Spausdinti

Moliūgai jau ryškūs, subrendę ir pačiam įkarštyje, todėl siūlau dar vieną būdą juos skaniai sunaudoti. Jaukus, švelnus ir šventiškas daugiaryžis su moliūgo kubeliais ir viską vainikuojančiu sūriu. Daugiaryžiui sūris ypač svarbus, nes jis yra paskutinis ir galingiausias akcentas visam patiekalo skoniui. O dvylika mėnesių brandintas „Jubiliejinis 1934″ išsiskiria ne vien kietumu ar ryškiu skoniu, bet ir daugialypiu charakteriu, kurio ypatybės priklauso net nuo tarkavimo būdo: smulkiai ar drožlėmis.

Daugiaryžis su moliūgais

0
komentarai
4
Porcijos
4 asm.
Kepimo, virimo laikas
45 min.

Reikės:

40 g sviesto
1 poro baltosios dalies
500 g moliūgų
250 g daugiaryžiui tinkamų ryžių
100 ml baltojo vyno
1,25 l daržovių nuoviro arba vištienos sultinio
40 g smulkiai tarkuoto “Jubiliejinio” sūrio
20-30 g drožlėmis tarkuoto “Jubiliejinio” sūrio
šalavijų lapelių
aliejaus kepimui
druskos
šviežiai grūstų juodųjų pipirų
Kaip gaminti?
Reklama
38285

Gaminimas

1

Supjaustome porus kubeliais. Moliūgus nulupame ir taip pat supjaustome nedideliais kubeliais (0,7-1 cm). Prikaistuvyje storu dugnu ištirpiname sviestą ir nustatę mažą kaitrą pakepame porus, kol taps permatomi, bet neapskrudiname.

2

Į pakepintus porus suberiame moliūgų kubelius ir pakepiname 5-6 minutes. 

3

Suberiame ryžius, išmaišome ir pakaitiname 2-3 minutes. Stebime, kad mišinys neapskrustų, o tik lengvai troškintųsi.  Supilame vyną, išmaišome ir kaitiname, nustatę mažą kaitrą, kol vynas išgaruos. Nuolat maišome.

Reklama
41011
4

Mažomis porcijomis pilame daržovių nuovirą. Skysčiui išgaravus, pilame kitą nuoviro porciją. Daugiaryžio ryžių paviršius turi būti minkštas, bet vidus kietokas.

5

Suberiame tarkuotą „Jubiliejinį” sūrį, išmaišome. Paragaujame, įberiame druskos.

6

Šalavijų lapelius pakepiname įkaitintame aliejuje, nusausiname ant popierinio rankšluosčio. Prieš patiekdami, pabarstome  šalavijų lapeliais, šviežiai grustais juodaisiais pipirais ir drožlėmis tarkuotu „Jubiliejiniu” sūriu.

Ingredientai
Beata
Beata Nicholson
Čia rasite šimtus receptų, kuriuos rašiau iš savo virtuvės, bus ir tokių, kurie pasirodė žurnale, mano TV laidose ar socialiniuose tinkluose. Čia mano online namai – sveiki atvykę!
Daugiau autorės receptų
Reklama
41003
Komentarai
  1. Sveiki,
    Labai skaniai atrodo, bandysiu. Tik klausimas – o gal galima vyną pakeisti kuo kitu, nealkoholiniu, kad ir vaikas galėtų valgyt?

  2. Sveiki, o kokie yra daugiaryziui tinkami ryšiai? Niekada neesu panasaus patiekalo gaminusi, tai kiek suprantu ryšiai turi būti ne virti ir vis virs su nedideliu kiekiu sultinio? O sultinys turi visus ryšius apsemti?

Rašyti komentarą