Michele ir Rūta – labai ypatingas mūsų šeimos restorano „Jurgis ir Drakonas” duetas. Nes jie abu labai myli tai, ką daro ir į kiekvieną picą deda ne tik skanius ingredientus,  bet ir dalelę savo širdies.  Dar jie abu yra labai linksmi ir profesionalūs – tie du šefai, kurie padarys viską, kad po picų pamokos mano kulinarinėje studijoje jūs lengvai ir super skaniai išsikeptumėte picą namuose.

IMG_9450

Michele su picomis „draugauja” jau du dešimtmečius – pradėjo Italijoje, Neapolyje (picų Mekoje), kai jam dar 13 metų buvo. Iš pradžių dirbo valytoju virtuvėje, tada mokėsi picų dėžutes lankstyti, nes jo šefas sakė, kad geras Pizzaiolo (itališkai – picų meistras) turi pradėti nuo žemiausio laiptelio, kad pasiektų aukščiausiąjį. Dar vėliau Michele keliavo po visą pasaulį ir visur mokėsi kepti picą, o vienąsyk Londone (!) susipažino su… lietuvaite. Tai po kurio laiko paskui ją Michele atvažiavo į Lietuvą ir dabar čia laimingai gyvena. Galima sakyti, – jis meilės emigrantas.

Beatos virtuve_Michele_pica

„Tai mano vaikystės svajonė! Mums, Neapolio gyventojams nėra sudėtinga tapti Pizzaiolo, nes mūsų mieste sklinda du magiški kvapai – jūros ir picos kvapas! Kai visa šeima eidavome į paplūdimį, kiti vaikai iš smėlio statė pilis, o aš visuomet lipdydavau picą. Valgydavome ją keliskart per savaitę, kaip dabar atsimenu, kaip eidavau su tėčiu į Don Luigi piceriją parnešti picų ir aš visuomet prašydavau tešlos gabalėlio ir bandydavau pasidaryti picą namuose”, – pasakoja Michele. „Kąąąą??”, – sakysite jūs, – „tikra, skani pica namuose?? Juk „Jurgis ir Drakonas” kepa picas malkomis kūrenamose krosnyse”.

Beatos virtuve_pica

Apie tradicines itališkas krosnis galima pasakoti ir pasakoti! Net pritūpėme, kai pamatėme, kaip tolygiai ir smagiai po išgaubtais kupolais vos per minutę iškepa skanutėlė pica. Ugnis traškiai paskrudina jos kraštelius, karštis iš apačios ir iš viršaus suteikia ypatingo skonio, o cirkuliuojantis oras pašalina nuo picos perteklinę drėgmę. Malkomis kūrenamose krosnyse galima kepti daug daugiau nei picas: tinka ir kepsniams, daržovėms, kugeliui, net duonai! Tikrai taip, – pica myli krosnis, bet Michele ir Rūta žino, ką daryti, kad gardi pica iškeptų ir jūsų orkaitėje.

Beatos virtuve_Michele_pica

Tuoj jau pasakysiu, ko dar išmoksite pamokoje „Kas nemėgsta picų?”, bet noriu pristatyti mūsų Rūtą, ji „Jurgis ir Drakonas” dirba jau 1,5 metų. Tai va, nesu Rūtos mačiusi nesišypsančios ar pavargusios. Todėl tikrai tikiu, kai ji sako, kad virtuvėje myli viską – nuo gartraukio garso, indų skambėjimo, iki picos, kuri lyg karšta svajonė lėkštėje. Rūta sako, kad picų kepimas jai visada primena kaimą, močiutės malkų krosnies kvapą ir tą nuostabų jaukumą…

Beatos virtuve_Ruta

Ką sužinosite picų pamokoje:

 • kaip iš paprastų, nebrangių ingredientų pasigaminti puikią tešlą picai ir kiek ją brandinti;
 • Neapolio picos meistrų „triukai”, dėl kurių jūsų pica bus superinė;
 • kaip orkaitėje išsikepti picą, kurią girs visi draugai ir giminės;
 • išgirsite neapolietiškos picos istoriją;
 • išbandysite savo jėgas, kepdami picą malkomis kūrenamoje krosnyje;
 • linksmai ir skaniai praleisite vakarą;

Ir dar daug dalykų, kuriuos sužinosite tik apsilankę pamokoje. Kada jos vyksta sužinosite atsivertę mano kulinarijos studijos vasaros pamokų kalendorių. Laukiame Jūsų ir jūsų draugų!

Beatos virtuve_pica

 

Komentarai
 1. Labas.nuorej
  au pa
  klaust kur galima nusipirkt kataifi teslos.arba fylo bet smylkintos.nes teko ragauto krevetes la
  bai skanu

Rašyti komentarą