Jaučiu pavasarį, nors tuo pat metu jaučiu begalinį norą būti namie. Vilkėti laisvus rubus ir tiesiog būti su savais. Kažkur išsiruošti man sunku, todėl sunkiai sekasi išsikrapštyti net į parduotuvę ir apsirpikimus. Suprantu, kad dabar toks metas, kai laikas namuose ir laikas su vaikais vakarais yra man malonesnis, nei kas nors kito. Nors žiema kaip ir baigiasi, tiesiog… Jei jūsų atžalos dar kūdikiai, ir galvojate, kad va, nustosiu maitinti, pradės miegoti per naktį, tada tai galėsiu jau eiti, tai klystate. Aš, sakyčiau, lengviau išeidavau kažkur ir palikdavau paguldyti vaikus Tomui, kol jie buvo iki dvejų, nei dabar, kai jie jau kalbantys ir atsikalbinėjantys, ir savarankiški, kad patys knygas prieš miegą skaito. Ar čia tik man vienai prieš pavasarį namisėdizmo priepuolis? O gal dėl to, kad man ir taip pilna įvykių ir reikalų…

Na taip, pasigyriau, kaip sėdžiu namie, cha cha cha, ir užpilsiu įvykiais bei apsilankymais. Pradėsiu atbuline tvarka. Dabar, kai rašau, nežinau dar jokių rinkimų rezultatų, žinau tik viena, kad balsavau, ir kai balsavau, pagalvojau, kaip džiaugiuosi, kad gyvenu Lietuvoje! Kur mes iš tiesų turime demokratišką rinkimų sistemą, tik patys vengiame ja pasinaudoti. Čia iš tos pačios serijos, kad to, ką turi – nevertini… Aš optimistiškai galvoju, kad vis daugiau jaunų ir senų pasinaudos savo teise, ir kiekvienais metais balsuosime vis aktyviau… Ką aš čia apie politiką? Dabar ne tas gyvenimo tarpsnis… Bet, kai įmečiau tą savo biuletenį, tikrai, nemeluoju, pasijutau tiesiog euforijos duše, – šventiškai ir ypatingai.

Beata linksma

Kavos dienos ir tatuiruoti naujų laikų gurmanai

Ateina nauji, geri laikai. Tikrai. Aš, pavyzdžiui, pagalvojau ir prisminiau, kiek daug žingsnių Lietuvoje padarė kava. Nuo pirmų coffe houzų iki dabar, kai jau atrodo, ne vienas ir ne du, ir gal kokie penki plačiai žinomi ir gausiai nepriklausomi kavos skrudintojai kavą importuoja, skrudina ir į maišelius pilsto. Ar galėjote patikėti?? Kad kažkada taip bus??? Juk galvojome, kad kava tik Brazilijos arba Vokietijos, paskui jau ir Italijos atsirado… Pasakysiu paprastai, man kava patinka ir kuo toliau, tuo labiau patinka ją gerti, ne švelnią ir visokią. O kapučino tai galiu tik kartą ir tik iki 12. O espresso man skanu tik Milane ir už eurą. Stovint. Kartu su būriu diedukų su ūsais.

Pabuvau Kavos dienose. Pasidairiau ir pasidžiaugiau. Daug kavos geriame, tikiuosi, kad vis geriau ją suprantame ir renkamės gerti geresnę kavą ir namie, ir ne namie. Štai du kavos žinovai, abu čempionai, vienas ragavime, kitas barista (čia, man rodos, jie iš praėjusių metų), jauni ir madingi. Vienas su ala babytė mezgė megztuku, kitas su tatuiruotėmis ir skustais šonais. Tai argi ne smagumas?

Beatos virtuve_kavos dienos_baristos

Beatos virtuve_kavos dienos_baristos

Va, o čia jie kartu su savo kolegomis žaidžia stalo futbolą.

Beatos virtuve_kavos dienos_baristos

Mes su Ievute apsvaigome. Beje, skelbimas: Ievutė ieško prancūzo arba prancūzės, su kuriais galėtų susitikti, bendrauti ir kalbėti prancūziškai, bo susirūpino, kad pamiršta šią prašmatnią kalbą. Tai jei ką nors turite pasiūlyti, rašykite. 

Beatos virtuve_kavos dienos_Ievute

Kitas reikalas, kuriame taip pat dalyvavo jauni ir tatuiruoti gourme, naujo sukirpimo šefai, buvo Tapas.Lt organizuotas vieno vakaro įvykis – restoranas Technikos muziejuje, su penkiomis tapomis ir GinGas muzika. Tiesa, ilgai neužsibuvau, nes turėjau gana limituotą laiką mieste, tai teko pasukti namų link…

Beatos virtuve_energetikos muziejus

Ir dar dvi vietos. Alaus biblioteka – nors ragavau tik vienintelį ten esantį bealkoholinį alų, tačiau ketinu užsukti dar kartą. Labai sumaniai padaryta, net jei nemyli alaus, iš karto turėsi įsimylėti. Alaus biblioteka įsikūrė Trakų gatvės pradžioje, kur prie Pylimo ir Basanavičiaus gatvių arčiau… Norėsiu ten dar užsukti paskaityti. Beje, čia rimtai, be bajerio, jie turi visą knygą apie alų.

Beatos virtuve_alaus biblioteka

Ir pabaigai. Sekmadienio vakare užsukome į dažnai, bet paprastai pietums ar savaitės dienomis lankomą restoraną Jurgis ir Drakonas (Ogmios mieste). Pastovėjome eilėje. Ir žinote, man ten buvo labai gera ir skanu. Ir tas jausmas, kai pagalvoji, kažkada tai buvo tik idėja, kuri mums kilo niekasneatsimena kur, bet tikrai žinau, kad važiavome mašina. O dabar didelis, smagus, geros energijos ir gražių žmonių kupinas restoranas.

Beatos virtuve_Tomas_vaikai

Ir jums sakau, kas žino, kokia idėja jums kils šią savaitę??? Aaa??? Ką pamatysite materijoje po metų, dvejų, o gal ir dviejų mėnesių?

SVAJOK ir NEBIJOK! Sakau aš, ir siūlau šią savaitę kokią mintį užminti sau.

Komentarai
  1. Oi, Beata, įtariu, kad Jūsų noras susijęs su artėjančia namų ruoša:) Bent jau mano tai tikrai. Aš jaučiu pavasarį ir mano dideliam džiaugsmui, o mano brangiausiojo dideliam nedžiaugsmui man norisi viską tvarkyti iš pagrindų, remontuoti, keisti, plauti, valyti, sodinti ir t.t. Gal dėl to ir namuose užsilaikom? Juk kad gimtų tikrai gera idėja, ji turi „susigulėti”, man asmeniškai tai nutinka ilgai slankiojant po namus (geriausia, per atostogas) ir niekada nenutinka paparastą darbo savaitę. Taigi, įtariu, kad ir pas Jus artėja permainų metas:) Sėkmės:)

  2. Dristu prisipazinti – mano didziausia ( naivi) gyvenimo svajone dirbti su Jumis Jusu nerealioje komandoje:))) nes viskas ka Jus veikiat ziauriai veeza:)

Rašyti komentarą