuo stalo. Smagus sujungiantis užsiėmimas su šeima ar platesne gimine.

Gaminame: persijotus grikių miltus sumaišome dubenyje su druska. Įpilame pieno ir kantriai maišome mediniu šaukštu. Kad gerai išsimaišytų, dzūkai sako šiukštu, nesimakaluoti ir visą laiką maišyti tik į vieną pusę. Kai masė jau vientisa, įmušame kiaušinį (geriau anties, jei nėra – tinka ir vištos). Pusę šaukštelio sodos nugesiname pusėje stiklinės kefyro, pamaišome. Kai kefyras suputos, pilame jį į dubenį ir išmaišome. Gera grikinių blynų tešla turi būti grietinės tirštumo.

O dabar gaminame padažą. Lepeškas (voveraites, o jei nėra, išsiversite ir su pievagrybiais) neilgai apverdame. Į įkaitusią keptuvę dedame sviesto ir suverčiame grybukus. Pagardiname druska bei pipirais. Įdedame grietinės, sumaišome ir dar patroškiname kelias minutes. Skanaujame su grikiniais blynais.  Šie blynai, beje puikiai valgomi ir su uogiene ar tiesiog grietine. Svarbu valgyti iškart, dar karštus.

Visą mano laidą apie kelionę po Dzūkiją pamatyti galite lnkgo svetainėje, štai čia:

http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/premjera-keliauk-ir-ragauk-lietuva/ziurek-premjera-keliauk-ir-ragauk-lietuva

TV laida „Keliauk ir ragauk. Lietuva“ bus rodoma kiekvieną šeštadienį 18.30 val. per BTV.

Ši laida yra projekto „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas vietinio turizmo rinkoje“ (Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0003) dalis. Laidą inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, ji nansuojama pagal 2014–2020m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

Print Friendly, PDF & Email

ĮVERTINKITE
1 riestainis2 riestainiai3 riestainiai4 riestainiai5 riestainiai (5 balsai, vidurkis: 3,80 iš 5)
Loading...
Komentarai
 1. Paula parašė:

  oh! labai megstu grikinius blynus! Irgi gaminuosi – tiesiog pakeiciu paprastus miltus ir viska kitka palieku kaip normaliuose 🙂 labai skanu! 😛

  http://enjoybypaula.com

 2. Inga parašė:

  Laaaabai skanu 🙂

Palikite komentarą

26097
https://www.beatosvirtuve.lt/wp-content/uploads/2016/02/Beatos-Virtuve-Banner-Misiniai-300x250-3B-NEW.gif
26103
https://www.beatosvirtuve.lt/wp-content/uploads/2016/02/BV_kosmetika.gif
26104


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.