Sveiki mielieji, praėjusią savaitę įvyko pirmieji Obamos ir Romnio debatai, nežinau kiek daug Lietuvoje apie tai kalbama, nes vistik pačioj Lietuvoje dabar rinkimų savaitė, bet aš sakau pamatykime ir pasidomėkime ne tik savo kiemo aktualijomis…. Rositos vidinis politologas jums tuoj viską paaiškins….

Specialioji Beatos korespondentė JAV – Rosita:

Manyje gyvena dar nuo universiteto laiku gyvas politologas, kuris, deja, šiandien ne taip dažnai išlenda į dienos šviesą.  Nors tenka pripažinti, kad kasdieninės politinės aktualijos mane mažai domina, bet širdis visada sukirba priartėjus politiniam epogėjui – rinkimams.

Nuo Lietuvos rinkiminių aktualijų šiuo metu, deja, esu gerokai atitrūkus (visas žinias gaunu iš tėčio ir delfio),  bet rinkiminiu laikotarpiu gyventi Amerikoje visai įdomu. Dabar politika ir rinkimai dominuoja visur – metro, autobusuose, televizijoje, laikraščiuose. Aišku, Vašingtone viskas kitaip – gerokai sutirštinta, gerokai perspausta. Kaip žinia, Amerikos politinėje sistemoje veikia dvipartinė sistemai. Tai peštynės rinkiminiu laikotarpiu ir vyksta tarp dviejų kandidatų (nors paprastai būna dar bent vienas nepriklausomas kandidatas, apie kurį mažai kas išvis yra girdėjęs).

Jei aš dabar dar būčiau universitete, tai savo baigiamąjį darbą būtinai rašyčiau apie moderniąsias rinkimines technologijas. Iki kol nemačiau visos šitos amerikoniškos rinkimų virtuvės iš vidaus, tad naiviai tikėjausi, kad čia viskas vyksta kiek… pagarbiau? O pasirodo – nė velnio!

Dabartinis JAV prezidentas Obama ir jo žmona Michelle (ir jų komanda, žinoma), mano nuomone, apskritai yra rinkiminių kampanijų genijai.  Na, gal ne genijai (nes Obamos reitingai būtų aukštesni), bet neabejotini naujųjų rinkiminių kampanijų strategijų pradininkai. Kokių tik jie nesiėmė būdų šitai rinkiminei kampanijai finansuoti.  Jau nekalbant apie tokius nuobodžius metodus, kaip privatūs rėmėjai, vakarienės su įžymybėmis ir kitokie susibėgimai.

Štai prieš kokius porą mėnesių Obama paskelbė, kad jo rėmėjai turi šansą laimėti ne tik vakarienę su juo pačiu, bet ir su pasirinkta įžymybe, pvz. Sarah Jessica Parker. Po to ta pati Parker kartu su žurnalos „Vogue“ redaktore Anna Vintour savo namuose (!) suroganizavo ekskliuzyvinį vakarėlį 50 rėmėjų, paaukojusių bent po 40 000 dolerių.

Dvi vietos buvo paliktos neva tai paprastiems mirtingiesiems, paaukojusiems bent $3, bet taip niekas ir negirdėjo, kas tie laimingieji. Obamos sėbrai šituo sandėriu turėjo likti labai patenkinti. „New York Times” neseniai  paskelbė dosniausių ir ištikimiausių rėmėjų (fund-raisers) sąrašą ir, ką jūs sau manot, gerbiama ponia Wintour užima 4 vietą!  Nuo kada politika tapo madinga?

Aišku, suorganizuoti kokios žvaigždės palaikymą ne taip ir sudėtinga (dažniausiai tokia strategija naudinga abiems pusėms), ir Obama, žinoma, nėra pirmas. Tokios vakarienės arba „neplanuoti“ pasirodymai kokiame plebėjiškame restorane, neva tik šiaip papietauti, jau seniai daugelio išbandyti triukai, kurie vagos negadina.

Tačiau dabartinė jo kampanija, mano akimis, iš tiesų yra jau visai kitas lygmuo.  Paskutinis mano girdėtas triukas – galimybė paaukoti rinkiminei kampanijai vietoj vestuvinės arba jubiliejinės dovanos.  Arba, pvz. auka rinkiminei kampanijai krikštynų, mokyklos baigimo.. skyrybų proga. Atėjai į vestuves, vietoj dovanos paaukojai rinkimams – kuo bloga idėja?

Michelle irgi ne mažiau atsilieka ir yra, turbūt, viena iš aktyviausių prezidentienių. Per paskutinę apklausą ji net populiaresnė uz Obamą buvo! Tai ji irgi nesnaudžia – tai tviteriu, tai Facebooku pasinaudoja. Neseniai išleido knygą apie daržovių auginimą, sukūrė savo profilį Pintrest puslapyje ir vis įdeda kokią netikėtą  užkadrinę nuotrauką iš gyvenimo Baltuosiuose Rūmuose.

Po velnių, Obama vieną dieną pasirodė net mano sutuoktinio darbe. Šiaip. Pakalbėti apie atsigaunančią ekonomiką. Štai ir foto apie tai.

 

 

 

Obama Rositos vyro Karlo darbovietėje

Komentarai
  1. Siomis dienomis daznai paziuriu CCN , idomu, visi pliekia Obama del pirmuju debatu kovos, greiciau del jos visisko nebuvimo. Greitu laiku bus abieju kandidatu „desiniuju ranku” taip sakant, debatai, bus idomu pasekti i kuria puse nusvirs svarstykles po ju 🙂

Rašyti komentarą