Kokia savaitė buvo? Tiršta, karšta ir pergalinga. Savaitė mano prasideda paprastai namų meile, neslėpsiu – turiu namų tvarkos palaikytoją, tiksliau, tikrą specialistę. Ji yra profesionalė iš didžiosios raidės. Nesvarbu, kiek laiko praleisčiau besitvarkydama (tikrai visą dieną ir dar daugiau), taip kaip ji sutvarkyti aš nemoku. Tai kai pirmadienį grįžtu namo, man visada TAIP gera. Savaitei įsibėgėjus tvarka laikosi iki trečiadienio, paskui ji dingsta, tada ateina savaitgalis ir aš ateinu siausti į virtuvę. Atrodo, nieko kito neveikiu, tik plaunu ir plaunu, ir tvarkau, ir vėl, ir vėl… Kažkaip man būti namuose yra tikra palaima. Bet net stengdamasi namuose pabūti kiek tik galiu ilgiausiai, vis tik sugebu šį tą nuveikti ir pamatyti, ir ką pamatau, tai pasidalinu.

Vėl prasidėjo rudeninis mano pamokų sezonas. Šį kartą buvo populiarioji Tortų karalienė. Man ši pamoka tokia smagi! Ir kaskart pati nustembu, kokių gražiai kūrybingų tortų visos tortų karalienės prigamina ir kaip džiaugiasi savo kūrybos rezultatais. Tortą gali išsikepti kiekvienas. Visas pamokų tvarkaraštis ir daug dalykų apie pamokas, žinote, yra mano studijos naujajame interneto puslapyje….

Beatos virtuve_tortu karaliene_1

O čia Svetlana – neseniai į Lietuvą atsikrausčiusi konditerijos profesionalė, neseniai atidariusi desertinę/ kavinę „Atostogos“. Svetlana – mūsų Marijos (ji „Jurgis ir Drakonas“ bendravimo ir renginių reikalus tvarko) draugė. Tai Svetlana užsuko ir nereikia net sakyti, kad atnešė skaniausių eklerų ir macarons’ų ir sausainių… Su skanumų sulapnojom ir eisim atostogauti į „Atostogos“ eklerus valgydamos… Naujoji kavinukė, kur viskas kepama šviežiai yra ant Tauro kalno, ten toks naujas namas, pastatytas Čiurlionio gatvėje… Tai va ten…

Beatos virtuve_desertine

Kalbant apie naujas vietas, tai čia taip pat senos geros bičiulės Rūtos, su kuria pažįstamos senokai, ilgametė svajonė ir idėja buvo atidaryti Vilniuje falafelių barą… Ir pagaliau, po turbūt dviejų metų paieškų ir planų – PAGALIAU PAGALIAU, europinio lygio falafeliai. Nežinau, ar iki šiol jų iš viso buvo? Su draugėm penktadienį pažiūrėjom filmą „Jaunystė“ (dar vienas geras filmas, kurį tikrai rekomenduoju pažiūrėti su draugėm ar draugais, ir ypač Pasakoje maloniai žiūrisi, kur mes ir žiūrėjome, beje), tai va, falafeliai patiekiami su lavašu ir su labai skaniu humusu, ir padažais. Aš noriu jų vėl ir vėl, ir vėl. Dirbs per naktį – eisiu ir eisiu, ir eisiu.

Beatos virtuve_falafeliai_ZATAR

Beatos virtuve_falafeliai

Šeimos pramogos. Va, mes visa šeima pirmą kartą išbandėme tokią pramogą, kaip Break Room. Kur, žodžiu, tave uždaro ir turi išspręsti galvosūkį, rasti raktus ir išsilaisvinti. Anksčiau buvau tik girdėjusi. O dabar, va, jie pasiūlė Tomui išbandyti šitą reikalą. Ėmėm ir nuvažiavom. Išsilaisvinom. Spėjom. Labai buvo smagu. Vaikams labai patiko, iš karto norėjo dar užsirakinti. Tikrai, labai smagi šeimyninė pramoga.

Beatos virtuve_break room

Kai išsilaisvinom, tai labai pasijutome alkani, nuvarėme į savo mėgstamiausią restoraną „Jurgis ir Drakonas“. Ir šį kartą valgėme nė jokią nė picą, o močiutės kukulius su pomidorų padažu ir bulvių koše. Truputį prisidėjau prie jų… Aš valgiau salotas ir paskui labai pasigailėjau, kad tų kukulių sau neužsisakiau, tai truputį vogiau iš vaikų. Ir supratau, KAIP BUVAU PASIILGUS BULVIŲ KOŠĖS, ir kad nieko nėra geresnio nei bulvių košė ir kukuliukai, ir kažkaip kaip faina, kai jie ne su grietine, o su pomidorais. Tai negirsiu labai jau, nes galvosite, kad reklamuoju, nes restoranas kaip ir mūsų šeimos, bet tikrai, TAIP SKANU BUVO…

Beatos virtuve_Jurgis ir drakonas

Ar mano laidą savaitgalį žiūrėjote? Aš žiūrėjau, nes noriu matyt, ką darau taip ir ką ne taip. Manau, kad gal per daug kalbu, tai pasistengsiu kalbėti mažiau, bet receptai buvo užtikrinti. Aviečių stiklainis – t.y. aviečių actas yra tobulas skanumas. O korėjietiškus burokus iš karto pasidariau ir praktiškai jau sekmadienį jų nebeliko. TOOOKIE skanūs.

Beatos virtuve_burokeliai

O sekmadienis buvo sportiškas – Vytautas pasiūlė nueiti pažiūrėti kaip žaidžia mūsų teniso dievaitis Ričardas Berankis. Ėjau su jaunąja karta, kuri neseniai pradėjo lankyti teniso teniruotes. Nebuvo labai gausiai žiūrovų, bet vis tiek neblogai. Tiek daug emocijų ir TAIP įdomu žiūrėti. Ir mačiau iš arti Ričardą Berankį… Wowow! Žodžiu, super savaitė.

Beatos virtuve_tenisas

Rašyti komentarą