Na kas čia atsitiko su tuo gegužiu? Toks šaltas, kad net tinkamai nespėjom sušilti, bet mielieji, nėra blogo oro tik netinkami rūbai ir neužkurtas grilius…Ha ha tikrai taip. Aš daug metų turėjau dujinį (beje jį vis dar turime), bet jau ne vienus metus svarsčiau, kad metas rimtai investicijai ir galvojau apie Big Green Egg. Kas nulėmė mano apsisprendima? Tikrai daug skaičiau, kalbėjausi su žmonėmis ir vis tik išsirinkau šią brangią, bet užtikrintą kepsninę.
Big Green Egg yra sunkus ir rimtas dalykas. Amerikiečiai senovinį molinį kiaušinio formos krosnį nusižiūrėjo iš japonų, įsikvėpė ir pagamino keramikinę kiaušinio formos kepsninę. Big Green Egg savo gyvavimą pradėjo praeito amžiaus 70-ais metais, ir dabar tai tradicijų įkvėpta moderni ir iš pažangių medžiagų pagaminta kepsninė.
Vienas svarbiausių Big Green Egg privalumų labai patikima keramika, kuri gaminama pagal NASA technologijas. Technologija patikrinta, todėl Big Green Egg taip užtikrintai suteikia life-time garantiją. Nes keramika visgi kepimo procese yra svarbiausia, tuo ir skiriasi ši kepsninė nuo kitų. O keramika turi buti patikima, nes temperatūra EGGe gali pasiekti 350 C, o pačių žarijų temperatūra gali siekti net iki 600 C.
Aišku Big Green Egg dalykas rimtas ir gražus, apžavi visus, man buvo smagu paskaityti jūsų atsiliepimus po mano įrašu FB, kad kepat su smagumu ir investicija tikrai suteikia daug džiaugsmo.
Dabar aš apie tai, kas apžavėjo mane:
- Big Green Egg yra kūrenamas anglimis, aš naudojau specialias jų anglis ir nors kūriau pirmą kartą pati – pavyko lengvai ir iš pirmo karto.
- Uždengus dangtį matai termometre, kokį karštį pasiekė grilius ir lengvai gali nustatyti, kada pradėt kepti žuvį, o kada steiką, kad rezultatas gautųsi idealus.
- Visgi pats geriausias dalykas yra Big Green Egg daugiafunkciškumas. Gali naudoti kaip grilių arba kaip rūkyklą, įdėjus konvektorių (tokią specialią keramikinę dalį) Big Green Egg virsta orkaite, kur gali kepti ir vištą, ir kalakutą, pyragą ar kugelį.
Bet aš kol kas griliaus naujokė, tai pradėjau nuo paprastesnių receptų – lašišos.
Big Green Egg kepta lašiša ant kedro lentelės
Iš esmės tai lašišos nereikia niekaip ypatingai ruošti, pakanka pasūdyti, pabarstyti pipirais ar mėgstamomis žolelėmis. Aš pasirinkau krapus, bazilikus ir lašiša sumarinuota.
Kepiau ant specialių kedro lentelių, kurias prieš tai bent valandą reikia pamirkyti vandenyje. Ištraukiau iš vandens, padėjau ant griliaus grotelių, lengvai pašildžiau ir paguldžiau ant jų lašišą.
Uždarom Big Green Egg dangtį, temperatūra po truputi grižta į 200C (gali būti žuviai ir žemesnė). 15 minučių ir lašiša iškepta. Aš dar šalia pridėjau pomidoriukų ir pagrilinau.
Lašiša gavosi nuostabiai sultinga, minkšta, tas lengvas dūmo kvapelis dar skonio pridėjo- lyg kepta ir rūkyta vienu metu gavosi.
Baigus kepti lašišą, Big Green Egg buvo taip smagiai įkaitęs, kad pasidarė gaila palikti jį be darbo… Prisiminiau, kad šaldytuve turiu didelį gabalą šoninės sumarinuotos – pagalvojau išbandysiu dar ir lėtą kepimą. Pakėliau konvektorių, užmečiau truputį vyšnios medžio skiedrų specialių ir paguldžiau šoninę ant grotelių (po apačia būtinai turi būti indas, kad riebalai turėtų kur lašėti). Uždariau sau dangtį ir išvažiavau savais reikalais. Temperatūra tolydžio žemėjo, o šoninė lėtai sau kepė. Po trijų valandų kai grižau, radau apie 120C karštį ir nerealaus skanumo šoninę!
Tai čia buvo toks spontaniškas ir labai sėkmingas bandymas lėtai kepti su Big Green Egg. Svarbiausi dalykai čia buvo du – šoninė, kuri prieš tai parą marinavosi raudonėlyje, česnake, druskoje, pipiruose ir truputyje paprikos ir Big Green Egg, kuris savo stebuklingą magiją paleido…
Pabandysiu kada nors ir šį Nidos receptą https://www.nidosreceptai.lt/letai-kepta-rukyta-sonine/
O dabar artimiausiu metu ketinu kepti visą vištą. O paskui pyragą. Ir kugelį, kai tik lietuviškų bulvių atsiras!
#gerųdalykųreklama