(Kas nesusipainiotume, kur aš, kur kiti kalba prieš parašysiu kad čia aš:) Beata:  Sveiki mielieji, mes su Maisto banku labai džiaugiamės, kad šiais metais Kviečiu į Svečius įgauna pagreiti ir dalyvauja vis daugiau žmonių. Svečių vajų pradėjome praėjusį savaitgalį, bet svečius kviesti galite, kad ir iki Spalio vidurio, tik tada pradėsime jau skaičiuoti rezultatus. Tad jei dar nespėjote, galbūt jus įkvėps geras kitų pavyzdys?

Pradėkime, nuo mano seses ir jos darbščiųjų kolegių jau antrus metus organizuotų vaišių „Swedbanke”. Vaišių buvo tiek daug, kad merginos nusprendė pavaišinti ir tuo metu banke vykusio Vilniaus Hub rengiamos konferencijos dalyvius (žinau, kad ir patys „huberiai”, kaip ir praėjusiasi metais, taip ir šiemet taip pat organizuos „Kviečiu į svečius”).

Odeta rašo:  

Praėjusiais metais į svečius kviečiau draugus, o šiemet nusprendžiau, kad būtų gerai ir „Swedbank” kolegas pajungti. Prieš metus mano kolegė Daiva organizavo pusryčius darbe, todėl šiemet aš prisijungiau prie jos ir kartu visus sukvietėme į masinę popietės arbatėlę, kurioje savo pyragus pristatė ir dar kelios banke dirbančios merginos.

Kad mažai nebūtų, iš pat ryto su kolege Deimante pakvietėm ir savo aukšto kolegas pusryčių su skania kava, sumuštiniais ir namine Granola, kurią pagaminau iš to ką turėjau namuose. Tiesą pasakius, Granolos pridariau beveik kibirą (na….šiek tiek teko produktų nusipirkti). Pusryčiai buvo tikrai sėkmingi, surinkome virš 400 litų, o iš Beatos virtuvės pasiskolinta Delonghi Prima Dona kavą virė ne kaip Primadona, bet kaip tikra bitė darbininkė ir per visą dieną pagamino virš 150 skanios ir kvapnios kavos puodelių.

Pusryčiai kolegoms

Pagrindinis renginys – arbata su pyragu buvo ir vaišingas ir gausus, savanorės pagamino tiek gardumynų, kiek mūsų kolegos niekaip nesugebėjo įveikti. Kadangi sėkmė lydėjo mus ir tą pačią dieną banke vyko ir Hub Vilnius renginys, kuriame būriavosi apie 100 jaunų, protingų ir gražių jaunuolių bei merginų – visi jie buvo sėkmingai pakviesti pasivaišinti ir paaukoti „Maisto bankui”.

Taigi dienos rezultatai iš tiesų neblogi: išlaidos vaišių ruošimui sudarė apie 300 litų, o surinkome virš 1500 litų.

Viso buvo pagaminta apie 13 skirtingų rūšių gardumynų, kurių receptus galėjo gauti kiekvienas atėjęs pasivaišinti. Manau, kitais metais padarysime dar geriau!

Prie puikios iniciatyvos prisijungė ir Londone gyvenantys lietuviai, o jų tarpe ir Ieva , su kuria susipažinau Olimpinių žaidynių metu, ji ten dirbo savanore. Ieva yra iniciatorė ir aktyvistė, tokie žmonės pirmieji prisijungia prie visokių iniciatyvų. Ieva ruošėsi labai atsakingai, net pagalvių prisiuvo, kurias paskui bičiuliams pardavinėjo. Tegul kalba pati Ieva, ir tik paskaitykite kokio ilgio buvo meniu, jos namuose Londone praėjusį šeštadienį vykusioje šventėjė, kurios derlius net  350 svarų.

Ieva rašo:

Užkandžiai
•Vištiena su riešutų padažu
•Marinuotos alyvuogės
•Feta sūriu įdaryti kumpio suktinukai
•Sūrio Brie ir spanguolių džemo krepšeliai
•Guacamole įdaryti pomidorų laiveliai
•Krevetės Tempura tešloje
•Pavasariniai suktinukai itališkai
Karšti patiekalai:
•Baklažanų ir mocarelos užkepėlė
•Vištiena datulių padaže su mėlynuoju pelėsio sūriu
•Moliūgų su anakardžiais garnyras
•Vištų sparneliai su apelsinų glazūra ir sezamu

 Kviečiu į svečius ne tik namuose ir didelėse bendrovėse vykstanti iniciatyva, J. Matulaičio socialiniame centre Vilniuje, trys ten dirbančios merginos ruošė vaišes 20-čiai svečių. Štai kokie jų atsiliepimai:

Prisijungti prie akcijos „Kviečiu į svečius“ nusprendėme labai
netikėtai, vedamos turbūt, kaip ir dauguma, dviejų pagrindinių tikslų:
sukviesti į bendrą ratą sau artimus žmones, smagiai pasisėdėti,
paskanauti, o tuo pačiu surinkti pinigėlių šeimoms, kurių pietų stalas
dėl nepakankamų pajamų dažnai būna gana kuklus. Bet patikėkite,
praūžus visam šurmuliui, širdyje ir patirčių kraitėje liko kur kas
daugiau nei galėjome tikėtis: jaukus ir iki ašarų smagus vakaras
gaminant maistą (kompanijoje plušti prie puodų kur kas smagiau nei
vienai), pasiruošimas pietums, kai kasdienis stalas staiga nušvinta
žvakėmis ir šypsenomis, dalinimasis tuo, ką turime, tarnystė vienas
kitam, rūpestis, kad lėkštė neliktų tuščia, bendrystė… Po laiko,
praleisto drauge prie pietų stalo, suvoki, kad tai kvietimas ne tik į
svečius, bet ir į širdį, į bendruomenę, į tikrą buvimą drauge… Ir
svarbiausia, kad reikia visai nedaug – tiesiog pakviesti!
Aistė, Lauryna ir Sigita.

„Maisto bankas” ir aš džiaugiamės, kad prie šio projekto prisijungia įvairiausios organizacijos ir į šventes net miesto merai ateina…Štai čia galite pasižiūrėti kaip Kauno Socialinių paslaugų centras suruošė pietus šią savaitę, kuriuose ir miesto meras dalyvavo. Šventę organizuos ir Jonavos meras. Ačiū visiem, kurie siunčiate savo atsiliepimus į „Kviečiu į svečius” svetainę, ačiū visiems kurie rado laiko, kurie jau surengė šventes ir tiems, kurie dar tik joms ruošiasi. Apie „Kviečiu į svečius” dar kalbėsiu, po  savaitės važiuosiu į Vilnių, kur pasirašysiu ant visų knygų, kurias spalio antroje pusėje išsiųsime švenčių iniciatoriams. Už šią dovaną esame dėkingi „Vilkyškių pieninei”, kuri prisidėjo prie „Kviečiu į svečius” šiais metais.
Ačiū ir lauksiu atsiliepimų, juk geras pavyzdys užkrečia?  

Komentarai

Rašyti komentarą