Spausdinti

Šitas amerikietiškos kilmės kepinys dar vadinmas „Monkey bread” – Beždžionėlių duona, tikrai ne paplonins, bet tokio nuodėmingo ir skanaus saldumyno dar reikia paieškot.

Beždžionėlių duona

0
komentarai
0
Reklama
41010
Porcijos
12 asm.

Reikės:

70 g sviesto
500 g miltų
70 g cukraus
200 ml pieno
80 ml vandens
7 g sausų mielių (1 pakelio) arba 21 g šviežių mielių
druskos
200 g rudojo cukraus
2 arbatinių šaukštelių cinamono
110 g lydyto sviesto
Kaip gaminti?
Reklama
38285
Reklama
41010

Gaminimas

1

Gaminame mielinę tešlą: pieną, vandenį ir šaukštą cukrų pašildome iki kūno temperatūros. Sudedame mieles ir palaukiame, kol šios suaktyvės ir suputos, – apie 5 minutes.

2

Į dubenį beriame miltus, druską, likusį cukrų, supilame mieles ir imamės maišyti. Jei šį darbą už mus atliks elektrinis maišytuvas, tai užtruks apie 8 minutes, o rankomis reikės padirbėti ir minkyti ilgiau – apie 15 minučių. Tešla maišymo pabaigoje turi būti drėgna, jos paviršius – elastingas ir blizgus. Tešlą dedame į riebalais pateptą dubenį, pridengiame plėvele ar rankšluosčiu ir apie 1,5–2 valandoms į šilčiausią namų kampą statome pakilti.

3

Pakilusią tešlą išverčiame ant darbastalio, išspaudžiame iš jos orą ir rankomis suformuojame stačiakampio formos 1–2 cm storio lakštą. Picų ar paprastu peiliu supjaustome tešlą į maždaug 50–60 panašaus dydžio kvadratėlių. Imame į rankas po vieną atpjautą tešlos gabalėlį, formuojame rutuliuką, kiekvieną jų pamirkome lydytame svieste ir apvoliojame cukraus ir cinamono mišinyje.

Reklama
41011
4

Šiame etape tešla turėtų užimti apie pusę naudojamos kepimo formos gylio, apie valandą paliekame šiltai, kad pakiltų. Jei kepti ruošiamės kitą dieną, antrą kartą tešlos kildinti nebūtina – galima iškart uždengti kepinį plėvele ir statyti į šaldytuvą nakčiai. Kitą dieną tešlą iš šaldytuvo ištraukiame likus bent valandai iki kepimo, kad spėtų atšilti.

5

Kepame apie 35–40 minučių iki 180 °C įkaitintoje orkaitėje, stebime, kad kepinys per greitai neruduotų.

6

Ištraukę iš orkaitės iškepusią beždžionėlių duoną paliekame 5 minutes atvėsti, o tada išverčiame ant serviravimo lėkštės. Ilgai delsti šiuo atveju nereikėtų, nes vėsdama karamelė stingsta ir gali prilipti taip, kad desertu teks mėgautis tiesiai iš kepimo formos.

Ingredientai
Beata
Beata Nicholson
Čia rasite šimtus receptų, kuriuos rašiau iš savo virtuvės, bus ir tokių, kurie pasirodė žurnale, mano TV laidose ar socialiniuose tinkluose. Čia mano online namai – sveiki atvykę!
Daugiau autorės receptų
Reklama
41003

Rašyti komentarą