Visi verkia dėl vaikų darželių. Aš suprantu jūsų frustraciją, mieli vilniečiai tėveliai. Aš, Londono užgrūdinta, visiškai kitaip reaguoju. Pavyzdžiui, jei jus tai nuramins, pasakysiu taip: Jurgį užrašiau į vieną, visai netoli namų esantį vaikų darželį, kai jam buvo gal šešios savaitės. Tai jis iki dienos, kai jau jam oficialiai priklausytų darželio vieta, tos vietos taip ir negavo. Lygiai taip pat kiekvienas darželis ir mokykla Londone yra oi, kaip sudėtinga, galėčiau rašyti ir rašyti. Bet kadangi tai praeityje, tai kam čia tas plunksnas kedenti, aš mieliau pakalbėčiau apie kitą aktualiją – kodėl nėra, o jei yra, kodėl aš nežinau (gal dėl to, kad intensyviai nesidomėjau) darželio šunims?

Izabele_Bonbon

Dabar situacija tokia – du mokykliniai vaikai ir du tėvai, visi daugmaž užimti nuo ryto iki vakaro. Tai visa laimė, kad aš esu pati sau viršininkė, bet tai visai manęs neapsaugo nuo to, kad nebūnu namie. Pilna reikalų, plius visi vaikų paėmimai – nuvežimai ir visos kitos dainos. Aš labai gailiu Bonbon, todėl jį vežiojuosi su savimi, būna dienų, kai sau smagiai leidžiame laiką lofte (ar tuoj leisime kitoje vietoje, bet apie tai, kitą dieną), bet būna dienų, kai aš turiu susitikimų, ar einu dirbti į restoraną pas Jurgis ir Drakonas, o ten Bonbon eiti negali. Ar dar kur nors einu, – į vaikų užsiėmimus Bonbon negali, į parduotuves negali, tai ką jis gali? Sėdėti mašinoje… Aš pasvajoju, och, jei būtų Vilniuje kaip Londone, kur matydavau būrius į parkus atvežamų šuniukų su savo dog walkers vedliais. Jie bėgiodavao sau po parką būriais, visokio ūgio ir stoto šunys, o tie dog walkers du ar trys eidavo su savo botais ir žaliomis striukėmis sau laimingi paskui visus juos, pavadėliais prisegtus…

Oi, kaip aš vesčiau Bonbon socializuotis ir žaisti kur nors, jei būtų tokia vieta, nors kartą ar du per savaitę… Tai kur man užregistruoti Bonbon į šunų darželį?

bonbon

P.S. Oi, dar nežinia, ką Bonbon pats pasakytų, ar jam su manim darbe smagiau, ar šuniukų kompanijoje būtų?? O čia mano bloge besisvečiuojančios Ingos, kitokio maisto šunims gamintojos pamąstymai apie tai, ką šunys nori matyti savo dubenėliuose. Ar esate girdėję, kaip jūsų augintinis sako: „Noriu mėsos“??

Komentarai
  1. Cesar Millan – amerikietis šunų dresuotojas, sakantis, kad socializuoja šunis ir dresuoja žmones :-). Susiraskite jo paskirą Facebook’e, Youtube ar tiesiog jo TV-laidą ‘Cesar911’. Jo naudojami paprasi ‘triukai’ dresuojant šunis tikrai daro įspūdį.

  2. Turime šunelį iš prieglaudos. Dabar jam 7mėn. Buvo toooks liūdnas, visko bijojo, neprisileisdavo. Buvo laaabai sunku. Beeet…. šiai dienai mes su juo debesusitvarkome 😀 t.y išmokinome visokių triukų (sėdėti, gulėti, labas duoti, balsa parodyti), tai dabar looooja išsijuoses, už bet ką 😀 Labai mėgsta atsišnekinėti, realiai, kuo toliau tuo labiau nebeklauso, pasakai (fu) ar (negalima) tai jis tave aplos ir dar grypšlets…jaučiasi kaip pats būtų šeimininkas:) bet manau su laiku išaauksim tą paauglystę:))) Kaip mes sakom, piemenys dar, nesubrendęs.. Kantrybės reikia.. oj reikia!
    Iš maisto duodame specialiai šunims skirta BRIT maistą, girdėjom jog labai geras, daug naudingų vitamninų ir pnš. ir paprastai kiekviena diena stengiamės duoti po priedą: daržovių, bet nedaug (labai mėgsta kalafijorus) , truputi ryžių ar kokių nors kruopų, na kad šuo gautų ir karšto maisto (skrandukui geriau), oboliuos labai mėgsta, tai graužtukas visada atitenka jam 😀 Kiek žinom didelį neigiamą poveikį turi šuniui maisto kaitaliojimas, bet tokių gardumynų – neatsisakom! 🙂 Sėkmės!

  3. O, kaip smagu, kad kyla tokie klausimai! Nes aš jau kurį laiką kurpiu detalų planą DIDELIAM atsakymui, tik vis neramina, ar tai reikalinga pakankamam skaičiui šunų augintojų. Planuoju įkurti privatų šunų pasidūkimo parką, kur būtų didelės erdvės pasilakstymui tiek lauke, tiek viduje (kai šlapia ir šalta), aikštelės įvairiai dresūrai, kirpykla, dienos darželis, viešbutukas, o galutinis tikslas – visa tai sugebėti pagal poreikį pritaikyti ir kaip šunų parodų centrą. Tik bėda, kad su tokiais užmojais susirasti vietą nėra lengva 🙂 Pavyzdžiui, ar važiuotumėte kokius 15 km (~25-30 min.) nuo Vilniaus centro į tokį parką, ar geriau tiesiog pasivaikščiotumėte su šuneliu kur nors arčiau?

Rašyti komentarą