Kelionės yra tiesiausias ir paprasčiausias būdas pajusti didelę laimę. Nesvarbu, ar skrisite niolika valandų lėktuvu į tolimiausią pasaulio kraštą, ar automobiliu išnaršysite Lietuvą, o gal išeisite į žygį pėsčiomis, – laimė lyg koks vitaminas kaupsis ir didės. Keliaudami daugiau judame, daugiau juokiamės, daugiau pamatome, daugiau kalbame ir, žinoma, – daugiau ragaujame!

UKMERGĖJE

Iš Kauno važiavome į Anykščius, ir štai koks atradimas Ukmergėje – restoranas „Big stone“. Interjeras nukelia į tarpukario laikus, o valgiaraštis didžiuojasi ilgu žydų patiekalų sąrašu. Nieko nuostabaus, iki II pasaulio karo pusė Ukmergės gyventojų buvo žydai. Humusas, falafeliai, foršmak – šiaip jau šventinis žydų patiekalas, bet kodėl gi ne – kapota silkė čia patiekiama su obuoliais, cinamonu ir virtu kiaušiniu. Na, ir imberlach – iš džiovintų morkų ir imbierų žievelių gaminami skanėstai, litvakų namuose atstodavę pirktinius ledinukus. Beje, naujasis „Big Stone“ virtuvės šefas Darius mokėsi ir dirbo Vilniuje, o dabar grįžo į gimtąjį miestą. Kai kuriems garnyrams jis naudoja molekulinės virtuvės elementus, kad ir ikrus iš balzaminio acto. Žodžiu, jei iš Kauno į Anykščius važiuojate ar tiesiog norite labai skaniai papietauti, „Big stone“ yra gera mintis.

Adresas: Ukmergė, Kauno g. 5; Tel. +370 677 73284

 

 

BEATA REKOMENDUOJA:

 Pasivaikščioti Ukmergės senamiesčiu. Išėję iš restorano, dairykitės Geltonų plytų kelio, taip taip, to iš Ozo šalies. Eikite juo ir ieškokite smagių meninių akcentų: haiku suolelio, kopėčių į dangų, pasimatymų suolelio ir daug kitų. Prie pat miesto parko rasite miesto pažibą – šuniuką Keksą. Būtinai patrinkite jo nosį, kad atsimintų jūsų kvapą ir jį saugotų. O šią vasarą ukmergiškiai žada mieste nutupdyti 15 balandžių statulėlių – pabandykite visas surasti.

Išvaikščioti sveikatingumo takus Veprių krateryje. Ar žinojote, kad Veprių miestelis (18 kilometrų nuo Ukmergės) stovi tikrame meteorito suformuotame krateryje? Labai mistiška vieta – telefono ryšys dingsta, o geros nuotaikos ir juokų atsiranda dvigubai. Būtinai imkite gidą, jis parodys ežerą su plaukiojančiomis salomis, stebuklingą Bečių šaltinį, legendinį akmenį su vaiko pėda ir senąjį Veprių dvarą. Arba čiupkite dviratį ir važinėkite sau po kraterį, kol rasite Moko akmenį – ant jo atsisėskite, paprašykite, kad išmokytų, ko norite, gali būti, kad išmokys. P. S. Mokslinis faktas – Veprių krateryje yra galimybė rasti deimantų.

Gido ieškokite telefonu +370 686 79385

Dviračių nuoma – Veprių laisvalaikio užimtumo ir turizmo filiale, tel. +370 340 41050

Kanapių labirintas veikia nuo liepos iki rugsėjo vidurio. Pluoštines kanapes augina, aliejų iš jų spaudžia ir kitokius produktus gamina Kęstučio Zinkevičiaus šeimyna. Vos 7 kilometrai nuo Ukmergės.

Adresas: Ukmergės rajonas, Jakutiškių kaimas; Tel. +370 610 810 52

 

Prezidento Antano Smetonos dvaras restauruotas prieš kelerius metus. 1934 metais šį dvarą, sudėję po 5 litus, Prezidentui dovanojo visi Lietuvos žmonės. Graži dovana, nieko nepasakysi. Sakoma, kad dvarą labai puoselėjo A. Smetonos žmona Sofija, mėgusi rūkyti (nelabai sveika, bet istorinė tiesa tokia) ir žaisti kortomis – tad dvare yra tarpukario peleninių ir pypkių ekspozicija. O ar žinote, ką tarpukariu gamino „Nokia“ ir kaip atrodė jos produkcijos reklama? Atvažiuokite, ir pamatysite. Rugpjūčio 5 dieną drąsiai renkitės tarpukario stiliaus suknelę ar liemenę, dėkitės skrybėlę, dvare didžiausia šventė – Smetoninės.

Adresas: Kęstučio aikštė 9, Ukmergė.; Tel. +370 684 14460

 

Rašyti komentarą