TOS VASAROS NIEKADA NEGANA

Tai pradėsiu nuo savo mėgstamiausios taisyklės, kuri manęs dar niekada nepavedė: „negali turėti visko, bet gali turėti daug”. VASARA tikrai yra DAUG sezonas! Aš MYLIU vasarą, kaip ir visi žmonės turbūt, ir tikrai žinau, kad vasaros gairės yra labai reikalingas dalykas, nes nėra greitesnio ir didesnio sezono, kuriame galime viską – ir pakilt aukštyn, ir labai nesmagiai susivaryt. Tai ribos ir sau sakomi dalykai, kurie tikrai, bent jau man, padeda vairuot tą vasaros laivą, kuris, patikėkite, ne kokia nors ten valtelė, – o rimtas laivas, bent jau pas Mane… Vasaros pabaigoje, per savo gimtadienį, tikrai kaskart jaučiuosi užlipusi į kalną! Nes visada vasarą turiu daug planų, va dabar noriu ir pailsėti, ir susitvarkyti, ir su vaikais, ir į Coldplay, ir į Taylor Swift, ir į Palangą, ir į Italiją, ir į Graikiją – JEZUS, BEATA!!! Jau skaitant norisi ramiai pagulėti, tai tikrai akivaizdu, kad aš VASARĄ čilinsiu VEIKSME. He he he he, tai va, sėdėjau ir parašiau GEROS VASAROS MANIFESTĄ pagal BEATĄ. 

 1. Nesitikėk, kad viskas nukris iš dangaus. Gera vasara nutinka planuojama. Jei lauksi – tai pralauksi ir niekas neateis, princas atjoja ir išgelbėja tik pasakose. Tai melas – geriausi dalykai atsitinka planuojami. Gali visatos prašyti ko tik nori, susidėlioti kokius tik nori koliažus ir manifestacijas prisirašyti – geriausiai viskas pasidaro DARYMO būdu, VISATA nori dirbti kartu, o ne viena. Planuosi,  veiksi – tai pavyks. 

Na, nesakau, kad negali atsitikti stebuklų, bet… Manęs (kaip visada) laukia maksimaliai pilna vasara: skirsiu save truputį darbui – filmuosiu naują laidos sezoną, bet daugiausiai tai manęs bus tiesiog namuose/lauke/prie jūros… Esu suplanavus, jei jums įdomu: laiką su vaikais Palangoje, Jonines su draugais – vasaros tradicijos yra pačios nuostabiausios, reikia palaikyti senas ir kurti naujas! Ir net jei neturi jokių tradicijų iš anksčiau, tai pradėk šią vasarą – ar kažkaip Jonines švęsti, ar draugus į iškylą kviesti. Žinau tik, kad AIŠKU – nepavyks VISKO. Bet pavyks DAUG. Aš, pvz., šių metų vasaros du esminius koncertus susiplanavau prieš METUS, o šeimos metų atostogas rezervavau SAUSIO MĖNESĮ.
Dažnai kankinamės, nes bijome, ir turime tą tokią stigmą, kad oi, žmogus planuoja, o Dievas juokiasi. Nesėkmės yra normalu, bet dar normaliau ir geriau yra TIKĖJIMAS, kad viskas bus gerai. Kaip aš savo naujausioje knygoje parašiau, taip ir dabar pakartosiu – optimistinis požiūris į gyvenimą visada atsiperka ir optimistas yra tas, kuris visada tiki geriausia pabaiga, ir tuo, kad pasaulyje yra daugiau gėrio nei blogio. Realistai tvirtai įsikinę, kad visko yra po lygiai – blogio ir gėrio, o pesimistai galvoja, kad blogio daugiau. Tai kur žiūrėsi ir į ką dėmesį kreipsi – taip ir bus. Normalu, kad kažkas nepavyks. IT’S OK! Bet tai nereiškia kad reikia sėdėt ir laukt kol kažkas atsitiks stebuklingo. Savo gyvenimą kuriu pati. Taškas. 

 1. Maksimali atsakomybė už savo nuotaiką ir energiją yra pats geriausias požiūris, kuris man tarnauja visur ir visada. Na nereikia laukti ir galvoti, kad kiti atsakingi už tavo nuotaiką. TU atsakinga/-as už savo nuotaiką. Nebūk kaip plastikinis maišelis, kurį mėto vėjas, būk kaip gražiai žydintis bijūnas! Tavo nuotaika – tavo rankose. Pagulėk ant žolės, pavaikščiok basomis – daug būdų pasijusti geriau. Nesustok ieškoti. 

Oi, bet tikrai neapsimetu šventąja ar nušvitusia, man irgi būna, kad nervina kiti žmonės. Bet kai tik pradedu leisti sau būti nervinamai kitų elgesio ir nuomonių, iš karto pajuntu, kad mano nuotaika važiuoja eskalatoriumi žemyn, ir pradedu ieškoti kaltų. Kaip toje liaudies dainoje… Ha ha ha – nieks kitas čia nekalts, mergužėle, tu pati… Neleisk aplinkai žlugdyti savo nuomonės. Jei mane sunervina koks blogas komentaras, aš tada galvoju nu ok, tebūnie, aš leidžiu kitiems BŪTI ir įsijungiu programėlę „NUO ŽĄSIES VANDUO”. Gamta mus moko, gamta mus gydo, jei nervina žmonės – išeik pabūti su gamta ar pažiūrėk laidą apie Camino Lituano… Belekiek opcijų. 

 1. NIEKADA NEBŪSI TOKIA JAUNA, kokia esi šią vasarą, taip kad FOTKINKIS SU MAUDYMKE! Beach body yra tas, kuris yra BEACH – tai yra pliaže.

Aš visad fotkinuos su maudymke. Taip reklamuodavau žurnalą. Nes mylėti save irgi reikia išmokti, nebūtinai atsitinka viskas be pastangų. Neatsitinka. Aš nesigailiu nė vienos beach body nuotraukos, nes mane jos džiugina. Aišku, kartais baisu tas banginis, bet banginis irgi esi tu… Išmok mylėti save tokią, kokia esi, arba kažką daryk, bet tik nesitikėk, kad pavyks greitai ir be pastangų… Mylėti ir priimti save yra SVEIKA. 

 1. NUSTOK „varyti” ant savęs… Kokia tu negraži, stora, netelpi į suknelę ar pilvas per didelis. Yra kaip yra – priimk save kokia esi, kitos negausi, o kol grauži save – pro šalį eina TA vasara. Geriau NUSIŠYPSOK SAU KAS RYTĄ! Sakyk, kaip MIKĖ PŪKUOTUKAS – ŠIANDIEN MANO MĖGSTAMIAUSIA DIENA. Aš vis dar kartais negaliu patikėti, kaip mano nuostabių nuostabiausios ir gražiausios draugės save kritikuoja… Visada esame sau pačios didžiausios kritikės, aš taip pat, bet kasdien valdau tą savo šlykštų norą kabinėtis prie savęs. 

Bet aš tai jau belekiek esu prisiklausiusi, kaip moterys ant savęs varo, ir kaip save visaip negražiai vadina, ir vis yra nepatenkintos ir nepatenkintos. Padarykite tokį trumpą pratimą: pamatykite save vasarą foto albumuose prieš 3 ar 5 metus. Iš karto suprasite ir pagalvosite – vaje, kokia graži, kokia nuostabi buvau ir vis nepatenkinta tada… Žodžiu, niekada nesibaigiančiai SAVIPLAKAI – UŽTEKS, STOP!

 1. Mesk iš galvos vizijas kaip per vasarą suplonėsi – valgysi tik braškes. Mano vasaros esminis ir pagrindinis tikslas yra NESUSTORĖTI dar labiau. Ir sau pakartoti VALGYK IR ŽYDĖK. Skaidulos, baltymai ir gyvas MAISTAS. Vasarą tikrai yra labai daug pagundų ir pavojų, ha ha – visos vakarienės, susibūrimai, vakarėliai ir vėlyvas ėjimas miegot… Nesivaikyk nesamoningų tikslų. Mano mantra – nesustorėti. 

Gegužę buvo dvi labai fainos laidos „Beatos virtuvė” ir interviu jose. Vienoje mitybos profesorius Rimantas Stukas kalbėjo apie užkandžius – tai trumpai pasakysiu taip: užkandžiaut yra nieko gero, nebent tai yra morka ar kopūstas, žodžiu, valgykim daugiau daržovių. Aš tai tikrai per daug pakramsnot mėgėja, mano didžiausia nuodėmė yra RIEŠUTAI. Na, o kitas interviu su Vaida Kurpiene. Tai Vaidos patarimai labai geri ir esminiai – per atostogas nepamesti galvos – pakankamai miegoti, valgyti daugiau uogų, nei vaisių (ir nelaistyti jų sirupais ar cukraus pudra). Nepamiršti valgyti pakankamai baltymų: tofu, varškė, sūriai, mėsa. Nepulti stačia galva, pavyzdžiui, jei atostogaujat su viskas įskaičiuota, apeiti, išsirinkti, ko norisi labiausiai ir prisiminti, kad vasarą yra daug malonumų: dviračiai, daug laiko lauke ir t.t. Daug gerų patarimų Vaida davė, visų čia neišvardinsiu, pažiūrėsite LRT mediatekoje.

 1. Vasara geriausias laikas daugiau judėti. Nu tikrai – jei jau penkis metus planuoji pradėti sportuoti daugiau tai pradėk dabar – TURISTINIS BĖGIMAS ar ĖJIMAS yra stebuklas. Aš manau, vis tiek per mažai apie tai kalbu, žinau, kad truputį drovumas apima eit pabėgiot  ar greitu žingsniu pasivaikščiot savo mieste, bet jei bėgsi vieškeliu Molėtuose ar Kintuose, tik karvės į tave keistai žiūrės. Aš esu bėgiojusi visur. Man tai tiesiog privalomas dalykas. Aš nebegaliu be to gyventi, bet aišku, kartais padarau išimčių ir neišbėgu, bet čia turbūt tik 20 proc, iš 80. Geriausias būdas garantuoti puikią nuotaiką sau – visada JUDĖTI, prakaito lašai yra geros nuotaikos lašai. Nori daugiau sužinoti apie turistinį bėgimą?? Ha ha, super paprasta. Atsikeli naujoje vietoje ryte ir varai. Viskas.
 1. MOTINOS, NEDEGINKIM VAIKŲ ir savęs. Kefyras labiausiai tinka šaltibarščiams, o ne odos nudegimams gydyti, taip taip taip. Nes žinot, kada labiausiai mūsų oda pažeidžiama??? Aha, vaikystėje ir jaunystėje. Netikit – paklausykite interviu su odos profesore Matilda Bylaite – ji prieš porą metų buvo mano laidoje ir aš niekada nepamiršiu, ką ji tada pasakė, kad daugiausiai žalos pasidarom vaikystėje ir jaunystėje. Ir su siaubu prisimenu savo nudegusius pečius Palangoje 1989 m., na ką padarysi. Aš labai mėgstu saulę, gal net per daug, ir aš sau visada esu gražesnė įdegusi. Nesu šventoji ir nesakau, kad reikia gyventi po skėčiu, bet kremo ir apsaugos nepamiršt privaloma… visos motinos yra nors kartą sudeginusios savo vaikus  saulėje. Aš esu. Ir man baisu ir gėda dėl to, tai jūs būkite protingesnės. Nereklamuosiu jokių kremų ir dar ko nors. Tiesiog, sveikata yra mūsų didžiausias turtas.
 1. Legalu panaudoti „Ice cream parenting” metodus mama vasarą irgi yra žmogus. Aš savo koldūnus sugalvojau atostogaudama Nidoje. Taip, galima ledais motyvuoti ir kitaip skatinti, bet ledai (kaip ir vynas mums, suaugusiems) neprivalo būti kasdienis malonumas vasaros atostogų metu. Saldumynai liejasi laisvai, aš, aišku, taip pat esu vaikų įkaitė ir tikrai per daug kartais leidžiu ir motyvuoti vaikus ledais yra legalus būdas, bet kas per daug, tas nesveika. Aš tikrai, kai buvau vaikas, išmeškėdavau per atostogas. Puikiai atsimenu desertinius sumuštinius – DUONA SU SVIESTU IR MEDUM. Vaikams yra gerai išalkti ir nesimaitinti tik ledais… Tikrai žinau, kad lengva pasakyt, sunku padaryt, bet tikrai vasarą visi iš džiaugsmo per daug užsisaldina. Ir patikėkite, man irgi atsibosta kovoti su tuo MAMA NORIU LEDŲ… Bet taisyklės ir vaikų mitybai, ir miegui taip pat reikalingos.
 1. Instagramas informacijai, o ne NEPILNAVERTIŠKUMUI. Nesilygink ir nepavydėk kitiems jų atostogų ir maudymkių, ir ypač – jei tai yra turtingos influencerės. STOP STOP STOP. Dėmesys SAU ir savo kiemui, savo gėlėms, savo jausmui. Instagramas įkvėpimui, geroms rekomendacijoms ir džiaugsmui. DOMĖKIMĖS LABIAUSIAI SAVO GYVENIMU. Kai kurie žmonės visą savo gyvenimą suplanuoja taip, kad gerai atrodytų instagrame… Iš tiesų, geriausios akimirkos nėra įamžinamos ir nufotkinamos – tai yra mokslo įrodyta. Prižadu patransliuoti tiesiog gyvenimo ir rodyti lašinius ir išsiplėtusias venas…

Kaip aš ketinu daryti instagramą: padaryti pauzių, netransliuoti non stop, viešinti ir dalintis gerais dalykais, bet ir leisti SAU BŪTI. Mane, žinokit, biški nervuoja kai kurios fifūnios instagrame. Tokios – vilkiukai avytės kailyje, atpažink ir nepasiduok gundymams, ir NEUŽSISKROLINK (čia dėkinga savo draugei Indrei už šitą naujadarą) … Neužsiskrolink vasarą… Geriau skaityk knygas.

Todėl visoms savo blogo skaitytojoms dovanoju NUOLAIDĄ. Įveskite GERAVASARAMAN ir mano knygos „21 taisyklė geram gyvenimui” pristatymas bus nemokamas, jei pirksit mano parduotuvėje. 

https://beatashop.lt/products/beatos-nicholson-knyga-21-taisykle-geram-gyvenimui

Ir dar iš manęs patarimas – TIKRAI pirmiau perskaitykite, ką esate prisipirkę. Bet negaliu nepasidalinti nuostabiu paskutiniu atsiliepimu iš mano parduotuvės, kurį tik šiandien radau apie mano knygą: 

„Neseniai pradėjau domėtis saviugda, ši knyga man šiuo metu yra Nr.1. Skaitau kiekvieną sakinį atidžiai ir atrodo, jis parašytas man. Niekada šiaip Beata nesidomėjau, net nelabai man ji patiko, turbūt dėl to, kad nekepu pyragų ir nedarau įmantrių patiekalų. Nesiklausydavau ir nežiūrėdavau jos laidų, bet penktadienio laidas pažiūriu kiekvieną šeštadienio rytą, kai namiškiai miega😀Tiek laidas siūlau pažiūrėti ir knygą būtinai paskaityti, kas domisi savimi ir saviugda💕”

PRAŠOM, pratęskite mano taisykles komentaruose – kokį Vasaros manifestą pasirašysite SAU???

Komentarai
 1. Daugiau laiko skirti sau ir savo artimiausiems šeimos nariams! Kartu būnant akimirkos ir emocijos yra neįkainojamas ir džiaugsmo duodantis dalykas 🤗

 2. Kokie geri patarimai, čia kaip kokia Biblija, aš juos visus atsispausdinsiu ir visus skaitysiu kaip mantrą♥️🤍♥️ kiek daug meilės ir atjautos ir sveiko proto juose, negaliu, Beata, ačiū!!!!!!!!!!

 3. Neskubeti, sustoti, pabuti cia ir dabar .Ir aisku pasimanifestuoti visais jusu principais 😉 Jus Beata nuostabi

 4. Mėgaukis ankstyvais rytais!!! Kad ir kaip tingėtusi keltis, pojūtis matant bundančią gamtą, net ir mieste 😊, užburiantis. Ko nepadarysi ryte, diena tam neberasi laiko. Kelkis ir GYVENK!!!

 5. Vasara pats tinkamiausias laikas tapti pozityviu😊. Ir santykiuose, ir darbe, ir požiūriu į erzinančius dalykus. Šypsokis, ir tau šypsosis. Verta išmėginti jau šiandien 😃!!!

 6. Maži dalykai padaro didelius dalykus. Pastebėjimas mažų dalykų aplink, kelias į didelius pokyčius.

 7. Pasižadu Sau, kad mylėsiu ir būsiu graži pirmiausia SAU ir foto su maudimke tikrai pasidarysiu😄👌❤️

Rašyti komentarą