Neslėpsiu, – esu draugų tarpe pagarsėjusi ir atsibodusi iki dugno dėl savo prielankumo vestuvėms. Tai kada vestuvės??? Tai kaip viskas bus?

Stebiuosi, kaip dar niekada nesu gavusi per galvą su sportbačiu. Ir neslėpsiu, nors manęs tos Didžiosios Vestuves nejaudina taip, kaip jaudina draugų ir artimųjų vestuves, puikiai atsimenu, kaip gerbiamas Princas paskelbė, kad vestuvės vyks balandžio 29-tą. Tuo metu buvau Lietuvoje, bet labai greitai buvau mylimo vyro informuota apie numatytą datą, nes, ir pasitaikyk tu man taip, dar ir jo gimtadienis tą pačią dieną.

Reikia pripažinti, kad nuo vestuvinės isterijos, kuri dabar apėmusi visą šalį, gali truputį ir supykinti, bet tokio kiekio produktų su Union Jack nesu mačiusi niekada. Anglai, tiesa, kartais pasiskundžia,  kad neturi jokios dienos, kuri simbolizuotų valstybės nepriklausomybę ir šiaip keltų nacionalinio pasididžiavimo jausmą (kaip kad mes Lietuvoje turime Vasario 16-tą, Kovo 11-tą, tada dar Liepos 6-ąją). Tai štai tokios ypatingos progos, kaip gražuolio Princo – būsimo Karalliaus vestuvės, yra puiki puikiausia proga britiškumui užlipti ant scenos ir padaryti rock and roll

Kai grįžau po viešnagės Lietuvoje, Tomas man sako: dabar jau, žinok, BBC kiekvieną dieną rodo ką nors apie Royal Wedding – there’s no escape… O jis irgi įsisuko į laukimą ir pradėjo organizuoti mūsų kaimo gatvės šventę skvere. Nes šiaip tai nėra taip paprasta pasidaryti viešą šventę gatvėje, bet dabar galima – savivaldybės visoje šalyje leidžia ir lengvina taisykles – visa šalis švenčia: kaimai, bendruomenes ir visi visi.

Priežasčių labai daug: visi labai ilgai laukė, Dianos sūnus, sosto įpėdinis ir pan. Tiesą sakant, kas domisi, tikrai viską žino, bet net ir tie, kas nesidomi, vistiek viską žino. Nes tikrai there’s no escape: dabar, nors TV nežiūrėjau jau daugiau nei savaitę (ne dėl to, kad noriu išvengti naujienų, o kad neturiu laiko), bet visi laikraščiai, žurnalai ir visa media tiesiog neriasi iš kailio ir visur yra žinutes, skyriai, komentarai, specialūs puslapiai ir priedai, ir t.t.

Reikėtų surinkti visas iškarpas – labai įdomi tema butų žurnalistikos studentams, kaip galima išmalti, permalti, išeksponuoti ir išvarijuoti, kiek įvairiausių temų, potemių ir sąsajų galima padaryti iš vieno įvykio.

Mano draugė Vilma, kuri dirba amerikiečių naujienų kanalui, sako, kad amerikonai visai išprotėjo ir atskraidino pusę savo visų darbuotojų karališkoms vestuvėms nušviesti. Dabar jau visos geriausios vietos į naujavedžius pasižiūrėti užimtos (kai kurie palapines pasistatė jau savaitės pradžioje) ir man teks garbė ir laimė truputį pasisakyti per Lietuvos radiją ir net Lietuvos televiziją. (A. Užkalnis irgi pasisakys, galite čia ir čia pasiskaityt, ką jis apie viską galvoja/rašo).

Kaip visada, didžiausia mano bėda yra laiko stoka ir dabar simuliuoju, kad konspektuoju apie vištienos mousse’ą, o iš tiesų, rašau šį įrašą. Nes gi negaliu praleisti šitos temos. Vėliau daug daugiau parašysiu, bet jeigu ką ir jei kas nors įdomu jums, tai manau, BBC, kaip visada, turi geriausią puslapį įvykiams nušviesti.

Net ir mano vaikai, ir tie laukia vestuvių – Izabelė su didžiausiu nusivylimu pareiškė: o tai kodėl princas ir princesė neateis į mūsų gatvės šventę???

Tai šventei turėčiau visą ketvirtadienį kepti pyragus ir užkandžius, bet deja, deja, visą dieną praleisiu mokyklos virtuvėje, darydama sluoksniuotą tešlą, o paskui, jau grižus, naktį namuose atidarysiu cechą…

Taigi, trumpai ir aiškiai mūsų penktadienio veiksmų planas: aštuntą ryto įsijungti TV ir stebėti transliaciją. Bet iki to dar reikia skverą papuošti, tikėtis, kad nelis, pažiūrėti TV, būti apimtiems euforijos ir tada, jau po pietų, pasipilsime į skverą su kaimynais – švęsti ir džiaugtis.

Būtiniausiai kepsiu klasikų klasiką – Viktorijos sumuštinį (Victoria sandwich). Tai labai paprastas, bet, jei gerai padarytas ir šviežias, tikrai tobulas tortas-pyragas.

Gero savaitgalio su savo princais ir princesėmis!

(Foto Juditos K.)

Komentarai
 1. visose monarchijose ta pati psichozė žinok (: aš Švedijoj gyvenu, tai kai čia praeitais metais tuokėsi princesė irgi iki negalėjimo, ir viską ką įmanomą nuo servizų iki tuoletinio popieriaus su poros atvaizdu prigamino, visokios laidos apie kiekvieną vestuvių detalę, kaikur net ekranai kabojo su „iki vestuvių liko …. dienos” skaitliukais, uf. tik per pačias vestuves keliavau tai nežinau ar ėjo žmonės į gatves švęst, man atrodo čia kitas mentalitetas. bet šiaip užjaučiu dėl there is no escape ((: aš tai vos neišprotėjau

 2. Wow!!! Pavyzdziu baltu pavydu,kaip smagu 🙂 Jei tik buciau Londone,tai turbut ir as svaigsciau kaip pakliuti i ta visa surmuli,kad tik i kuo geresne vietike isisprausciau ir t.t.:p Sutinku Beatai is tikruju darbymetis,bet kai pagalvoji,juk tai istorinis ivykis,kuri turint proga tikrai verta pamatyti,o tuo labiau ten pabuti 🙂 Zodziu,Beata ,sekmes,kantrybes ir geru emociju! Lauksim tavo ispudziu aprasymo,to ko per LTV nepamatysim ir neisgirsim 🙂 🙂 🙂 Sekmes!

 3. O mes siandien isvaziuojam is Londono pas draugo tevus i Cambridge 🙂 Nes toks chaosas Londone bus, kad baisu ir pagalvoti 🙂 Bet butinai stebesiu karaliskas vestuves per televizoriu, labai jau idomu kokia tos busimosios princeses suknele 🙂 Prikepiau keksiuku ta proga vestis i kaip as vadinu ‘kaima’, niekad nezinosi, gal ir ten kaimynai ka nors organizuoja 🙂
  Mums smagu cia nes rytoj Bank Holiday, tai i darba nereikia ir pirmadieni tas pats, tai 4 dienos laisvos, smagumelis 🙂
  Gal ir man reiks isbandyti ten koki pyraga iskepti, ne taip jau daug ka nuveiksi kaime sededamas 🙂 nebent prie juros kur vaziuosim jei oras geras bus 🙂 Aciu uz receptuka, atrodo labai skaniai! 🙂
  Smagaus savaitgalio!

 4. Įdomi idėja dėl iškarpų surinkimo! Mūsų įmonė kaip tik tuo ir užsiima, tai realiai galėtume atlikti tokį mini tyrimėlį…;) pačiai įdomu pasidarė, tai pabandysiu pakalbinti kolegas 😉
  Jei kas nors pavyktų, būtinai pranešiu!
  Sėkmės

 5. Man vestuvės – tai visų pirma jaunosios suknelė ir… maksimaliai prabangi šventė. Tokia, kokią galima leisti tik kartą gyvenime. Tokia, kada dovanojamos ypatingos dovanos. /…/ (komentaras redaguotas)

 6. p. Vilma, jei norite reklamuotis „Beatos virtuvėje”, turėtumėt susisiekti su Beata asmeniškai nurodytu emeilu.

 7. Miela Beata, prašau jūsų patarimo -du kartus kepiau Šokoladinį amareto tortą iš knygos ,,Metai Beatos virtuvėje“ ir abu kartus nepavyko iškepti biskvitą,nors viską dariau tiksliai pagal receptą,pirmą kartą kepiau 180 ,antrą 200 laipsnių temperatūroje,bet biskvitas vistiek susmego …Morengas,kremas ir visa kita gavosi puikiai.Labai įdomu,klaida -jūsų recepte ar dar kur ,,šuo pakastas“ – jūsų gerbėja Dana

 8. Aš Velykoms kepiau šį tortą. Viskas gavosi puikiai! Beje, biskvitas labai skanus 🙂 Labai visiems patiko.

  Draugė kepė irgi šį tortą, kiek žinau irgi viskas pavyko puikiai.

  p.s. Dana, pabandykite iš tos pačios knygos Karamelinio šokoladinio kavos torto biskvitą išsikepti (tik morenginiui manau užtektų iš pusės porcijos. ty vieno biskvito). Man jis irgi labai labai skanus buvo.

  Beata, tortai nuostabūs. ačiū 🙂

Rašyti komentarą