Spausdinti

Šis apverstas pyragas – prancūziška klasika. Tik neišsigąskite, kad reikia pasiruošti karamelę ar pyragą vartyti aukštyn kojomis. Tikrai pavyks iš pirmo karto. Vietoje kriaušių galite naudoti obuolius ir pasirinkti mėgstamus prieskonius.

Apverstas pyragas (tarte tatin) su kriaušėmis

0
komentarai
8
Porcijos
8 asm.

Reikės:

4 kriaušių
100 g „Dansukker“ cukraus „Panevėžio plius“
po 0,5 šaukštelio malto kardamono, cinamono ir vanilinio cukraus
30 g sviesto
apie 250 g šaldytos sluoksniuotos tešlos
Kaip gaminti?
Reklama
38285

Gaminimas

1

Kriaušes nulupame, išpjauname sėklalizdžius ir supjaustome griežinėliais.

2

Patogiausia viską ruošti keptuvėje, kurią vėliau būtų galima šauti į orkaitę. Bet jei tokios neturite, susiraskite neatsegamą pyrago formą.

3

Ruošiame karamelę: cukrų „Panevėžio plius“ beriame į sausą keptuvę ir ją vis krestelėdami (maišyti nereikia) kaitiname ant vidutinės ugnies, kol ištirps cukrus ir susidarys ruda karamelė. Nukeliame keptuvę nuo kaitros, suberiame kardamoną, cinamoną, vanilinį cukrų ir išmaišome.

Reklama
41011
4

Jei naudosite kepimo formą, į ją pilame paruoštą karamelę (geriausia, kad forma būtų šiek tiek šilta, nes įpylus į šaltą skardą karamelė ims bemat stingti, bus sunku ją tolygiai išskirstyti). Jei viską darote keptuvėje, tiesiai į ją dedame kriaušių griežinėlius.

5

Į tarpelius tarp kriaušių įpjaustome sviesto gabaliukų ir užklojame sluoksniuota tešla. Kriaušes apgaubiame, užkamšome kraštelius ir šauname kepti į 190 °C orkaitę 30 min. arba tol, kol paruduos sluoksniuota tešla.

6

Iškepusį pyragą vėsiname kambario temperatūroje, o tada dedame į šaldytuvą – jis turi visiškai atvėsti, o karamelė – įsigerti į kriaušes.

7

Patiekdami šiek tiek pašildome formos dugną, kad nuo jos atkibtų pyragas, ir apverčiame į lėkštę. Pyragas tiekiamas kambario temperatūros. Nuostabiai dera su vaniliniais ledais.

Ingredientai
Beata
Beata Nicholson
Čia rasite šimtus receptų, kuriuos rašiau iš savo virtuvės, bus ir tokių, kurie pasirodė žurnale, mano TV laidose ar socialiniuose tinkluose. Čia mano online namai – sveiki atvykę!
Daugiau autorės receptų
Reklama
41003
Komentarai
  1. Laba diena,

    O tešla turi būti mielinė ar bemielė? Ar užtenka 1 sluoksniu tešlos užkloti kriaušes ar reikia dėti daugiau sluoksnių?

    Ačiū už atsakymą.

    Aistė

Rašyti komentarą