Apie kiaušinių marginimą dažais iš gamtos galite paskaityti čia, šįkart siūlome kiaušinių marginimą paversti kūrybingu ir naudingu savaitgalio projektu – vieniems derančiu su spintų ir lentynų švarinimu, kitiems – su poilsiu sielai ir mintims.

Perkratę spintas ir stalčius greičiausiai rasite nebenaudojamų, nebemadingų kaklaraiščių, dailių juostelių ar pasimetusių siūlų kamuoliukų, nuo praėjusių švenčių užsilikusių popierinių servetėlių. Visos šios priemonės gali virsti puikiais margučių dažymo įrankiais. Mes išbandėme įvairias kiaušinių marginimo technikas, o jūs išsirinkite ir žaismingai pasiruoškite šventei.

Šilkinio kaklaraiščio raštų perkėlimas ant kiaušinio atrodo romantiškiausias ir magiškiausias būdas iš mūsų siūlomų, kartu tai ir šiokia tokia loterija – niekada negali žinoti, koks piešinys atsispaus. Išbandėme labai panašius ryškius šilkinius audinius, tačiau rezultatas skirtingas: vieni raštai išėjo ryškūs, kiti subtilesni, pastelinių spalvų.

Pasikartojančių detalių piešimas plonu žymekliu (markeriu) gali virsti puikiausia meditacija su gražiausiu velykiniu rezultatu. Tiesa, kiaušinių dekoravimas popierinėmis servetėlėmis gali sukelti keblumų vėliau juos lupant (įmanoma, bet nebus labai patogu), todėl šis būdas labiau tinka, jei pagrindinė margučio užduotis yra simboliškai papuošti stalą, namus ar velykinę puokštę.

Marginimas šilkiniais kaklaraiščiais arba šilku

Reikės:

 • nevirtų kiaušinių baltu lukštu
 • ryškių tamsesnių spalvų šilkinių kaklaraiščių (tinka ir kitas mechaniniu būdu (ne namuose) dažytas 100 % šilkas, vienas kaklaraištis daugiausia dviem trims kiaušiniams)
 • nespalvotos medvilnės didesnės skiautės (tinka sena paklodė ar pagalvės, antklodės užvalkalas, virtuvinis rankšluostis, seni vyriški marškiniai)
 • tvirtesnio siūlo
 • maždaug 1 litro vandens arba tiek, kad apsemtų kiaušinius inde
 • 1/4 stiklinės acto
 • žirklių
 • 1–2 kosmetinės vatos lapelių ir šlakelio aliejaus, jei norisi, kad kiaušiniai blizgėtų
 1. Išardome kaklaraištį – mums bus reikalinga tik šilkinė dalis.
 2. Šilko skiautėmis (geroji kaklaraiščio pusė turi liestis su kiaušinio lukštu) tampriai – būtinai! – apgaubiame kiaušinius ir surišame medžiagą viršuje. Kuo stipriau medžiaga prigludusi prie kiaušinio, tuo ryškesnis raštas atsispaus. Prieš rišdami pagalvokite, kuri kiaušinio dalis jums bus svarbiausia – jei tieksite taurelėse, tai gražiausias raštas tegul atsispaudžia ant kiaušinio viršaus, jei kiaušinius guldysite į lėkštę, tai šilko ornamentai tegul atsispindi ant kiaušinio šono.
 3. „Šilkinius“ kiaušinius dar kartą apgaubiame medžiaga – tik šįkart paprasta medvilne, vėl tampriai užrišame toje pačioje vietoje, kaip ir pirmą siūlą.
 4. Šitaip „aprengtus“ kiaušinius sudedame į puodą, užpilame juos vandeniu, kad visiškai apsemtų, supilame actą ir paverdame 5 minutes. Išjungiame kaitrą ir paliekame karštame vandenyje dar 20 minučių.
 5. Nurengiame drabužėlius, kai kiaušiniai bus pakankamai atvėsę, paliekame juos išdžiūti.
 6. Kosmetiniu vatos lapeliu kiaušinius švelniai patepame aliejumi, jei norisi, kad jie blizgėtų.

Marginimas popierinėmis servetėlėmis – beveik dekupažas

Reikės:

 • virtų kiaušinių (ant balto lukšto geriau matysis paveikslėliai, o jei klijuosite tik aplikaciją, servetėlės fragmentą, geriausia tai daryti ant viena spalva nudažyto kiaušinio)
 • 1 kiaušinio baltymo
 • popierinių servetėlių su nuostabiausiais raštais
 • minkšto teptuko
 • mažų aštrių žirklučių, jei norėsite iškirpti atskiras detales
 1. Atskiriame servetėlių sluoksnius, ploniausią spalvotą dalį suplėšome arba iškerpame norimą ornamentą.
 2. Į nedidelį dubenėlį supilame kiaušinio baltymą, labai lengvai jį paplakame.
 3. Teptuką pamerkiame į kiaušinio baltymą, dedame pasiruoštą popierėlį ant kiaušinio, lengvai jį prilaikydami patepame kiaušinio baltymu – veiksmas bus tarsi norėtume teptuku „užglostyti“ popierėlį ant kiaušinio.
 4. Dedame kitą popierėlį taip, kad jis šiek tiek dengtų pirmojo kraštinę, ir pakartojame „užglostymo“ veiksmą. Taip klijuojame popierėlius, kol gausime norimą vaizdą. Kiaušinį paliekame išdžiūti.

Marginimas vaškinėmis kreidelėmis

Reikės:

 • virtų vienspalvių dažytų kiaušinių
 • spalvotų vaškinių kreidelių
 • tarkos
 • indo tarkuotoms kreidelėms
 • blizgučių pabarstyti ir papuošti (galima įsigyti floristikos parduotuvėse)
 • popierinių rankšluosčių
 1. Vaškines kreideles sutarkuojame ir suberiame į indą nesumaišydami spalvų.
 2. Mums reikalingi karšti kiaušiniai, kad kreidelės tirptų, todėl dažytus kiaušinius įmerkiame į karštą vandenį. Pasiruošiame popierinį rankšluostėlį.

Šaukštu ištraukiame karštą kiaušinį, guldome jį ant popierinio rankšluosčio. Kreidelių drožlėmis dabiname kiaušinį norimais potėpiais ir atspalviais, puošiame blizgučiais

Visas idėjas sugalvojo ir parodė tikra kūrybos deivė Lina iš bearonme.

Komentarai

Rašyti komentarą