Sekmadienį mano namuose Vilniuje, mano virtuvėje, kur yra ir filmujama laida aš pakviečiau mielų žmonių į pusryčius. Ir jus kviečiu padaryti tą patį šį savaitgalį. Apie mūsų su Maisto banku Kviečiu į svečius iniciatyvą jau esate tkrai girdėję, jei lankotės mano puslapyje.  Esmė paprasta, jūs dalinatės savo svetingumu, jūsų draugai svetingumą įvertina litais, litus pervedat pasinaudoję aukok.lt puslapiu Maisto bankui. Maisto bankas tada gali daugiau nuveikti ir daugiau žmonių pamaitinti. Šiais metais prie mūsų prisijungia Vilkyškių Pieninė, kuri gamina labai gardžius ir gražius sūrius (aš nemeluoju va tik tik gabalą kietojo Prussia sūrio įveikiau, nes dar liko man nuo šventės, sūris švelnus, ir labai gero skonio) jie jums padovanos mano naują knygą ir šeimininkas, kuris ruoš vaišes bus apdovanotas. Žinau tikrai, kad jūs visi dalyvausite tikrai ne dėl to, kad gautumėt dovanų. Knyga tik dėkingumo dovanėlė. (iš serijos – mažos dovanėlės stiprina draugystę:)).Mano svečiams, sekmadieni kilo vienas svarbus klausimas, manau ir jums jis dažnai kyla, ką gi Maisto Bankas darys su pinigais? Ir kam jiems jų reikia? Juk stovi maisto dėžės parduotuvėse ir turbūt esate viena ausim girdėję, kad jiems atitenka produktai kurių nereikia dideliems gamintojams ir parduotuvėms…taigi mano draugai kuri beveik visi mokslus yra krimtę gerb žurnalistikos institute iškelė tokį klausimą: tai kaip čia taip yra, kad Maisto bankas sako, kad jūs mums duokite paramos už 1LT, o mes suteiksime paramos maistu už 23 litus.

Deimantė paaiškino štai kaip: „Maisto bankas” didžiąją dalį maisto gauna iš maisto gamintojų, prekybininkų ir ūkininkų – tai dėl įvairių priežasčių neparduodamas, bet puikiai tinkamas vartoti maistas (pvz. bekepant susprogę ir prekinę išvaizdą praradę duonos kepalai). Už paaukotus, tarkim, 50 litų nupirkę degalų ir nuvažiavę į gamyklą paimti šimtus kilogramų maisto veikiame daug efektyviau, nei tiesiog už tą penkiasdešimtinę nupirkdami maisto parduotuvėje. Tokiu būdu pernai „Maisto bankas“ nepasiturintiems suteikė 17,3 mln. litų vertės paramą maistu, tam išleidęs tik 700 tūkst. litų. Taip pat maistą sugebame operatyviai patiekti įvairioms socialinėms grupėms – dienos centrus lankantiems vaikams, neįgaliesiems, bedarbiams, pagyvenusiems, daugiavaikėms šeimoms, todėl esame parankūs bendrovėms, kurios nori atiduoti maistą“.

 

 

Kaip ir dauguma šeimininkių, laukdama svečių jaudinausi, buvau suplanavusi padaryti daug daugiau nei padariau. Na, bet svarbu neperlenkti lazdos vien tik būnant virtuvėje – juk reikia ir su savo svečiais pabendrauti. Labai džiaugiuosi, kad  turėjau daug pagalbininkų virtuvėje. Patikėkite, visi mėgsta pasisukinėti virtuvėje, tik nereikia bijoti savo svečiams deleguoti kai kurių darbų.

Žinoma, šiek tiek pasiruošiau iš anksto – iškepiau visada visiems patinkančių keksiukų su moliūgais, kurių tikrai dabar netrūksta, tada paskrudinau granolos, kuri labai buvo giriama, ypač susluoksniuota su keptais obuoliais ir jogurtu. Na, o karšti dalykai – sumuštiniai ir omletas su lašiša bei špinatais – ilgai lėkštėje taip pat neužsisėdėjo.

Visi mano svečiai buvo dosnūs – surinkome 700 litų. Taigi, suskaičiavus gaunasi taip: aš pusryčiams išleidau apie 200 litų, pamaitinau apie dvidešimt žmonių, kurie suaukojo 700 litų, o už juos „Maisto bankas“ galės paremti maistu už 16 100 litų.

Tai aišku tik skaičiai, bet svarbu, kad mūsų pastangos tikrai turi didelį efektą: mes visi puikiai pasibuvom, apsikeitėm įdėjomis, aš tikiuosi, kad savo bičiulius užkrėčiau ir įkvėpiau iniciatyvai „Kviečiu į svečius“.

Martynas ruošia sumuštinius, jis man labai padėjo, nuvažiavo į turgų pripirko visokiausių gėrybių. Ir jūs nesibijokite paprašyti pagalbos, arba iš viso suvienykite jėgas ruošdami vaišes. Ačiū Martynai.

 

 

Visi mėgsta gerą kavą. Dalia Ibelhauptaitė buvo už ją atsakinga, gerai, kad kavos aparatas (gerą Delonghi daiktą girti negaila) labai gudrus, tai tik vieno paspaudimo užtenka, ir skaniausia kava paruošta….

 

Nemeluoju, visi sukosi kaip bitės, ką padėti ką padaryti, labai smagus komandinis pusrytinis darbas

 

Stalą rekomenduoju dekoruoti kaštonais, kas naturalu ir sezoniška  tas visada  gražu (idėjos autorė Vilma J)

 

Lavija visus gali pamokyti, kaip valgyti, šypsotis ir gražiai atrodyti vienu metu…

 

Domas Chocolate Naive padarė šokoladinių triufelių…(kas sakė, kad šokoladas ne pusryčių maistas?)

 

Eugenijus (Ženia) ir Kotryna abu neišpasakyto mielumo ir gražiausių plaukų pusryčiuose savininkai, abu svariai prisideda, kad aš laidose atrodyčiau gražiai. Visi pusryčiuose dalyvave, gavo malonias Vilkyškių pieninės dovanas, Žalgirio ir Prussia sūrio, ( sūris tikrai labai geras, gražiai supakuotas ir labai skanus, Prussia yra mano atradimas)

 

Čia rinkome visų indėlius, tiesiog padėjau indelį prie durų ir visi idėjo kiek norėjo ir kiek galėjo, niekas nežiūrėjo ir neskaičiavo, kiek kitas duoda. Pinigai privatus dalykas, taip?

Ačiū Tomui, kuris viską įamžino. Nesidrovėkite išdrįskite –  pakvieskite į svečius. Visa info rasite kviečiuisvecius.lt.  Jei negalite prisidėti šį savaitgalį – galite padaryti pusryčius kitą savaitgalį, ar pietus sekmadienį….Ar kavos pertraukėlę su pyragais darbovietėje. Manau tikrai sugalvosite kas kur ir kaip. Ačiū.

Komentarai

Rašyti komentarą