Aš kartais pristingu žodžių, todėl kartais geriausia yra patylėti. Jei ir noriu išreikšti savo džiaugsmą ir susijaudinimą, vien tik žodžių neužtenka ir sunku viską sudėti į aiškią ir suprantamą pastraipą.

Metai Lietuvoje man buvo… Kokie? Patys geriausi mano gyvenime? Ne, negaliu taip pasakyti, nes visi mano metai buvo geri, net ir tie, kuriais išgyvenau širdį tarkuojančias netektis – laikas vis tiek tuo pat metu dovanojo neišmatuojamas džiaugsmo aukštumas.

Savo metus Lietuvoje grįžus su visa šeima norėčiau suverti į dvylikos nuotraukų karolius. Bet prieš tai dar norėčiau pakartoti sau, kad kiekviena patirtis yra nuostabi, drąsa visada atsiperka, o tekantis vanduo nepradeda dumblėti ir smirdėti. Aš pasiilgstu Londono ir Anglija yra man antra tėvynė, o Karalienė yra mano Karalienė. Žiūrėdama Olimpinių žaidynių uždarymą ir atidarymą visa širdimi didžiavausi, kad ši šalis yra ir mano šalis…

Vis dėlto šiais metais kiekviena mano diena buvo kupina netikėto komforto ir jausmo: AŠ NAMIE. Niekada negalvojau, kad taip neišmatuojamai komfortiškai ir džiugiai jausiuosi Lietuvoje. Ir dar galiu pasakyti, kad Lietuvoje oras yra tobulas, Vilniaus miestas yra optimalaus dydžio, o aplink jį esantys pušynai verti geriausių kurortų. Viskas tik  į priekį ir viskas tik geryn. Taigi, mano Dvylika karolių iš metų Lietuvoje.

1. Prieš metus

Prieš metus aš atskridau su vaikais, o Tomas vakare grįžo su mašina. Balandžio 6 d. dar buvo sniego – mus pasitiko ilgiausia snieguočiausia žiema atkištais pirštais. Mūsų laukė draugai, visi pasidarėme bendrą nuotrauką. Po metų ši kompanija padidėjo dar dviem naujais berniukais – gimė Antanas ir Jonas. Ir atrodo, dar yra pakeliui. Žmonės, kurie yra aplink,  – svarbiausi, ar ne taip?

2. Tomo gimtadienis ir TV bokštas

Kai grįžome, mūsų mėgstamiausia vieta Vilniuje (tiksliau, Tomo mėgstamiausia) tapo TV bokštas. Senokai nebuvome, bet artėja Tomo gimtadienis, tai manau, vėl nuvažiuosime ten su visa šeima. Čia nuotrauka iš TV bokšto lifto.

Lietuvoje ir Vilniuje vis dar yra LABAI daug vietų, kurias turime aplankyti. Visus metus buvome užsisukę Vilniuje, nemažai keliavom užsienyje, tai Lietuvą praktiškai tik aš viena filmuodama TV laidos sezoną apžiūrėjau iš arčiau.

3. Odetos babyshower

Čia mano sesės kūdikio pasitikimo šventė. Džiaugiuosi, kad mano lofte ne tik intensyviai verda darbai, bet ir smagias šventes bei vakarones draugams galiu surengti. Vis galvoju, kad galėtų jų būti daugiau. Bet reikia džiaugtis tuo, ką turi. Malonaus laiko su draugais šiais metais buvo DAUG.

4. Daržovių knyga

Štai merginų kolektyvas praėjusią vasarą – baigiamieji Daržovių knygos akcentai. Man praėjęs pavasaris buvo ryškus ir svaigus. Tas žalumas… O lyginant su  Londonu – daug daug mažiau lietaus.

5. Beatos Virtuvė – Duona.

Didelis ir  nerealus projektas. Duona – rožinėje pakuotėje. Šioje nuotraukoje už nugaros matote mano draugę Vilmą, kuri yra ne tik draugė, bet ir mano viršininkė, kuri padeda man pasiekti geriausių rezultatų. Net nereikia sakyti, ši duona man buvo didžiulis naujas žingsnis, kurio aš tikrai labai bijojau. Man ji skaniausia, valgome tik duoną rožinėj pakuotėj. Dar vienas puikus nuotykis.

6. Ridikėliai  iš Tėvo daržo

Daržovės iš tėčio daržo ir tiesiai iš tų, kas jas užaugino – ryškus ir nepajudinamas gyvenimo Lietuvoje privalumas, kurio nepamirštu paminėti.

7.  Feeding Ducks

Daugiau gamtos. Galiu kvėpuoti plačiau, jausti aplinkui daugiau erdvės yra privalumas.

8. Maisto Bankas

Rugpjūtį buvau Tanzanijoje, rugsėjį – trečiasis „Kviečiu į svečius“ su „Maisto banku“. Jau galvoju apie šių metų „Kviečiu į svečius“.

9. Židinys

Žiemos man buvo per mažai. Sėdėti prie židinio vaikams sumigus, kai už lango tikra šalta žiema – priceless.

10. Kūčios

Kūčios su visais 12 patiekalų namieeeee… Su šeima. Kalėdos buvo angliškos su kalakutu ir žąsimi… Nerealu.

11. Mamų knyga Vilniuje

Na tai kas, kad geriausia maisto fotografė Judita liko Londone, ją visada galima importuoti į Vilnių. Mano naujausia knyga – Mamų knyga. Ji yra pirmoji mano knyga visiškai 100 proc. nufotografuota ir parašyta Vilniuje, Lietuvoje (na, neskaičiuojant patirties vaikų maitinime ir kai kurių receptų, užrašytų Londone).

12. Tomas ir jo Pizza

Kai prieš metus persikėlėm, Tomas skraidė į Londoną. Tada suprato, kad nebenori skraidyti ir nori kažko naujo ir jaudinančio. Rado. „Jurgis ir drakonas“, galiu drąsiai sakyti, gamina skaniausią ir tikriausią picą Lietuvoje. Jis viską daro pats, o aš save vadinu kūrybine konsultante. Džiaugiuosi sugalvojusi „Jurgiui ir drakonui“ šūkį: „Neapolietiškos tradicijos pica tikriems herojams“. Tomas labai laimingas, na truputį gal pavargęs, bet nuovargis geras, o darbštumas taip pat gerai. Aš taip pat laiminga.

Epilogas.

Žinau, kad daug kas jūsų skaito užsienyje, žinau, kad dar daugiau Lietuvoje. Taip pat žinau, kad visi turite svajonių ir norite pokyčių jau dabar ar vėliau. Visi kažko siekiate ir judate. Ir bijote.

Aš taip pat labai bijojau, bet dabar taip džiaugiuosi šiuo drąsiu sprendimu grįžti į Lietuvą… Norėčiau ir jus padrąsinti žengti žingsnį, pasiryžti tam, ko labai labai norite, bet nedrįstate: va, žiūrėkite, mes tai padarėme.

Komentarai
 1. Aciu, kad pasidalinai! Tokie straipsniai ikvepia, pazadina, praskaidrina! Aciu! Lieku ir toliau istima tavo skaitytoja:)

 2. Beata, ačiū! Aš irgi dabar laaabai bijau, bet vistiek darau. Tiesa ne apie grįžimą į Lietuvą. Tiesiog. Paskutinė pastraipa įkvepia! Tik pačių geriausių kitų metų Lietuvoje.
  P.S. O Tomo pizza nereali!

 3. Net siurpuliukai perejo beskaitant 🙂 Namuose visada mieliausia ir tas jausmas yra nerealus!
  Labai dziauguosi del Jusu seimos Beata. Tokie be galo laimingi visi.
  Tikiuosi greitu metu ir as vaiksciosiu po gimtaji Vilniu, praeivius uzkresdama paprasciausia nuosirdzia sypsena! 🙂
  Beje kaip tik siuo metu uz lango taip angliskai lyja…

 4. Optimistu seimyna ir tai geriausias pavyzdys visiems niurzgaliukams 😀 sekmes Beata tau ir tavo seimai.Linkiu niekada nepristigti to kuribingumo,sypsenu ir beabejo optimizmo…visada smagu nors ir vistualiai ,bet „plaukti” su tavo dienomis su tavo mintimis, issakymais,pasisakymais.,kurie tikrai begalo gerai nuteikia ir net galiu drasiai pasakyti pamoko 🙂

 5. Labai smagu, kad viskas taip puikiai klostosi! Mes su vyru irgi kartais pafantazuojam, kad visai idomu butu porai metu atsikraustyt i Lietuva. Jusu istorija mums bus geras pavyzdys!

 6. Beata, labai Tau dėkoju už šį pasakojimą (ir visas kasdienes mintis).. Tai priminė, kad savo gyvenime kiekvienas turime pamatyti, įvardinti pačius gražiausius momentus. Ir jais pasidžiaugti. Juk to taip mažai mūsuose.. Tai taip neįprasta..
  Jūsų visai šeimai patys gražiausi linkėjimai. Dalindamiesi su visais, Jūs tikrai gaunate atgal.. Tai taip pat turėtų būti pavyzdys visiems.. Ačiū 🙂

 7. oi kaip smagu, kad viskas Jums gerai 🙂 o ir paskutinė pastraipa tikrai puikus epilogas, lai mes lietuviai mažiau bijokime, o ir pati šiandien žengiau žingsnelį savo svajonės link, tad didžiuojuosi ir aš, o gal pavyks 🙂 sėkmės visiems!

 8. Gerb. Beata,
  Tiesiog gerbiu Jūsų pasirinkimo skonį parašyti knygas apie valgio
  gaminimą. Tai praverčia kiekvienai šeimininkei ir įkvepia. Labai džiau
  giuosi Jūsų talentu ir Jūsų gražia šeimynėle. Linkiu sėkmės. Norėčiau
  su Jumis susitikti.
  Virginija

 9. As labai ”sergu” uz jusu seima ir jusu gyvenima Lietuvoje. Such an inspiration jusu veikla, optimizmas ir milziniska energija. Nesutokite. Tokiu zmoniu be galo reikia Lietuvai. Jaunu, energingu, darbsciu, ikvepianciu ir uzvedanciu. Jus esate tikras pavyzdys, tikras grynuolis. Telaimina Dievas Jus ir Jusu seima.

 10. Beata namie, o Tomas kaip tik avantiurai pasidave ir isvyko is namu… ir tikint pasakytu, jauciasi puikiai. taip kad… as isskaitau morala – buk drasus ir daryk, ko troksti, bet nebutinai sentimentaliai – ‘be namu negerai’ 🙂

 11. Nerealūs metai, įkvėpantys, optimistiški, dar ir prie viso to TV, Jacobs ir kaip viską suspėti? 🙂 Tu mums įkvėpimo šaltinis, ačiū Beata. Sėkmės.

 12. Beata ir mes gryzome i Lietuva is Anglijos 2013 metais tik mes gyvenome Manchester, o dabar gyvename Kaune 🙂 As gryzau jau budama nescia, dabar turime tikrus savo namus ir dvynius mazylius. Mano mama kaime mums uzaugina darzoviu ir mesytes 🙂 o as begalo laiminga, kad vasara mano vaikai jau gales savo mazom pedutem lakstyti po kiema, kuriame ir as kazkada laksciau… Sprendimas gryzti ir mums buvo labai baugus, taciau nebuvo nei vienos akimirkos, kad buciau sito zingsnio pasigailejusi! GYVENTI NAMIE YRA TIKRA PALAIMA… 🙂

 13. Ooiii, kaip smagu skaityti tokius straipsnius ir aš pasirašau po kiekvienu Jūsų žodžiu. Mes su visa šeima prieš porą metų sugrįžome į Lietuvą po 20 metų pragyventų saulėtoje Kalifornijoje. Taip, visi kraipė ir tebekraipo galvas ir klausia kodėl? Kaip jums čia Lietuvoje? O mes šypsomės ir džiaugiamės, nes mums čia gerai. Mes-Namie . Turime tik vieną gyvenimą ir jį reikia gyventi taip, kaip nori mūsų pačių širdys

Rašyti komentarą