Štai TA akimirka atėjo užvakar, kai mes dar kartą visi įsitikinome, kad pasakos yra realybė. Jei buvo sukurtos, jei papasakotos, tai tikrai taip ir yra, ir netikėkite, ir savo vaikams nesakykite, kad oi, čia tai pasakos, taip nebūna. Būna dar ir kaip. Būna tikrai labai ir visas pasaulis matė, na gal ir nepačiupinėjami, bet įrodymai yra. Štai todėl, kad mes visi norime nors truputį gyventi pasakoje, nors truputį pakilti virš savo neplautų indų ir komunalinių mokesčių, projektų deadline’ų, ir pomidorų daigų – visi iki vieno norime gyventi pasakoje, kur viskas lengva, tobula ir gražu. Taip princesė sėkmingai išteka už princo, iš ryto pagimdo kūdikį, kuris tobulais žandukais, ir nepraėjus nė dešimčiai valandų po gimdymo ji jau stovi, su Jimmi Choo aukštakulniais, šilkine suknele, tobulais plaukais kaip iš reklamos, rankose laikydama nėrinuose įsuptą kūdikį.

Beatos virtuve_Katie Middleton

Visi matėme, piktos bobos burbėjo – vargšė, juk ji ką tik pagimdė, o jau va čia, pažiūrėkite, su kokiais plaukais ir suknelėm stovi, nesuprantu, kas čia darosi, kur pasaulis, ritasi, leiskite jai pailsėti… Pačios prsimindamos savo visokius sunkius ir lengvesnius gimdymus, kai dar savaitę o gal ir visus metus buvo išmuštos iš savo gyvenimo ritmo ir formų.

Aš irgi vakar žūrėjau tas tobulos Katie nuotraukas, ir tiesiog net atsilošiau kėdėje, nuostabu, va čia tai moteris (ir, aišku, nereikia pamiršti, kad visa karališka šeima nuo pat kūdikystės auginama su pareigos jausmu, įkaltu į sprandą)! Aišku, aišku, neeilinė čia moteris, nes juk ten visa padėjėjų ir PR specialistų, ir kirpėjų komanda iš karto buvo pristatytą į palatą. Bet tikrai ji stipri kaip plienas, su (kaip aš vadinu) viduje esančiu tvirtu kamienu. Štai – puikiai  atliktas princesės darbas: (taip, darbas, nes jų darbas yra būti jais – princais ir princesėmis) šypsenos ir blizgančios garbanos, nuostabūs nude bateliai ir  gelsva kepuraitė – visas pasaulis gavo savo dozę. Pasakos nėra pasakos, jos yra realybė, tik ne visiems pavyksta joje gyventi.

Kaip sakiau, princesė iš ryto pagimdė, po pietų jau visa graži ir švytinti stovi, ir meiliai šypsosi. Ir nebandykite čia zirzti ir purslus taškyti, kad paprastos moterys taip neatrodo, o kas, jei joms kirpėją ir make up artist į palatą?? Kodėl gi ne? Svarbiausia, manau, nenusiteikti, kad nėštumas, gimdymas, ir vaiko auginimas, yra kažkokia tai kančia, ir bausmė, kaip daugelis norėtų jus įtikinti. Ir kad pagimdžiusi moteris savęs turėtų nerodyti dar bent šešis menesius…

Aišku, daugeliui Lietuvoje dar nėra įprasta, kad ryte pagimdžiusi,  vakare jau važiuoji namo. Nes, kaip suprantu, pas mus tradicija – pabūti ligoninėje kelias dienas, net jei gimdymas buvo be komplikacijų. Man Lietuvoje neteko gimdyti, bet štai Anglijoje – teko. Ir net toje pačioje ligoninėje, kaip princai ir princesės. Tai leisikite jums truputį apie ją papasakoti. Tai didelė ligoninė, kuri turi visai nemenką akušerijos skyrių, o prieš septynerius metus, atidarė net natūralaus gimdymo centrą. Aišku, garsiausias šios ligoninės sparnas – tai privatus LINDO wing, kur gimė ir pats princas, ir jo vaikai. Jis yra tiesiog šalia, esu daug kartų praėjusi pro ten. Aš abu savo vaikus pagimdžiau ten. Jurgis gimė ryte, visas su dideliais žandais, apie vidurdienį atėjo Izabelė susipažinti su broliu, Izabelei dar nebuvo dvejų, gavo lėlę, o po pietų jau važiavau namo.

Beatos virtuve_Tom_Jurgis
Jurgis tą pačia dieną kai gimė: čia po pietų, jau grįžęs iš ligoninės atrodė taip…

O apie princesę man pranešė ne radijas, ar internetas, o mano anyta, sms žinute.  Aš savaitgalį leidau savo virtuvėje ir namuose, net radijo neklausiau, ir bac, gavau žinutę „It’s a girl!”, lyg mano pusseserė būtų pagimdžius… Štai tokio svarbumo šitas kūdikis buvo visai Jungtinei karalystei, ir pasauliui. Visi mes norime tikėti pasaka, tai tik nuo mūsų pačių priklauso, ar mums joje lemta gyventi.

(Mane, tiesą sakant, Katie toks gražus pasirodymas įkvėpė ne piktinimuisi, o pasitempimui. Prigavau save pastaruoju metu panikuojančią, kiek man daug čia visokių reikalų nusimato gegužės menesį, tai va, pagalvojau, geriau nesiskusiu, o pasitempsiu!)

Geros savaitės, mielos princesės, niekas jūsų jomis nepavers – tik jūs pačios… (Paskaitykite daugiau apie Katie, ir pamatysite, kad nemeluoju)

p.s. O dabar, kai jau pareiga atlikta, tūkstančiai nuotraukų padaryta ir ištransliuota visur, naujoji mama galės sau po rūmus vaikščioti su kuodu ir trikotažinėm suknelėm, ant krūtinės naująjį kūdikį pasikabinus. Aš tas pirmas dienas su nauju kūdikiu visada atsimenu kaip tokias ekstremalias, svaigių emocijų pilnas atostogas, palaima dar vadinasi jos…

 

Komentarai
 1. Puikus, motivuojantis straipsniukas Beata, man labai patiko. Ypac geri zodziai, niekas taves nepavers princese – tik tu pati. Optimizmo visoms!! 😉

 2. Koks skirtumas, princese ar hercogiene, hercogiene ar princese, bet kaip moteris labai puiki, verta buti pavyzdziu 🙂

 3. Oi, Beata, koks puikus požiūris. Labai pozityviai čia viskas pateikta ir man tai patinka. Paskaičiau spaudoje Baublienės eilinį sarkazmą ir supratau, kad jei jau esi pikta moteriškė ir tau buvo šimtą kartų blogiau, tai net nerašinėk nieko, kam čia piktintis viskuo viešai. O štai, kai pačio žmogaus patirtis šviesi, jis ir mato viską šviesiai. Ačiū, Beata už šviesias spalvas:)

 4. Labai sauniai, Beatele! Puikus straipsnis! As lygiai taip pat su abiem kleckytem ta pacia diena grizau ir negalejau atsidziaugti, kad taip viskas pasakiska. Visos mes princeses, karalienes, princai ar karaliai. Kaip kas jauciasi sirdyje!

 5. Ir mane tokios emocijos uzpludo, as visada zavejausi Kate ir jos sugebejimu islikti stipria tokiose situacijose. Anksciau karaliska seima per daug nesidomejau, bet kai Kate tapo seimos dalimi, visada pasiskaitau ir nuotraukas pasiziuriu 🙂

 6. Ačiū Beata, už puikią nuotaiką ir neblėstantį optimizmą 🙂
  Pritariu ir tikiu, kad mes visos savo gyvenimo princesės 🙂

 7. Oi, kaip ačiū už tokias mintis! Įsivaizduoju kaip smagu turėtų būti grįžti namo su kūdikiu tą pačią dieną po gimdymo. Mano antrasis gimdymas buvo toks, kad tikrai būčiau galėjusi laisvai po kelių valandų važiuoti namo. Deja, vaikelis gimė su negalia, apie kurią mes nieko nežinojome, tad teko ligoninėje praleisti tris savaites. Bet aš vistiek svajoju apie trečiąjį gimdymą ir, kad po jo išvažiuosiu iš ligoninės kaip princesė. Nes tikrai niekas mūsų nepavers princesėmis, jei ne mes pačios!

 8. Mano nuomone, tai ne tik nuo poziurio cia priklauso. Cia gi visu detaliu visuma ir sudaro sita paveiksla… Kate ir Wiljamas aisku tinka i pora, gal net meile ten yra ir visokia harmonija. Tai Viljamas savo Katei ir praspyre kelia i ta aukstuomene, na o Kate atsidekoja jam kaip tik gali… Nu dar ir bobutes Elzes palaikys yra. Visgi Viljamas nepalyginimai labiau vykes variantas nei princas Haris su visais jo bajeriais. Taigi, matau labai vykusia simbioze ir uz viso sito fasado – tik labai gerus tarpusavio santykius tarp Kates ir Viljamo. Ko pasekoje ir lengvas gimdymas (sutikit, kad gimdymas visgi yra daugiau psichologinis aktas, nei fizinis). Tai tiek ir to poziurio.

 9. Kiekvienas zmogus renkasi:) jei neiseina del sveikatos iseiti is ligonines kaip princesei, tai visada galima isplaukt kaip „laidy Gaga” krypuojanciu anteles zingsneliu:) nors kazkaip manes nestebina toks greitas isejimas…gi musu proseneles pagimdziusios eidavo duonos uzmaisyt ir pietu virt kad seimyna sugrizusi turetu ko valgyt:)))))))))))) galvoju kad galetu ligonines pasinaudot noru iseinanciom mamytem puikiai atrodyti ir pradziugint grozio salonu paslaugomis…manau ne viena pasinaudotu tokiom galimybem:) o ir ligfoniniu biudzetai nebutu skyleti 🙂

 10. Labai nuotaikingai parašyta. Buvo gera skaityti… O viena vieta, kur Beata nutarė „nesiskusti, bet pasitempti,” privertė nusišypsoti…Dėl neužkabintos nosinės „nesiskųsti” pavirto į „nesidepiliuoti” 🙂

 11. Labai gerai pastebejot Beata!
  Visi tik ir šaukia, kaip kaip čia ji, ne tik kad atsistojo, bet ir visa graži?
  Pati gimdžiusi Anglijoje, taip ten po 5val paleidzia namo, mano gimdymas vyko virs 30val, bet ka grizau namo ir tik su vyro pagalba sukausi toliau. Jei būčiau turėjus grozio komanda, bučiau dar ir grazi pabuvus. Tad labai realistiška situacija čia yra tos princeses (hercogienės)

 12. Su Beata galima sutikti, bet reikia suvokti ir vieną paprastą dalyką. Būna tikrai traumuojančių (tiek kūdikį, tiek mamą) gimdymų, ir jei Kate butu praradusi daug kraujo, turėjusi Cezarį, vaikučiui būtų gimdymo metu pagelbėta forcepsais, ir t.t. ir panašiai, galbūt pro tas Lindo Wing duris mes nebūtume jų išvydę keletą dienų po gimimo. Juk ir paties pirmojo Kate nėštumo pradžioje ji buvo pradingusi ligoninėje ne vieną parą dėl ūmaus vėmimo!

  „Patys kalti, kad šitaip neatrodote kai gimsta jūsų kūdikis”… Gal ir patys kalti kad vemiate ištisą nėštumą, nes vat aš tai visai nevėmiau… Visiems yra labai individualu, naujoms mamoms tikrai nebūtinas šitas „pressure” kad ir tu gali vat taip vat kaip hercogienė…

 13. o Dabar pasijuokimui:) galiu galva kist i giljotina bet garantuoju bus bumas vat tokiu isejimu is ligoniniu nuotrauku:))))))))))) Ne viena kopijuos karaliska seima…kaip kad lietuvoje jau yra bumas del datu :)))))))))))) kiek ten pinigu …neskaiciuokime bet esme tokia kad man teko guleti Kauno klinikose, mano gimdyma skatino buvo planuota pradet skatinti vasario 14 d (del mano ir vaikucio geroves), bet atejusi ryte daktare pareise, kad vietu nera nes labai jau kaunietes myli valentino diena:))))))))))))) jau ir taip trys pogimdymines palatos paverstos gimdyklomis:)))))))))))) ji tik nusijuoke i mane kad va vyksta 21 amziaus stebuklai ir datas galima rinktis :))))))))))))))))))))))))))))))))))

Rašyti komentarą