Apie ką ji bus??? Apie mano ir jūsų kasdieninį gyvenimą. Arba: pašlovinkime mamas, įtraukime vaikus.

Kas sekate mano FB, tai matėte, kad sekmadienį pasidalinau nuostabių gražuolių nuotrauka. Jau taip norėjau pasidalinti savo naujiena, kad nors šitaip išleidau savo entuziazmą.

kurejos is FB

Taigi visos gražuolės, kurias matote šioje nuotraukoje, yra stiprios, energingos, išradingos, sumanios, išmintingos ir kūrybingos moterys – Mamos. Už mūsų nugarų stovi dešimt vaikų nuo vienerių iki beveik septynerių metų amžiaus. Sekmadienį įvykdėm paskutinę knygos ruošimo šventę – šventėm gimtadienį, jį užfiksavome nuotraukose ir sudėjome ginklus. Knyga, gimusi kaip užrašas mano knygelėje 2012 m. lapkričio 21 dieną, baigta.

Tai apie ką ši knyga?

Nors viskas pasakyta pavadinimu – „Beatos virtuvė: Mamų knyga“, – bet dabar jau galiu sau leisti ir prasilėsti. Tai receptai šeimai ir vaikams. Arba, kitaip tariant, tai patiekalai, kuriuos tikrai tikrai mėgsta vaikai, bet jie puikai tinka ir visos šeimos pietų stalui.

Beata. Foto Raimonda Vyšnia

Kodėl mamų knyga?

Norėjau, kad ši knyga būtų šiek tiek padedančioji namų šeimininkė, šiek tiek klusni tarnaitė, bet labiausiai paslaugi ir įvairiausios patirties sukaupusi draugė, kuri padėtų susigaudyti tame painiame vaikų ir šeimos maitinimosi pasaulyje. Draugė, kuri nepamokslauja ir nepriekaištauja, nemėgina pasirodyti esanti geresnė ir sumanesnė. Geriausia draugė, kuri reikiamu momentu mestels idėjų  ar tiesiog palaikys ir pabus kartu nuotaikai pakelti. Gal net tokia draugė, kuri ir vaikus valandėlei kitai užims bei prižiūrės…

Būtinai norėjau pasiūlyti tokią pagalbininkę ir draugę kiekvienai mamai, nes Mamos darbas yra sunkiausias, jį reikia dirbti be jokių laisvadienių ir netgi nedarbingumo lapelio negalima pasiimti, kai sergi.

Idejos

Kaip aš rinkau receptus?

Pirmiausia, tai apklausiau visas savo drauges ir pažįstamas. Be to, pati nuolat užsirašinėju, ką valgo vieni ar kiti vaikai. Na ir, žinoma, ne paskutinėje vietoje buvo žinios ir tuntų perskaitytų knygų, apie kurias jau esu ne kartą pasisakiusi, kad esu kulinarinių knygų kaupikė ir dabar jau net pati negaliu suskaičiuoti, kiek jų yra mano namuose ir lofte.

Iš to gimė knyga, kurioje nugulė patiekalų receptai, kuriuos iš tiesų iš tiesų valgo vaikai, juos mėgsta ir suaugusieji. Viskas patikrinta ir išbandyta.

Vaikai. Foto Raimonda Vyšnia

Kas dar svarbu?

Man labai svarbus laikas, praleistas su šeima, taigi būtinai norėjau įtraukti patarimų ar užuominų, ką gali gaminti vaikai. Gaminimas kartu su vaikais kartais yra labai kantrybės reikalaujantis procesas, bet vertingas, nes jie gali, moka ir nori gaminti. Išduosiu, kad knygoje yra mano draugių vaikų išmėginti ir pademonstruoti receptai.

_L0A8940 stalas po vaiku maza

Nesuskaičiuoju, kiek kartų girdėjau klausimus ir pasisakymus: „Ką šiandien vakarienei? Kaip man atsibodo gaminti vaikams… Kiek galima, jau nebežinau ką sugalvoti???“

Taigi man ši knyga buvo iššūkis: kokius receptus parinkti, kad patiekalas būtų skanus ir vaikui, ir suaugusiajam? Kaip skirstyti knygą? Ką pasiūlyti, kad maistas būtų ir skanus, ir vertingas? Kaip įtraukti vaikus į maisto gaminimą? Ką daryti virtuvėje jiems būtų įdomu ir ne per daug sudėtinga?

Tai štai kokia mano naujiena. Vakar pirmą kartą pamačiau atspausdintą bandomąjį knygos variantą ir mane užplūdo pasididžiavimo jausmas be begalinis džiaugsmas – pažadu, kad knyga bus ryški ir spalvinga bei naudinga, nes viskas viskas viskas joje skanu ir valgoma.

Pusryciai

Komentarai
 1. Laukiu nesulaukiu!!! Turbut reikalingesnes knygos siuo metu, auginant 1 m. ir 3 m. vaikus ir buti negali. Nera zodziu isreiksti padekai! Aciu Beata!!! :*

 2. Puikesnės naujienos ir negalėjau sulaukti, dideliausi sveikinimai.
  O kada jau galėsime išvysti knygą knygynuose?
  Jau spirgu su dideliausiu nekantrumu, kada ją galėsiu vartyti savo rankose.
  Dar kartą didžiausi sveikinimai Beatai ir visai jos kūrybiniai komandai.

 3. Valio valio valio 🙂 Ar tik nebus kaip ir kitos knygos arčiau rudens? 🙂 Jei taip, tai žinau ką pasidovanosiu sau gimtadienio proga 🙂 Oi kaip laukiu 🙂 Beata, AČIŪ 🙂

 4. Smagu girdeti, kad bus tokia sauni knyga. Laukiu elektroninio varianto ir iskart perku. Beja as irgi prikaupus galybe kulinariniu knygu, net nebetelpa namuose todel dabar labiausiai dziugina elektronines knygos. 🙂 laukiam laukiam 🙂

 5. O kaip laukiu, laukiu, nes moraliskai jau pavargau nuo savo nevalgiukes 😉 Labai sunku jai itikti.. Tad pagaliau pasisemsiu ideju ir ziniu is sauniosios Beatos 😉 Aciu kad esat, visas jusu knygas turiu 😉

 6. Kaip smagu girdeti! Pasisemsim ideju su kaupu, auginant nevalgiuke ui kaip pritrukstu ideju 🙂 P. Beata Jus musu ikvepimo saltinis 🙂 Aciu jums uz tai kad esat 🙂

 7. Smagi naujiena, išties. Tik man truputį neramu štai dėl ko – kiek teko ieškoti receptų mažųjų valgytojų meniu, tai dažniausiai (bent jau virtualioje erdvėje) absiribojama… dešrelėmis ir blynais, o vis kita – saldumynai. Rimtai, pamėginkit paieškoti, kas dar to nedarė. Taigi, nors ir pasitikiu Beata, bet vis tik labai tikiuosi, kad tai nebus tiesiog spalvotas „dešrelių, blynų ir desertų rinkinys”.

 8. UHU!!!! JASSSS!!!! kaip tik turiu mažą ledi, kuri yra tikra gurmanė 😀 laukiu nesulaukiu naujos knygos 🙂

 9. labai smagu. mano mergaites taip pat galima vadinti gurmanemis… bet viena del sveikatos priezasciu. kita labiau šiaip. bet abi labai nori visada padeti man gaminti. o ideju kartais tikrai truksta… turim gustavo knyga, bet daug receptu tenai tikrai arba blynai arba kazkas panasaus. arba vaiku ne itin megstami patiekalai. labai laukiu išeinant naujosios knygos , tikiuosi ji tikrai bus kitokia nei kitos vaiku receptų knygos, kurias man teko matyti 🙂

 10. Wau kokia puiki naujiena! Tiesiog tobula kai knyga taip atitinka gyvenimo diktuojamus poreikius. Mes ir musu mazoji gurmane su nekantrumu laukiam ziniu apie knygos pasirodymo data:)

 11. Naujiena gal ir gera, bet….. Manoji aštuonmetė ir taip kiekvieną laisvesnę popietę traukia kepinių knyga ir mes ką nors kepam. Smagus pats procecas, o dabar tai neišsisuksiu visai, nes tai bus mamų ir vaikų knyga. Čia dalykas visai rimtas, mano argumentai ir laisvalaikio pasiūlymai bus nukišti į patį tamsiausią kampą.

 12. O dieva, Beata, gal jau sustokit??!! nuo pat pirmos knygos turejau issikelusi sau tiksla- ‘isgaminti ‘ visus knygos receptus.nes esu is tu tetu, kurios sugeba uzsiciklinti ant tu paciu patiekalu, ir tu paciu produktu parduotuvje..issikelusi toki tiksla padejau sau ir seimai atrasti nauju skoniu, nauju patiekalu , nauju prieskoniu, taigi pirma knyga -done- viskas alei vieno recepto isbandyta, antra taip pat. su kepiniu knyga dar liko maza dalis neiskepta, bet ant kulnu uzlipo darzoves…su jomis visai prastai, nespejau net ipuseti, o jau vel nauja knygaaaaa!! nebespeju, sustokit, kur jau cia -dvi naujos knygos per vienus mokslo metus!:D

 13. Super, labai labai laukiu, turiu visas knygas, visos savaip nuostabios, esu nuolankioji Beatos gerbeja! Neabejoju kad ir sita knyga mane uzburs ir kai tik pasirodys lentynose, tai iskart atguls i bendra „beatiniu” knygu kruvele. As jau laukiu dar vienos ir dar vienos ir dar dar..Beata, turi nesustoti iki 10 ! Tada bus jau tavo knygu gyvenimo projektas done! 🙂

 14. Turbut ne vienos knygos taip nelaukiau, kaip sios. Tas klausimas : Ka vakarienei? man ir mano vaikams ypac aktualus. Busiu 1 is pirmuju, kuri nupirks sia knyga:)

 15. Turiu visas keturias Jūsų knygas, Beata. Turiu, nes man labai patinka veržli, nuoširdi, linksma, energinga ir paprasta (bet ne prasta!) nuotaika, kuria spinduliuoja Jūsų asmenybė. Esate jaukiausių ir mamiškiausių namų fėja, garbės žodis!
  Vis dėlto, kažkaip nejaukiai perskaičiau šio įrašo pavadinimą. Būsiu atvira, pirmoji mintis: „Ir vėl? Dar viena?”. Nesupraskite neteisingai, palinkėčiau Jums visko, ko geriausio, tačiau Jums tikrai nieko nebetrūksta, mieloji, todėl linkiu išlaikyti status quo ir save dalinti saikingai. Čia kaip beprotiškai skanus, riebus, šokoladinis, naminis tortas – persivalgyti, vis dėlto, galima. Nenorėčiau girdėti tendencingų pašnibždų apie mano numylėtąją Beatą, kad va, prikepė knygų ir iš TV neišlenda, va, matai, visur jos tiek pilna, kad net per daug. Žiū, tuoj pradės leisti savaitinį žurnalą, tuoj bus galima įsigyti ir Beatos puodų.
  Man Jūsų talentas labiau primena jaukų boutique, todėl veiklos tempai turėtų būti pakankamai išlaikyti ir solidūs.
  Žodžiu, aš labiau laukiu ne Jūsų penktosios knygos, o mažos, jaukios Jūsų ir Jūsų vyro kavinukės Vilniaus senamiestyje!!!
  Linkėjimai!

  P.S. Visgi, pirmoji Jūsų knyga, mano kuklia nuomone, yra pati geriausia 😉

 16. Nors pati esu dar vaikas, bet labai mėgstu gaminti: bet ką! Jeigu nebeturiu minčių ką gaminti, tai nors gražių sumuštinukų savo šeimai pagaminu. Receptų knygų turiu jau net 6. Beje, turiu ir Jūsų kepinių knygą….
  Taigi Jūsų, Beata, knygos labai laukiu! Manau ji tiks ir man, ir mano Mamytei.

 17. Man ši knyga bus pačių pačiausia. Mėgstu savo mažylį lepinti sveiku dienos meniu, bei užkandžiais. Manau šioje knygoje bus viskas , ko mums reikia. Laukiu su nekantrumu. O Jums Beata, sėkmės tolimesniuose ateities planuose 🙂

Rašyti komentarą