Ir praėjusiais, ir užpradėjusiais metais niekaip niekaip tiksliai tą dieną nepagaunu nei savęs, nei blogo ir neparašau nieko apie tai, kaip skaičiuoja metus gi šis mano tinklaraštis-blogas. Turiu dėti sau minusą, nes tikrai nesu iš tų žmonių, kurie pirmauja įvairaus tipo svarbių ir mažiau svarbių gyvenimo bei kasdienybės įvykių žymėjime ir archyvavime. Aš visada pražiopsau ir pamirštu. Žinau dviejų saujų žmonių gimtadienius ir per daug nereikšminu datų, bet manau, kad dabar patylėjus apie porą savaičių čia juk reikia nuo kažko pradėti. Taigi, šapalas, už kurio kabinuosi rašydama pirmą 2012 įrašą. Per daug neišsiplėsiu, trumpai drūtai: mano blogui 4 metai. Visi juk naujus metus pradedam su naujais pažadais sau ir kitiems. Mano padažas 2007-aisiais  po pusmečio galvojimo, planavimo ir trypimo vietoje, metams einant į pabaigą tada užsirašiau: pradėti tinklaraštį. Tuomet jau buvo jų tikrai ne vienas kulinarinis, bet tikrai ne tokia nesuskaičiuojama aguonų gausybė kaip dabar (kalbu apie lietuviškus). Pradžioje kentėjau nuo scenos baimės ir technologinių slenksčių, esu beviltiška šitoje srityje, ir, kaip matosi iš pirmo įrašo, net nesugebėjau įstatyti lietuviško raidyno. Apie blogą niekam nepasakojau, buvo man pramoga. Bandžiau save. Dabar šitas visas reikalas jau išaugo į patys matot ką.

Dabar, kai perskaičiau pirmą įrašą, tai turiu pasakyti, kad nors blogas buvo pradėtas kaip kulinarinis, tai yra, su receptais pabaigoje ar pradžioje, bet man jis visuomet yra ir buvo daug daugiau nei tik 200 g miltų ir trys kiaušiniai. Todėl kartais – o iš tikrųjų, tai visada – pašalinių minčių daugiau nei konkrečių receptų. Ir dabar, kadangi mano receptai iškeliavo į knygas, TV laidas ir kalendorius, jų, patys matot, kad vis mažiau naujų lieka čia. Man skaityti kitų blogus – tai klausyti kitų nuomonės, todėl man tokie yra įdomiausi, kai gali skaityti ir truputį pagyventi kito mintimis, tuo pačiu išskaitydamas savas. Todėl aš savo rašliavų netaisau, rašau greitai ir impulsyviai sąmonės srautą, esu taip įpratus ir toks yra mano tinklaraštis. Taigi, mano naujų metų apsisprendimas prieš ketverius metus išsipildė su kaupu. Dabar aš jau esu priklausoma ir jaučiu nenormalią atsakomybę blogo nenumarinti, nors kartais neturiu ko pasakyt. Man, kaip matote, artimiausias yra plepėjimo žanras, nors kartais gana dažnai tuščiažodžiavimo beigi pamokslavimo gūsiai užpučia…

Aš pati mėgstu skaityti kitų rašliavas įvairiomis temomis ir pastebiu, kad nors pati nevengiu išsiplėsti į nereikalingas platumas, pati labai raukausi, kai kiti rašliavotojai taip daro. Taigi, nedaryk kitam to, ko pats nemėgsti. Taigi, aš dar keletą dalykų apie tą keturių metų gimtadienį trumpai:

– ne visi naujų metų apsisprendimai yra pasmerkti žlugti, štai mano 2007 nubrėžtas, 2008 įvykdytas pažadas pradėti blogą atsipirko su kaupu ir daug daug veiksmingesnis buvo, nei visi kiti, kuriuos daviau sau iš serijos „daugiau sportuoti, mažiau drybsoti“.  Taigi, ir jums linkiu surasti, nusibrėžti lengvai įvykdomus ir realius uždavinius („daugiau sportuoti, mažiau drybsoti“ mano naujų metų sąraše jau turbūt dešimtus metus iš eilės vis tiek bus).

– man tai yra geriausia tribūna, taip pat pats geriausias būdas įsiminti ir atsiminti receptus bei kitus momentus iš gyvenimo.

– man šitas blogas yra geriausias būdas bendrauti. Pastebėjote, kad aš nesu labai prilipus ir nespėju atsakyti į visus komentarus, ir ne visada leidžiuosi į ilgas diskusijas ar ginčus bei tyrinėjimus kai kuriais klausimais, bet visus komentarus skaitau ir deduosi galvon, esu porą ištrynus, nes jie buvo bjaurūs, nes čia ne tik mano, bet ir kitų erdvė, todėl nenoriu, kad būtų gadinama nuotaika…. Bet kritiškus palieku. Aš pati nesu komentatorė, ir nors kartais labai norėčiau, droviuosi ir nekomentuoju po kitų tinklaraščių įrašais.. Taigi, vertinu tuos, kurie išdrįsta ir komentuoja…

– dar po metų norėčiau, kad mano blogas-tinklaraštis dar kartą pakeistų formą ir čia būtų visko daugiau, dar nežinau iš kur to daugiau paimsiu, bet galvoju…

– ir dar šiaip turbūt reikėtų kažkaip pasigirti??? Bet manau, vienas geresnių pasiekimų yra parduotuvė ir prijuostės, kurios taip pat buvo naujų metų rezoliucija prieš dvejus metus. Ta rezoliucija yra įgyvendinta ir kaba parduotuvėje, kurioje šeimininkauja Bronė. Praėjusiais metais tinklaraštis buvo apdovanotas kaip metų asmeninis tiklaraštis. Dar paprastai yra pasigiriama lankomumo statistika, bet tai kas iš to? Ar dėl to, kad čia ateina 10 tūkstančių, ar trys šimtai, kas nors pasikeis? Tikrai ne…

O štai dabar nuoroda į pirmą blogo receptą – sausainius….

(Fotonuotraukos autorius Tomas, rjfotografija.lt)

Komentarai
 1. Sveikinu taip sėkmingai įvykdžius sau duotą pažadą rašyti blogą. Lietuviškų blogų erdvėje jis jau toks ganėtinai veteranas (nemažai tuo pat metu pradėtų blogų jau numarinti).
  Žaviuosi Jūsų, Beata, sugebėjimu taip moteriškai ir smagiai čia čiauškėti ir linkiu kuo toliau, tuo labiau tobulėti ir blogo rašyme, ir kulinarijoje. 🙂

 2. Sveiki, Beata, tikrai pradziuginote vel pasirodziusi bloge ir priminusi man, kad as dar nepasirasiau viso saraso savuju 2012 metu tikslu ir darbu. Ir siaip smagu vel paskaityti JusU mintis. Sveika sugryzusi!!!

 3. Sveikinu Beata! Kaip nuolatinė skaitytoja, labai džiaugiuosi, kad šis blog’as daugiau nei 200 gramų miltų ir trys kiaušiniai, kad čia galiu rasti ne tik receptų, bet ir gerą nuotaiką:) Pati esu blogerė, tiesa pirmokė, maniškiam tik metukai, todėl su malonumo mokausi iš Jūsų:) Gražių ir teisingų metų!!!

 4. Su gimtadieniu! Lai svajones pildosi su kaupu!
  O as sau pasizadejau, kad siais metais jokiu pazadu:DD . Geriau pasidziaugsiu po fakto kuris kirbejo galvoje ir pavyko igyvendinti, nei grauziuosi, kad nesilaikau pazadu:))

 5. Kad nepamirsti gimtadieniu, tai labai paprasta patarima duosiu – nusipirk toki Beatos kalendoriu, ten galima pasizymeti ir nieko nepamirsi, sekmes 🙂 Man padeda toks budas visokiu svarbiu-nelabai ivykiu nepraleisti;)

 6. Labukas, su gimtadieniu ir kad visi sau duoti pažadukai išsipildytų… o aš nedrąsiai noriu priminti vieną iš pažadų – papasakoti istoriją apie Odetos Blondinių pyragą ir gal net receptą pridėti toms, kurios visažiniame internete jo neatsikapstė… nerealiai skanus pyragas… tikiu, kad istorija jį tik dar paskanintų… 🙂

 7. Su ketvirtuoju gimtadieniu! Manau, kad šis tinklaraštis daugelį įkvėpė ne tik skaniau gaminti , bet ir patiems pradėti rašyti savo kulinarinius tinklaraščius, bent jau mane tai tikrai 🙂 Sėkmės skaniuose darbuose!

 8. Sveiki Beata,

  Su gimtadieniu Jūsų blogą!
  Beje, pirmąją Jūsų knyga gavau dovanų gimtadieniui rudenį ir nuo to laiko vos ne kas dieną lankausi Jūsų saite 🙂 O tai labai praskaidrina Briuselišką kasdienybę.
  Vienu žodžiu Ilgiausių metų Jūsų blogui!

Rašyti komentarą