Man knygų mugė yra šventė, ir aš jos laukiu su didžiausiu nekantrumu. Pirmais metais, kai dalyvavau su savo pirmąja knyga, tai net teko viešai gaminti, bet dabar jau tik knygom ir parašais pastaruosius keletą metų užsiimu. Praėjusiais metais knygų mugėje buvau tik kaip pirkėja ir parašų rinkėja, nes naujos knygos nebuvo, kadangi buvo pertrauka ir nauja knyga dar tik buvo ruošiama, o šiais metais – valio! – aš būsiu su visais savo foteliais netgi…

Cha cha cha, tikrai tikrai, ir su kilimu, ir su foteliais. Mes su Brone nusprendėm, kad mūsų kampelį bandysime padaryti kaip įmanoma jaukesnį, tai iš Lofto gabensime foteliukus ir kilimą. Aš, kadangi esu nepataisoma knygų maniakė ir esu ne kartą tiek nušienavus knygų, kad nepaeidavau, tai taikysiu sau kažkokį apribojimą arba kvotas kaip sakant, nes mane ten apima tikrų tikriausia panika, jaučiuos ir kaip dramblys porceliano, ir kaip vaikas saldainių parduotuvėje vienoj vietoj sudėjus.

Jau laukiu, kada galėsiu susipažinti su naujų man įdomių knygų autoriais, kada pasilabinsiu su Algimantu Čekuoliu, kuris yra privalomas Knygų mugės atributas, žodžiu, esu super excited – susijaudinusi ir nekantrauju.

Taip pat, aišku, stendas mano ne tik tam, kad knygas išstatyčiau, o tam, kad ten galėčiau sėdėti ir jas pasirašyti, taigi ten tikrai būsiu beveik visas dienas. Knygų mugės renginių virtinė yra neišsibaigianti, kiek įdomių diskusijų ir susitikimų. Tie, kurie bando purkštauti ir sako, kad ten visi lekia tik knygų pigiau prisipirkti, yra per visą pilvą neteisūs, nes ten tikrai būna labai gera atmosfera ir kiekvieną kart kai būnu galvoju, WOW, kokie mes laimingi ir apdovanoti, kad turime tiek literatūros visokios lietuvių kalba. Visi knygų mylėtojai, net jei nepirksite nei vienos knygos, ateikite, o jei prisibijote kainos, kurią reikia mokėti už įėjimą, aš noriu padovanoti dešimt pakvietimų į knygų mugę.

O dabar tik trumpai priminsiu, kada ir kur aš jūsų lauksiu, stende:

ketvirtadienį, nuo 17 iki 19 val. tikrai,

penktadienį, tuo pačiu metu,

šeštadienį dienos metu, nuo 12 iki 14 val.,

o paskui vakare – specialus susitikimas salėje 5.3, kuriame bus ir Dominykas Užpalis iš Chocolate Naive. Vaišinsimės šokoladu, kalbėsime apie šokoladą ir įkvėpimą – iš kur jis ateina.

O ir šiaip aš ketinu būti ne tik nurodytu laiku, bet ir aplink tą laiką tikrai…

Taip pat dar vienas labai svarbus dalykas yra tas, kad knygų mugėje turėsime NAUJIENĄ, didžiąją naujieną, kurios laukiame su Brone kvapą sulaikiusios. Aš jau turėsiu naujieną savose rankose sekmadienį ir kitos savaitės pradžioje smulkiau papasakosiu. Iš karto galiu pasakyti, kad tai bus nauja nuostabi, graži, lengva, su originaliais piešiniais ir spalvomis, ir kokybišku popieriumi užrašų knygutė… kurioje galėsite rašyti savo svajones, savo receptus, savo ką tiktai norite… Ji bus viskam ir visaip, oi laukiam mes jau labai jos… Man mano knyga-planuotė – tai dienai planuoti, o ten jau užsirašinėsiu visokius slaptus ir viešus dalykus…

O dabar prie tų kvietimų grįžkime. Dovanosiu netgi dešimt pakvietimų, o klausimas paprastas – ko ieškote knygose???

O čia štai dar receptas iš praėjusių metų Šeimos kalendoriaus vasario. Puikus makaronų ir varškės apkepas.

Komentarai
 1. Beata, knygose aš ieškau horizontų. Knyga „Erškėčių paukščiai” man atvėre Australijos horizontus, Remarko knygos – tarpukario akiratį, Eidinto knygos – mūsų lietuvišką kilniadvasiškumą….Kiekvieną kartą užvertus paskutinį skaitomos knygos puslapį, jaučiuosi turtingesnė, nes horizontai plečiasi ir mintys kuriam laikui tampa užimtos ne buitiniais klausimais.

 2. Knygu muge!!! O taip!!! Aplankau kasmet su dideliu užsidegimu ir pasiruosimu (atsakingai perskaitant susitikimu programa, susidarant perkamu knygu sarasa). Knygose ieškau ikvepimo. …ikvepimo svajoti, kurti, ieškoti/tobuleti, keistis ir keisti.

 3. Knygos yra pats didziausias stebuklas pasaulyje! Knygos yra pats greiciausias ir lengviausias kelias pakilti is kasdienybes ir nukeliauti ten, kur galbut tik pasvajoji plaudama indus, grindis ar lygindama rubus. Nuo pat vaikystes knygos man buvo kazhkas magisko, stebuklingo. Kai surasdavau TA knyga, tuomet niekas pasaulyje nebeegzistuodavo, viskas sustodavo. Knygos man padejo vaikysteje isgyventi, nepasiduoti, suteike jegu eiti i prieki. Kai viskas aplinkui griudavo, likdavo vienintele paguoda – knyga. Labai gaila, kad sito kelio daugelis vaiku net nepazista. Juk tai pats lengviausias budas nukeliauti mintimis ir siela i issvajota sali, isgyventi naujus dalykus, suvirpinti siela, paverkti, issivalyti, pasisemti jegu ir eiti i prieki.

  Knygynai man tai tarsi uzburta karalyste. Jeigu bloga nuotaika uzplusta ar siaip kas gyvenime eina ne ta linkme, kur man atrodo reikia, tiesiog nueinu i knygyna. Nueinu ne bet kaip, o susiplanuoju laika, kad tureciau bent pusvalandi, kad rankos butu laisvos, kad galva butu tuscia. Ieinu ir nuo pat pirmos akimirkos megaujuosi tuo nauju knygu skleidziamu kvapu, ta energija, kuria pasikraunu ir kuri islieka daug ilgiau nei uzejus i prancuzisku kepiniu parduotuvele. ( Deja kad ir kaip skaniai bei viliojanciai kvepetu kepyklele, knygynas man ja nukonkuruoja.) Aisku idealus variantas : is knygyno su nauja knyga uzsukti i kepyklele

  Knygu muge tai dar didesne energija, tai dar platesni horizontai. Tai prilygsta pasivaiksciojimui kalnuose, kur ikvepi gryno oro ir nuo ispudziu sulaikai minutei kvepavima! Ir teisingai tu Beata sakai, nereikia visko nusipirkti. Man dziaugsmo suteikia vien tai, kad palaikau knygas rankose, jas atverciu, uzuodziu nauju puslapiu kvapa.
  I knygu pasauli duris stengiuosi atverti ir savo vaikams, jiems dar 5 ir 6,5 metu, bet stengiuosi nueiti ir su jais i knygyna, i biblioteka. Pats graziausias dalykas man buvo, kai dukra paprase pauostyti nauja knyga. „Mama, visos knygos kvepia skirtingai!“. Taigi pabekime nuo kasdienybes ir nukeliaukime kuo dazhniau i stebuklinga knygu pasauli!

  Ieva

  P.S. Atsiprasau, kad neturiu lietuvisko srifto…

 4. Knygose ieškau tų dalykų kurie suteiktų laimės. Esu iš tų žmonių kurie džiaugiasi smulkmenomis, o didžiausias gyvenimo tikslas – būti laimingai. Suradus gerą ir įdomų patiekalo receptą, aptikus įdomius veikėjo charakterio bruožus, suradus pribloškiančią mintį ar perskaičius prasmingą posakį – visada sielą aplanko laimė, o veidą nušviečia tikra ir nuoširdi šypsena. Manau, kad gyvenime svarbiausias dalykas yra būti laimingam. O su laime ateina ir visi kiti gyvenimo džiaugsmai: pilnatvė, santarvė, supratingumas, kantrybė, pasitikėjimas, nuoširdumas… Ir tam, kad bent retkarčiais į mūsų gyvenimą užklystų laimė, galime pasitelkti knygas, kurios moko tikėti, jausti, mylėti, suprasti ir svajoti. Kiekviena knyga slepia savo laimės šaltinį kurį, manau, kiekvienam lemta atrasti. Tik reikia mokėti ieškoti. 🙂

 5. Knygose ieškau visko…kartais paguodos, kartais išminties, kartais juoko o kartais sielos poezijos… Svarbiausiai tai, kadangi esu fotografė, tai ieškau, nes žinau, kad visuomet rasiu ĮKVĖPIMO….

 6. Receptų knygose ieškau gerų receptų 🙂 Na o kitose knygose – kartais užsimiršimo, kartais svajonių, kartais patarimo, kartais atsipalaidavimo, kartais teisiog gražių istorijų 🙂

 7. paskutinius pusė metų knygose ieškau skanutėlės duonos receptų. labai noriu išsikepti itališkos, purios, minkštutėlės, aliejingos duonos. kur kai atsiplėši gabalą tai pirštai lieka skaniai nuterlioti alyvuogių aliejum. ir vis dar neradau TO recepto.

 8. Atsipalaidavimo, nes knygos man padeda atitrūkti nuo kasdienybės..rodos lyg gyvenčiau du gyvenimus 🙂

 9. Knygose ieškau atsipalaidavimo, tik skaitydama, jas pamirštu, kas tą dieną buvo blogo, ką pikto ar negero pasakė kolegas. Knyga – tarsi langas į kitą AŠ.

 10. apie ieskojimus. as ieskau dvieju dalyku:
  – ismokimu. atpazistu bendrus skaudulius arba dziugesius, kurie sieja mane ir knygos personazus, ir kartu su jais tyrineju. kartais randu atsakymu apie save ir savo pasirinkimus. tuomet jauciuosi knygos globota.
  – pabegimu. buna juk, kad savo istorijos (gyvenimo) buna per daug. truks plys kaip reiketu pailseti. tuomet leidziuos i svetimus gyvenimus ir istorijas. ir manes nebelieka. lieka personazai. daznai grizti i savo istorija po to buna labai gera

 11. Knygose ieskau atsakymu, kaip gyventi paprasta ir grazu, miela sirdziai, su didele meile gyvenima. Rasytojai jose sudejo savo mintis, tai kas jiems labiausiai rupejo, tad stengiuosi mokytis, kad kuo maziau klaidu daryciau savame gyvenime. Tokios knygos, kaip ” Tiesiog drauge” – Anna Gavalda, ” Istikus laimei” – David Foenkinos ir daugelis kitu, parodo kaip reikia dziaugtis mazais dalykais ir gyvenimas prisipildo didelio dziaugsmo. O Jusu Beata knygose, mielu, „naminiu” receptu kurie primena vaikyste.
  Turiu atsiprasyti ir as del sveplo srifto…
  Vida.

 12. Šiuo metu knygose ieškau nusiraminimo nuo begalinio gyvenim tempo. Paskutinį kartą grožinę knygą į rankas paėmiau net ne Lietuvoje. Kas suvalgo tą brangų skaitymo laiką???
  Na, o receptų knygos tai visada man po nosimi 🙂 Net virtuvėje jos turi specialią vietelę ir laukia, kada gi aš jas atsiversiu. O tai nutinka dažniausiai savaitgaliais 🙂
  Beje, kiekvieną vakarą skaitau savo sūnui pasakas. Taigi gal vis dėl to dar nenutolau nuo stebuklingo knygų pasaulio? 🙂
  O apsilankymas Knygų mugėje – šventas reikalas jau daug metų iš eilės. Ir nesvarbu, ar pirksiu kokią knygą, ar ne – vis tiek jaučiu begalinę trauką ten pabūvoti 🙂

 13. Sveiki 😉 knygu tikrai per daugiausia neskaitau, bet kiekviena ar tai receptu(Beatos) ar tai romanas , ar tai net pasaku knyga papildo mano supratima apie meile, gyvenimo paslaptingus kampelius, apie vaiko auklejima, apie tarpusavio santykius su vyru, vaiku, drauge, kaimyne, ar net mociute sutikta prie liginines kuriai padejau pereiti gatve. Knyga yra viskas 😉

 14. Aš knygose ieškau to, ko nėra mano gyvenime. Visada smagu/malonu/džiugu, kai gali pasinerti į kitą pasaulį, o paskui grįžti į realybę su liūdesiu ar palengvėjimu.

 15. Knygose aš ieškau to, kad padėtų atitrūkti:) Tiek nuo sunkios dienos darbe, tiek nuo blogo oro, slogių minčių… Kai skaitai gerą knygą viską pamiršti, susitapatini su personažais ir kaip man dažnai būna su geromis knygomis, pasineri į jas ir nesupranti kaip čia kelios valandos prabėgo arba savaitgalį pradedi skaityti knygą ir vakare tik ją paleidi iš rankų, nes puslapiai baigiasi 🙂 Manau daugelis ieško knygose to ko jam labiausiai trūksta – vieniems gyvenimo prasmės, kitiems grožio, tretiems ramybėms, o ramiems žmonėms – kelionių ir nuotykių. O aš tavo knygose dažniausiai ieškau saldumynų receptų – nes kaip sakė vienas pažįstamas ketverių metų vaikas: Kas saldu – tas skanu 🙂 🙂 Matyt man trūksta kraujyje cukraus arba tų laimės hormonų 😀

 16. Knygose ieškau patarimų ir žinių. Nuo vaikystės žavėjausi medicina, todėl perskaičiau nemažai medicininio pobūdžio dramų. labiausiai mėgstu faktus, o ne iškreiptą fantastiką, tad ir eidama į mugę kasmet stengiuosi susidaryti šiokį tokį mane dominančių knygų sąrašą ir jas įsigyti. matyt, pribrendau, suaugau ir pradėjau rimčiau domėtis visokiais moksliniais faktais. Po tokių pasiskaitymų mėgstu žmonėms pasakoti kokius nors netikėtus faktus, tada savotiškai jaučiuosi protingesnė už kai kuriuos .. 😀

 17. Knygose ieškau gerų emocijų, nuotykių, kurie iš kasdienybės nukelia į kitus pasaulius. Knyga – vieta, kurioje galiu atsipalaiduoti 🙂

 18. Ieškau to, ką po to sapnuoju, ko pamiršti negaliu visą gyvenimą, ką išgraviruoju ant vestuvinių žiedų, ką užsirašau užrašų knygutėje ar mylimiausiems žmonėms atvirutėse… ieškau sakinių, užvaldančių mano mintis ir jausmus…

 19. knygose ieškau įkvėpimo, idėjų, kaip keistis ir keisti pasaulį, o kartais tiesiog gero laiko praleidimo ir atsipalaidavimo 🙂

 20. Skaitydama knygas pabėgu nuo kasdienių rūpesčių, nusikeliu į kitą pasaulį, kartais geresnį kartais paslaptingesni, kartai beprotiskai linksmą, skaitau tam kad pabėgčiau nuo rutinos. Ieškau minčių, aprašytų situacijų, kurios įkvėptų naujiems darbams, svajonių siekimams. Jei tai praktinio pobūdžio knygos teiisog ieškau idomaus recepto šeimos vakarienei, kartais patarimų kaip susikurt viena ar kitą rankdarbį, arba kaip ligiau nsuidažyti sienas 🙂 pačiai..

 21. Knygose ieškau daugelio dalykų… Kartais imu knygą ir skaitau norėdama nusiraminti, o kartais ieškodama džiaugsmo. Dar knygose ieškau ramybės, o kartais – atspirties taško judėjimui pirmyn… Kartais knygose ieškau gyvenimo išminties, meilės, juoko, dainų, eilėraščių ir kitų širdelę džiuginančių dalykėlių… Tavo knygose dažnai ieškau idėjų, kaip pradžiuginti ir nustebinti savo vyrą,,, 🙂 Po šių mano ieškojimų mano vyro šypsena nuteikia tolimesniems ieškojimams… 🙂

 22. Vienose knygose ieškau atsakymų, kitose paprastos žmogiškos laimės, dar kitose nuotykių, o dar kitose sielos ramybės, Visada perskaityta įdomi knyga palieka gilų įspūdį ilgam, todėl nepuolu skaityti naujos, palaukiu kol susigulės 🙂 Man knyga kvepia prabanga, kad ir kokia ji pigi būtų kaina, bet svarbu reikšmingas turinys 🙂

 23. Knyga man buna atsipalaidavimo saltinis. Geriausia ja zinoma skaityti vonioje, bet dabar megaujuosi ja su kudikiu ant ranku 🙂 Maziukas miega ant vienos rankos, o as kitoj laukau knyga ir pasineriu i jos pasauli, i istorijas, emocijas nuo kuriu kartais net asaros istryksta. Geriau ir negali buti kaip kudikis ant ranku ir gera knyga!!!

 24. Knygose ieškau medaus statinaitės – saldaus, lipnaus ir klampaus medaus, i kurį, vos atvertęs pirmus knygos puslapius, įklimpsti nuo galvos iki kojų, prilimpi kaip smalsi musė ir nieko nebegali padaryti, niekur negali pabėgti, kol neištuštini tos statinaitės 🙂

 25. Nesu didelė knygų fanė. Labiau gyvo bendravimo ir patirties dalijimosi. Tačiau per laiką supratau, kad kiekviena knyga į mano gyvenimą ateina laiku ir vietoje. Kai kyla klausimų, abejonių, dvejonių.. jose randu atsakymą, pamokymą ir sprendimą. Ir kiekvieną kartą nustembu – kaip taip taikliai, ir iš kur autorius žino, kuo gyvenu?!
  Be to, knygos priverčia stabtelti lėkime. O tai privaloma, norint neperdegti.

 26. Ech, o knygose aš ieškau labai daug, bet labiausiai jas skaitau kai „išalkstu” tuomet ten ieškau „maisto”, dvasinio maisto, atsakymų į įvarius kasdienybėje kilančius klausimus. Taip pat kai pritrunku fantazijos gaminimui..o šiuo metu yra tas metas, kai turiu savo maisto racione pakeisti nemažai ingredientų, tad visai neseniai prasidėjo dar viena kelionė….

 27. Knygose ieškau skirtingų dalykų pagal nuotaiką. Kartais įkvėpimo. Kartais žinių [tada pasirenku tas grožinės literatūros knygas, kuriose galiu pažinti kitų tautų papročius, jų mąstymą, jų istoriją, jų vertybes ar aktualias problemas. Kaip tik dabar su didžiausiu susidomėjimu skaitau Kenijos rašytojo knygą „Dreams in a time of war” apie kolonializmo laikotarpį, kai viskas pasakojama vaiko akimis. Dėl tos pačios priežasties labai mėgstu musulmonių moterų tematiką]. Kartais knygoje ieškau stiprybės, kaip ištvert kokį nors laikotarpį. O gera knyga visada praskaidrina nuotaiką ir gyvenimą padaro prasmingesnį 🙂

 28. Tai ko ieškau knygose tikriausiai priklauso nuo gyvenimo tarpsnio, nuotaikos, kartais net oro 🙂 Kartais norisi nuotykių, adrenalino, įspūdžių… Kartais meilės, romantikos, švelnumo… Kartais norisi sužinoti kažką naujo, įdomaus, naudingo… O kartais ir receptų knygos tampa geriausiom draugėm, kai norisi paįvairinti kasdienybę kažkuo ypatingu ir dar neragautu 🙂

 29. Knygose ieškau peno sielai, atgaivos širdžiai 🙂 LAbai priklauso tos akimirkos nusiteikimas. Be abejo, skirtingo žanro knygos skirtingai „save atiduoda”. Dažnai būna turi galvoje kažkokį klausimą, galbut net ilgai užsilikųsį, o paėmus skaityti knygą, tas atsakymas nejučiomis pats ateina.

 30. Ogi knygose aš ieškau atsakymų… į begalę klausimų, kuriuos iškelia kasdienybė arba kitaip tariant gyvenimas. Knygos man – geriausias būdas pažinti save ir pasaulį, nukeliauti ne tik į atokiausius žemės lopinėlius, bet ir į praeities laikmečius, pajusti tą dvasią, kurią jautė didieji pasaulio klasikai… Knygos – tai dižiausias ir geriausias palikimas, kurį gali palikti žmogus ateities kartoms!

 31. As tai knygose ieskau saves, kiekvienoje knygoje nesvarbu tai butu fantastine ar romantine knyga, bet visur galima izvelgti dalele saves. Tai gali buti musu mintys, musu svajones, musu jausmai ar net nutike ivykiai, knygos yra toks neaprepiamas okeanas, kuriuose visada idomu ir malonu paplaukioti savo valtele ir pasisemti minciu , ideju ir noro tobuleti :))

 32. Knygose ieškau Ramybės… Atokvėpio nuo kasdienio bėgimo, rutinos, rūpesčių. Atsiverčiu knygą, pasiimu šildančios arbatos, ir viskas aplink išnyksta – jokio triukšmo, jokių kaukių. Šventė sielai.
  Kartais ieškau atsakymo. Klausimo net nereikia, tiesiog reikia atsakymo, kad nurimtum…
  O kai sieloje ramu ramu, vis vien atsiverčiu knyga ir ieškau… receptų  Nes tada ypač norisi nudžiuginti nuraminti ir mylimus žmones. O kas geriau nudžiugins, jei ne vanile kvepiantis keksiukas arba šildanti sriuba.

 33. Knyga man leidžia pabūti pačiai su savimi, su savo „aš”. Valandėlei pasislėpti nuo visų ir jei knyga įdomi pasinerti į jos nuotykius, jei ne – apmąstyti savo gyvenimo vingius.

 34. Oj, Beata, knygynuose aš visada visada ieškau knygų apie….. meilę.. :)) kokia aš beviltiška romantikė, ne tik savo meilės reikalai nepasisotinu, bet dar svetimas skaitau ir taip įsijaučiu visada, kad verkiu verkiu verkiu 🙂 Bet kaip skaičiau praitam straipsnyje verkti nera blogai juk 🙂
  Dar dažnai ieškau receptų knygų ar ar kažko panašaus susijusiu su maistu, bet niekada pati jų neperku, man begalo didelis malonumas vartyti žiūrėti i nuotraukas ir varvinti seile :).. kažkodėl mano draugai dažniausiai neša dovanų man receptu knygas, nezinau ar del to kad ju manymu man reiktu tobuleti sioje srityje ar jie zino, kad man patinka taip vartydama seile varvinti,, kad tu zinotum koki malonuma man tai teikia :))

 35. Knygose ieškau to ko tuo metu reikia. Jeigu noriu romantiško vakaro, imsiu romaną, jei noriu savo mylimajį nustebinti gardžia vakariene, imsiu kepinių knygą, jeigu noriu nuotykių, fantastikos – grožinę literatūrą, jei įkvėpimo – sekmės įstoriją. ech susimąsčiau, kad knygos mano gyvenime labai svarbios. tikiuosi ir Jūsų…

 36. Beata,
  Knygose dažnai ieškau savęs – ar elgčiausi vienaip ar kitaip tam tikrose situacijose, ar išdrįsčiau padaryti taip ar kitaip… Džiaugiuosi radusi, bet dar labiau džiaugiuosi skaitymo malonumu ir žinojimu, kiek dar visko neišbandyta, nepatirta, neiškeliauta, neišragauta ir neišuostyta… Prenumeruojam maisto žurnalus iš viso pasaulio ir kaskart atsivertę naują numerį randam to, kas po bandymų virtuvėje priverčia sušukti VAU! Net ir tokie maži atradimai suteikia tiek džiaugsmo ne tik mums, bet ir mūsų draugams 🙂 iki pasimatymo mugėje!!!
  P.S. Džiugu, kad grįžtat su šeima į LT. Lietuvoj turi būt tokių fainų ir gerų žmonių kuo daugiau!

 37. Knygos – tai pats nuostabiausias dalykas, ką galime paimti, įgriūti į minkštą krėslą ir panirti į jos supantį pasaulį,,,Išmokau mylėti ir branginti knygą mokykloje, už tai dėkinga savo mokytojai,,,,Todėl dabar negaliu pro jas praeiti, o knygynų ir bibliotekų atmosfera mane užburia – ten galėčiau praleist ištisas valandas…
  Knygos – gyvenimas, tikrovė, svajonės ir tikslai,,,kurių ieškome, bandome ieškoti. Visada paėmusi ją į rankas atsiriboju ir pasineriu į tą pasaulį,,,Kartais tiek, kad matant filmą :J. Ivanauskaitė „Miegančių drugelių tvirtovė”, suprantu, kad būtent tokius personažus ir aktorius mačiau savo vaizduotėje,,,ir taip visada,,,Besimėgaujant A.Čekuolio knygomis keliauji, susipažysti ir ieškai – paprastas tekstas leidžia jaustis svarbiu ir protingu žmogumi,,,,
  Visos, perskaitytos, esančios mano knygų lentynoje ir galvoje – tai didelis turtas, kuris įdiegė tikrąsias vertybes, suformavo asmenybę,,,
  Visada svajojau nuvažiuoti į Vilnių – KNYGŲ MUGĘ – tad šiemet po visų savo darbų tikiuosi būti ten,,,,
  Ate,,, 🙂

 38. Knygose ieškau patvirtinimo tam, ką bandau suvokti apie save ir pasaulį. Vakar pradėjau skaityti „Bėgančios su vilkais”. Jau nuo pat pirmų eilučių supratau, kad ši knyga atėjo pačiu laiku. Labai rekomenduoju ją paskaityti visoms moterims! Vyrams irgi praverstų, tik nežinau, ar jie išdrįs 🙂

 39. Knygose ieskau laiko. Laiko pasislepti, laiko patirti, laiko uzsimirsti, laiko suzinoti… bet aisku, pirmiausia ta laika reikia nuvogti,- dazniausiai nuo miego:))

 40. -prasmės,kuri įkvėptų;
  -išgyvenimų, kurie priverstų susimąstyti;
  -jausmo, kuris jau išgyventas ar kurį dar teks „išjausti”;
  -stiprybės, kai reikia palaikymo;
  -galimybės išgyventi daugybę gyvenimų;
  Knygos, tai absoliutus laikas sau…

 41. Dažniausiai įkvėimo, gaivaus oro gurgšnio. Kartais pabėgimo ir ramybės, o kartais tiesiog kito rakurso. Juk pasaulis ne toks pat kai žiūri pro rasotą stiklą ar rakto skylutę:). Čia tikriausiai ir slypi knygų magija- paprastus dalykus paversti nepaprastais, ir paprastiems gyvenimams suteikti kitokių skonių, kvapų ir spalvų. Gera knyga- tai kaip skanus desertas. Praryji su pasimėgavimu ir esi laimingas:)

 42. Knygose randu nusikėlimą kažkur kitur, tai man kaip savotiška meditacija.Gi dažnai būna pasvajoji [eidama su aukštakulniais į kalną ar po sunkios dienos] ”oi kaip norėčiau teleportuotis, kur neskauda kojų, kur šilta, gera”, tai 6iuo atveju mini teleportacija gaunas per knygas;]] Ar į receptų pasaulį,kai beskaitydama beveik užuodi ten aprašomų kepinių kvapą ir matai visą procesą, ar į nupasakotas nuostabias vietas [nes į tas baisias gi , aišku, nesiteleportuosi;]] ] Kartais būnu taip įlindusi į tos knygos pasaulį, kad būna pagaunu save lyg prabundant vidury skaitymo ”o aš vis dar čia”. Tai tada pagalvoju ”vis dėlto nebloga knyga”!

 43. Aš knygose niekada nieko neieškau, nes imdama knygą į rankas nekeliu jai jokių uždavinių. Vieni nori atitrūkti nuo realybės, kiti pasinerti į naują neatrastą pasaulį, kiti skaitydami išgyventi nepatirtus arba kaip tik atsiminti jų pasaulį labiausiai sujaukusius jausmus. Aš esu medicinos studentė ir knyga mano rankose yra beveik visą savaitę dažniausiai po kelias valandas per dieną. Tačiau tos mokslo knygos nepatenkina mano knygų ir skaitymo potraukio. Per mokslo metus aš jokių knygų apart mokslinių ir kulinarinių savo rankose nelaikau, nes aš nemėgstu skaityti atidėliodama. Tu tik įsijauti į veiksmą ir jau reikia padėti į šali ir kibti skaityti mokslo knygas. Tad vasarą mano naktys yra bemiegės, nes dienos reikalingos vasaros linksmybės, o naktys knygų skaitymui. Tad dažniausiai aš ieškau knygų, kurios nesvarbu – ar romanas ar paprastas apsakymas, svarbu, kad mane sudomintų jos turinys, tačiau niekada viršelis. Ir va tada aš ieškau žmonių, kurie perskaitė tą pačią knygą, nes pats įdomiausias dalykas yra diskutuoti kaip kiekvienas žmogus skirtingai supranta tą pačią pabaigą. Tai turbūt mano ieškojimas yra žmonių, kuriuos sieja knygos: ta pati perskaityta, džiaugsmas nusipirkta, pasidalinta ar netikėtai atrasta padariusia didelį įspūdį.

 44. Sveika Beata, jei isiklausai i save, savo poreikis, tada dazniausiai knyga pati atkeliauja i rankas, is lentynu, is draugu, is ranku i rankas.Kai auginau vaikus,dauguma knygos turejo salyti su vaiku auklejimu, maisto gaminimu, pasakomis ir saldziu romanu ar poezijos rinkiniu vakare (tas laikas sau ), kai pradedi dirbti, daugeja profesines tobulinimosi literaturos, kelioniu ir tolimais krastais kvepenciu romanu, nes ilgiesi atostogu 🙂

 45. Koks puikus klausimas ! ir koks platus.. Manau,čia labiausiai tiktų taikyti vieną posakį- kiek žmonių tiek nuomonių, tik šiek tiek modifikavus – „kiek knygų,tiek „ieškotojų'”..
  Aš knygose ieškau Savęs- tokios,kokia galėčiau būti, arba galbūt tokios,kokia esu,būti ne visada noriu būt. dar kartais ieškau paprastumo- mažų akimirkų,iš kurių galiu pasisemti ramybės arba idėjų. Arba didelių nuotykių- meilės ( kuri,knygose gali būti išties žalinga- jei pradėsime sąvąją lyginti su aprašyta.Juk gyvenime meilė nesibaigia su paskutiniu romano puslapiu), kelionių. Vienas puikus žmogus yra pasakęs,kad skaitantieji knygas išgyvena šimtus gyvenimų, o neskaičiusieji – tik vieną. Taigi, ieškau dar ir GYVYBĖS. jėgos, kuri kartais spirtų į užpakalį ir sušuktų- eik,kovok, tikėk ! ( nes knygos,geros knygos išties tai gali). Ir kaip visi, dažnai iš knygos tikiuosi atsakymų. atsakymų į paprastus gyvenimo ,buities, jausmų klausimus.
  O iš Tavo knygų ,Beata ,semiuosi idėjų- nuo saldžių iki tinkamų pietums. Taikau, derindama su laaabai senai paliktais prosenelės receptais,surašytais storoje senove kvepiančioje knygoje.Paskutiniu metu jomis dalinuosi ne tik su šeima, bet ir su mylimu žmogum , tikėdama,kad jei ne visas kelias į širdį,tai bent jau dalis jo veda per skrandį!

 46. mielos mano, aš perskaičiau visus….neįsivaizduoju kaip išrtinki dešimt pakvietimų, jūsų atsakymai yra pati geriausia paskata imti čia pat knygą ir skaityti….Nes knygos tikrai yra atradimų jūra ir laimės miškas…Bet žinote ką aš manau kad didžiausias džiaugsmas ir gerumas tai perskaityti tiek nepakartojamų atsakymų, manau visus suregistruosim ir padarysim knygų skaitymo džiaugsmo lentą…
  lenkiu galvą prie jus tikiuosi kad skaitydamos vienos kitų atsiliepimus dar labiau norėsime skaityti…Aš pati pastėbėjau, kad visai esu apleidusi grožinę literatūra, bet tikiuosi atgaivinti ir kuo greičiau, visi jūsų atsakymai dar didesnė paskata tai padaryti kuo greičiau….AČIŪ

 47. Knygose ieškau ramybės, jaukumo, juk tai nuostabi pramoga, užsiėmimas ir malonumas, bei išminties šaltinis viename!

 48. O aš knygose ieškau savęs. Geros knygos praplečia mano pačios ribas, parodo, kuo esu, nesu ir kuo norėčiau būti. O va Beatos recepetų knygos tai akivaizdžiai parodo, kuo man būti nelemta :)))

 49. Knygose ieškau atsipalaidavimo, išminties, patarimų ir idėjų, grožio, jaukumo ir šilumos, ypač šaltą žiemą… 🙂

 50. Paskutiniu metu mano rankose yra knygos apie vaikų priežiūrą, auklėjimą, lavinimą. Namuose šėlsta dvi mažos mergicos, tai ieškau kaip jas užimt, visokiais darbeliais.
  Taip pat labai dažnai skaitau, vartau kulinarines knygas, ieškodama recepto ar įkvėpimo šeimos pusryčiams, pietums ar vakarienei.

 51. Knygose aš ieškau žinių apie gyvenimo patirtį, išminties krislelių. Žinojimas yra visagalis dalykas. Žinios valdo pasaulį, tik ne visada geriems tikslams.

 52. Aš tai knygose ieškau draugės , kuri ten įkrenta ir ją sunku ištraukt 🙂 Tad knygų mugė jei didžiulis džiaugsmas ir ji jos labai laukia, būtų smagu ją nustebinti su kvietimu 🙂

 53. Skirtuko, nes dažniausiai skaitau keletą knygų vienu metu, o skirtuką turiu tik vieną 😀

 54. Įkvėpimo gyventi… Sugebėjimo teisingai vertinti. Kūrybingų idėjų problemų sprendimui. Kartais – slėptuvės nuo kasdienybės…

 55. Nera didesnio dziaugsmo kaip pasinerti i knygos gyvenima. Man kiekviena knyga tai kaip keliautojui nauja nematyta salis. Kiekviena karta su nekantrumu lauki ir nezinai ka joje pamtysi, kokius veikejus sutiksi, kiek ispudziu is jos gausi. Knygose ieskau to, ko dar nepatyriau, to, kas mane pamokytu, ikveptu, paguostu ir netgi paskatintu. Knygos mano gyvenimo drauges.

 56. Knygose aš ieškau paramos. Kokią skaityti knygą dažniausiai renkuosi pagal nuotaiką ( todėl dažnai vienu metu skaitau kelias knygas). Kuomet jaučiuosi pasimetusi, knygoje randu atsakymą, kai liūdna randu dėl ko džiaugtis, o kai galvoju, kad gyvenimas beprasmis, randu gyvenimo prasmę. Tai gi knygos nuostabus dalykas. Dėkui visiems, kas jas rašo.

 57. Jaučiu, kad vis gi knygos veikiau mane susiranda, nei aš jas 🙂 Eini, žiūri viršelius, glostai, skaitai, susipažįsti – ir jei viskas atitinka, tai abipusis atradimas. Labai dažnai vaikiškos knygos manyje suranda vaiką, meilės romanai – moterį, nuotykinės, istorinės knygos – tyrinėtoją, foto albumai – stebėtoją, maisto gaminimo knygos – smagurę 🙂

 58. O as daznai knygoje ieskau Dievo ir jo siunciamu man minciu. Kulinarineknyga ikvepia seimos vakarui..prisiminimu, paskatina aukleti vaikus patriotiskai, o poezija pamaitina siela..

 59. Nekursiu eilerasčiu ar ilgu istoriju apie tai ko ieskau knygose, parasysiu trumpai drutai. Kadangi man patinka psichologines ir kulinarines knygos ( į mano gyvenima, vienu metu, jos, tvirtu žingsiu, izenge pries 3 metus) tad knygose ir ieškau apie saves ir kitu zmoniu pazinima ir pasaulio suvokima, receptu, ir patiekalu papuosimo suptilybiu.

 60. Knygos leidzia pabegti nuo rupesciu, jos itraukia labiau nei filmai ir viska pamirsti, net jei ta diena jautiesi vienisas. O skaitau detektyvus tokius kaip Mergina su drakono tatiuruote trilogija. Taip pat Hipnotizuotojas ir Paganinio kontraktas. Tiesiog verti puslapi po puslapio ir negali sustoti, nes turoi suzinoti kaip viskas baigsis 😀

 61. Neieškau nei knygų, nei knygose nieko – jos pačios mane susiranda, būtent tada, kai labai reikia, ir būtent tokios, kokių reikia. Taip ir keliaujam per gyvenimą, nuolat kartu 🙂

 62. Knygos… hmm…
  Kartais jose ieškau informacijos, o visais kitais atvėjais, pasakysiu vienu žodziu – MALONUMO 🙂

 63. Aš knygose ieškau savęs, nes skaitydama tarsi susitapatinu su jų veikėjais, pamąstau, ar taip norėčiau gyventi, galėčiau pasielgti ir t.t. Gera knyga tiesiog leidžia pabūti kito žmogaus kailyje, o situacijų – jų tiek daug ir įvairių. Pvz., buvau susidomėjusi Afganistanu, perskaičiusi Khaled Hosseini knygas. Supratau, kad žmonės ten tokie kaip ir mes, tačiau laikotarpis siaubingas: kai aš1992 m. baigiau mokyklą, tenai mano metų mergaitė ištekėjo, ir mes abi gyvenom tokius skirtingus gyvenimus tuo pačiu metu.

 64. Knygose ieškau pozityvumo. Kaip gerai kai ką nors perskaitai ir dar ilgai išlieka pakilus jausmas tada pasaulis atrodo dar gražesnis. Žinau, kad gal ne į temą parašysiu, bet noriu paprašyti paslaugėlės, nes žinau, kad čia lankosi tikrai nuostabūs žmonės. Esu studentė ir fundraise’nu (renku pinigus iš ang. k. išvertus, bet man nepatinka šis terminas, nes nedalintis tuo ką turi tikrai maloniau nei aukoti, dalinimasis visada pakelia nuotaiką) tokiai nuostabiai organizacija Practical Action, kaip iš pavadinimo galima suprasti, kad tai nėra paprasta labdaros organizacija, kuri tiesiog surenka ir išdalina tiems kuries mūsų pagalbos reikėtų, jie stato mokyklas, rengia vandens „taškus”, kad žmonėms nereiktų keliauti pėščiomis iki artimiausios vandens pompos pvz. 5km kasdien, bei daug kitų tokių darbelių, kurie leidžia tiems žmonės paties tobulėti, išmokti susikurti patogesnį ir lengvesnį gyvenimą bent dalele panašų į mūsų. Taigi be galo be krašto būčiau dėkinga jei galėtumėte pasidalinti keliais „svarainiais” 😀 dar būtų smagiau jei pasidalintumėte šia žinią su pažįstamu. Beje esu pasirengus gyvenimo įšūkiui kopti į Kilimandžaro kalną ir viskas dėl nuostabios organizacijos ir jos kilnių darbų. Jei Beata ar kiti skaitys šį komentarą iš anksto noriu padėkoti, kad nelikote abejingi didžiausias AČIŪ https://www.myraising.com/justina-Sarkaite/climbkili

 65. Aš knygose ieškau dvejų dalykų: pirma – kito pasaulio, kuriame gyvenu kartu su knygos herojais, antra – pačių įvairių įvairiausių minčių ir idėjų savo realiam gyvenimui, buičiai, šeimai…. Ar tai receptų knyga, ar pasakos mano Mažajam Princui, ar psichologinė savianalizė….

 66. Aš nesu didelė knygų mėgėja, mane turi „užkabinti“ knyga skaitymui. O va receptų knygos man patinka čia kitas reikalas. O kiek žurnalų turiu! Nesvarbu, kad daug knygų ir žurnalų receptų nebandyta, bet aš jas taip mėgstu 🙂 Kolekcionuoju praktiškai 🙂

 67. Knygose ieškau meiles, nes butent meile yra tikroji įkvėpėja (ne kokios ten mūzos…). Net meile maistui įkvepia 🙂

 68. Knygose randu kvapu pasauli, tiesiog negaliu atsispirti ju kvapui 🙂 Skaitai ir uostai, bet daugiau uostai, nei skaitai :)))

 69. Jei knyga gera, tai neieškau nieko.Čia kaip bažnyčioj, atsisėdi, pasineri, o mintys, ir tai ko tau reikia, pačios tave suranda tave. Jei į knygą neina panirt, tada dedu ją į šoną .

 70. Popieriaus kvapo. Visa kita dabar jau galima rasti ir kompuose, skaityklėse, audio reikaluose… O tas kvapas…. Mmm

 71. Įvairiais gyvenimo laikotarpiais aš ieškojau skirtingų dalykų-žinių, svajonių, patarimų, siektinų pavyzdžių, pabėgimo nuo vienatvės, įspūdžių, asmenybės lavinimo. Bet būtent dabar aš knygose ieškau ramybės, atsipalaidavimo ir jėgų rytojui. Užmigdžius vaikus, su malonumu griūnu į lovą, nes žinau, kad tamsoje, skaitydama knygą su žibintuvėliu, turėsiu bent pusvalandį savo poreikiams.

 72. Ko aš ieškau knygose? Atsakymas būtų – savęs. Ir kiekvienoje knygoje atrandu save vis kitokią. Štai, aš šauni ir sėkminga karjieros moteris, kuri sumaniai susidoroja su gyvenimo iššūkiais. Tai lėkštoka gražuolė, kuri galiausiai tampa išmintinga moteris, pasimokiusi iš savo klaidų. Išgyvenu beprotišką meilę, atlaikiusią šimtą metų vienatvės. Kopiu į didžiulį kalną, kartu su vienuoliu, ieškodama gyvenimo prasmės. O kiek vakarų praleista kartu su Froidu ar Nyče… Dievaži, net kraujas užvirdavo, kaip norėjosi diskusijos akis į akį :))) Kiekviena knyga, tai atskiras pasaulis, kartais tai viena diena, o kartais visas žmogaus gyvenimas. Ir aš turiu galimybę nugyventi šimtą gyvenimų, pasisemti išminties, gėrio, grožio savo sielai ir ne tik. Manau, kad žmogų gražų daro jo išmintis, vidinė harmonija, ir tai gali rasti knygose. Įstrigo atmintin prancūzės, Vouge redaktorės, Carine Roitfeld žodžiai: „Tai, ką moretis skaito, dažnai paverčia ją daug patrauklesne ir elegantiškesne, nei tai, ką ji dėvi.” Sutinku su tuo šimtu dešimt procentų. Viena perskaityta knyga, tarsi viena dėlionės detalė, ir kuo jų daugiau, tuo gražesnis musų pačių paveikslas.

 73. Per savo netrumpą gyvenimą perskaičiau daugybę knygų. Turiu SAVO knygą. Tai tokia plona knygutė, keistoka…Aleksandro Grino „Žėrintis pasaulis”. Net nežinau, kodėl šį kūrinį kartais vis paskaitau. Romanai daugiau nebedomia, detektyvus žiūriu per televizorių. Kadangi turiu tris mažus dar neskaitančius, o tik vartančius knygas anūkus, tai dabar pradėjo dominti tos knygos, kurias galėsiu mažiesiems palikti kaip palikimą. Kadangi urmu vertingų knygų negaliu nupirkt, tai perku po vieną-dvi. Lietuvių fotografijų albumai, Lietuvos dailė, „Neregėta Lietuva”, dabar trys tomai „Didžioji Lietuva”. Tarp numatytų į palikimą ir Jūsų, Beata, knygos. Receptai su tokiais žaismingais aprašymais ir puikiais receptais ateityje neabejotinai turės vertę ir mano palikuonims. Ačiū už grožį, kurį randų Jūsų knygose.

Rašyti komentarą