Na vis niekaip neateina rankos iki blogo… Ir graužia mane kaip kokį kopūstą kirmėlė už tai, kad nepasidalinu ir garsiai nepatrimituoju apie sėkmingą Kviečiu į svečius finalą…

Štai jau prieš pusantros savaitės buvo paminėta Pasaulinė maisto diena. Tikrai nereikia priminti, kad aš, kartu su Maisto banku, raginau surengti vaišes savo draugams ir artimiesiems, ir taip surinkti lėšų Maisto bankui. Pirmiausia, tai džiaugiuosi, kad gyventojai vis daugiau suaukoja maisto produktų forma, bet Maisto bankui reikia ir finansinės paramos. O finansinė parama tikrai buvo dosni… Kol kas dar vyksta galutiniai skaičiavimai ir tikrai žinau, kad vienas kitas dar surengs vaišes ir po spalio šešioliktos…

Bet rezultatai – tikrai džiuginantys jau dabar. Kviečiu į svečius iniciatyva sugeneravo beveik 15 tūkstančių litų… Tai iš tiesų yra daug. Mes su Deimante iš Maisto banko buvome mintyse nusistatę skaičių ir mūsų lūkesčiai išsipildė su kaupu. Bet svarbiausia čia yra tie žmonės, kurie organizavo ir ruošė vaišes savo draugams.

Formų buvo įvairiausių: nuo pietų darbovietėse, piknikų parkuose, didelių bendruomenių susiėjimų  ar pavienių  vakarienių ir pietų namuose. Ir ne tik  Lietuvoje.

Net neabejoju, kad visi džiaugiasi buvę iniciatyvos dalimi. Bendruomeniškumas ir dalijimasis, be abejonės, daro mus laimingesniais.

Visiems aktyvistams ir nuostabiems šeimininkams sakau didelį Ačiū… Tikiuosi, tokį patį vajų darysime ir kitais metais???

O čia – išsamiau apie dalyvavusius, prisidėjusius, organizavusius ir aukojusius. Ne visų vaišių akimirkomis pasidalinau čia, bloge, bet visi visi jūs esate labai svarbūs ir ypatingi…

„Kviečiu į svečius“ dalyviai nepasiturintiems maitinti surinko arti 15 tūkstančių litų. Per kelias savaites buvo surengti 54 labdaringi pokyliai. Taip Pasaulinę maisto dieną pažymėjo 700 svečiuotis mėgstančių entuziastų. 25 litai – vidutiniškai tiek labdarai skyrė kiekvienas dalyvis. „Maisto bankas“ už šią sumą nepasiturintiems patieks 329 porcijas. Už projekto „Kviečiu į svečius“ metu surinktas lėšas skurdžiai gyvenantys žmonės bus pamaitinti daugiau nei 126 tūkstančius kartų.

Daugiausia vieno renginio metu paaukota Panevėžio rajono Vėriškių bendruomenės vakaronėje – joje svečiai labdarai surinko 2103 litus. Organizatoriai pasakoja, kad suskaičiavę surinktas lėšas braukė ir džiaugsmo ašarą.

Geru dalijimosi jausmu džiaugėsi ir Inesa Gailienė, suorganizavusi „Kulinarijos klubo” labdaringą vakarienę: „Įprastai mes savo klube pakaitomis gaminame vakarienę arba kviečiame mums pagaminti įdomius svečius, tačiau šį kartą tiesiog susinešėme vaišes (nieko įmantraus) ir vokeliuose sunešėme pinigus. Laiką praleidome puikiai. Buvo tikrai smagu, ypač žinant, kad mūsų klubas pirmą kartą daro gerą darbą :)”

Dosnumu pasižymėjo ir jaunų mamų sambūris “Mummymoon”. Sekmadienio rytą  Sereikiškių parke drauge pusryčiavusios šeimos skurstantiems maitinti skyrė 1101 Lt.

Vaišintis geradariai kvietė ne vien prašmatniuose salonuose ar restoranuose. Į svečius pasikvietė ir Naujoje Vilnioje įsikūrusi nepasiturinčius kasdien maitinanti labdaros fondo „Ekklesia“ valgykla. Čia apsilankę miestelėnai ragavo fondo vadovės Larisos Čerkasskajos  patiekalų. Vienam vakaro svečių Vilniaus m. savivaldybės Socialinių reikalų komiteto pirmininkui Jurui Požėlai įspūdį paliko jauki valgyklos aplinka ir geras maistas: „Pasirodo skurdžiausius žmones įmanoma maitinti sočiai, skaniai ir nebrangiai“, – valgyklos virtuvės savanorių darbą gyrė politikas.

Maisto banko vadovė Deimantė Žebrauskaitė džiaugiasi, kad Lietuvoje dar neįprastas būdas rinkti lėšas sulaukė tokio palaikymo.

Dar kartą ačiū visiems gaminusiems, kvietusiems ir tiems, kurie vaišinosi, aukojo. Tikiuosi, kad šiemet buvo nebloga šios iniciatyvos, ateityje tapsiančios gražia, dosnia ir vaišinga tradicija, repeticija 🙂

Komentarai
  1. Prisipažinsiu, kad šiemet pati neorganizavau, bet galvoju, kad kitąmet gal padarysiu kokį testą vietos bendruomenei 🙂 Smagu, kai žinomų žmonių pomėgiai ir gebėjimai skatina dar ir geriems darbams – atrodo, tereikėjo paraginti, paskatinti, idėjų pažerti ir štai kokie rezultatai. Sėkmės!

  2. Mieloji Beata, Vėriškių bendruomenė yra Radviliškio rajono savivaldybėje 🙂
    Smagu, kad akcija pavyko 🙂

Rašyti komentarą