Ši „Keliauk ir ragauk. Lietuva” laida yra paskutinė iš dešimties. Ar reikia sakyti, kad befilmuodami atsisveikinimą juokėmės truputį pro ašaras? Na gerai, gal ne pro ašaras, bet su išankstiniu ilgesiu. Norisi dar keliauti, dar atrasti, dar pajausti, kokia nuostabi, įvairi, linksma, turtinga valgiais, gamta ir žmonėmis yra mūsų Lietuva. Tikiuosi, kad ne tik mes su komanda turime jau planų, kur sugrįšime su vaikais, ką rekomenduosime draugams ir aišku, visi dešimt maršrutų yra pasiruošę būti dar kartą peržiūrėti lnkgo svetainėje, štai čia.

Na, o paskutinę laidą žiūrėsite per Kūčias. Man pačiai labai svarbu išlaikyti ir šeimos, ir visos tautos tradicijas, todėl ir save, ir kitus raginu netingėti ir pasistengti, kad Kūčių stalas būtų kuo tradiciškesnis. Ne tik apie aguonų pieną ar kūčią aš čia kalbu. Visose laidose apie tradicijas taip įdomiai pasakojusi Kulinarijos paveldo ekspertė Nijolė Marcinkevičienė sako, kad dar daugybė primirštų mūsų senolių valgių yra, ir reikia tik truputį panorėti, ir truputį netingėti, kad tradicijos atgytų. Štai, žiūrėkite, kokias nuostabias, tradicines lietuviškas bandeles su kanapėmis šį šeštadienį kepsime. Puikiai, beje, tiks, ne tik Kūčioms, bet ir Kalėdoms.

mazintoskaledufilm 35

Bandeles vešiu ne bet kam, o pačiam Seneliui Kalėdai – sužinojau, kad šiemet jis atidarė rezidenciją Rokiškyje ir, žinoma, išsiruošiau pažiūrėti, kas ten ir kaip. Koks sutapimas! Kalėdos rezidencija ir kalėdinis paštas įsikūrę Rokiškio dvaro sodyboje (krašto muziejuje), ten pat, kur vyksta tradicinių aukštaitiškų Kūčių edukacija, tad Beata ragaus ir avižų kisieliaus, ir Kūčios ir šio regiono tradicinių virtinių su baravykais.

mazintoskaledufilm 21

mazintoskaledufilm 27

O ar žinojote, kad būtent Rokiškyje yra vienintelė tokia Lietuvoje prakartėlių ekspozicija? „Turėjome sykį ir valgomą prakartėlę, tačiau ją suvalgė pelės“, – pasakojo man Rokiškio krašto muziejininkė Laima Klasinskienė.

prakartele

Visai nebūtina vykti į Laplandiją, jei norite pamatyti kalėdinių elnių ir tikrą Kalėdų Senelį. Na, bet pakeliui dar galima užsukti ir į Anykščius – medžių lajų takas, sniego apkabintas, yra be galo gražus…

mazintoskaledufilm

Beata

Kitas kelionės tikslas – Kučių kaimas. Smalsu, ką gi per Kūčias veikia šio kaimo gyventojai? Beieškodama kaimo, atradau ypatingą pašnekovą – Bistrampolio dvaro valdytoją, kunigą ir istorijos žinovą – Rimantą Gudelį. Su juo apžiūrėjau gražųjį žirgyną, jis papasakojo apie čia gyvenusius baronus Bistramus ir dabar čia vykstančis kultūros renginius. Bistrampolyje gyvena labai mieli elniukai!!!

mazintoskaledufilm 15

mazintoskaledufilm 7

Bistrampolio dvaro valdytojas_Rimas Gudelis

Ši laida yra projekto „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas vietinio turizmo rinkoje“ (Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0003) dalis. Laidą inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, ji finansuojama pagal 2014–2020m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

Komentarai
  1. Miela Beata, labai labai ačiū už šias laidas! Jos man buvo tikra atgaiva sielai, nes gyvenu su šeima ne Lietuvoje. Ypač ačiū už reportažus apie Molėtus ir Telšius, ten prabėgo mano atostogos! Net nesitiki, kad tiek daug naujo apie juos sužinojau! O Kėdainiai ir Pietų Lietuva iš vis neatrasti klodai buvo! Jau žinau, kad kitą kartą atvažiavę į Lietuvą su vyru ir vaikais nebeapsiribosim vien Vilnium, Trakais ir Pajūriu!!!! Beata, tikrai žinau, kad ne vien man praplėtei akiratį!!!! Laukiu nesulaukiu išbandyt pasiūlytų maršrutų!!!! Labai labai AČIŪ!!!!!!

  2. Miela Beata, vis laukiu nauju irasu bloge:) Zinau, kad laiko visiems truksta… Bet linkiu, kad sis puikus blogas vel atgytu! Sekmes!

Rašyti komentarą