Lietuva, tu nuostabi! – sakau aš, reemigravusi meilės emigrantė, ir dar savo vyrą anglą importavusi. Gal net galėčiau gauti kokį medalį iš Ūkio ministerijos už tai, kad parsivežiau ne tik vyrą, bet ir verslo idėjų, o dabar mes sėkmingai kuriame, gyvename, dirbame būtent čia, Lietuvoje. Manęs dažnai klausia, koks mano tiesiausias kelias į laimę. Džiaugtis tuo, ką turi. Žinau, kad kartais tai gali atrodyti absurdiška ar visiška nesąmonė. Ypač jei guli ligos patale, jei išsiskyrei su mylimu žmogumi ar – dar blogiau – jis tave išdavė, jei tavo vaikas tranko durimis ir mėto daiktus, jei neturi pinigų naujai suknelei, kurios kaip tyčia dabar labai labai reikia, arba ir vėl negalėsi išskristi į Barseloną su draugėmis, nes tavo vyras po to du mėnesius bus susiraukęs ir nekalbus, jei tave nervina nelygios šlaunys, jei…
Visada visada rasi, kuo pasiskųsti: „Kas per nesąmonė džiaugtis tuo, ką turi? Aš nieko neturiu!“ – man grūmotų koks piktas komentatorius. Bet tikiu, kad mano žurnalą skaito pozityvūs, linkę į mažus malonumus bei džiaugsmingą gyvenimą žmonės.
Taip, ir mes, pozityvieji, pamirštame kasdien džiaugtis, todėl primenu ir sau, ir jums bent vieną kartą, o geriau visus tris, kiekvieną dieną pasidžiaugti tuo, ką šiandien turime prieš savo nosį: kaip smagiai vienas su kitu žaidžia mano šunys, kaip saldžiai šalia manęs miega mano vyras, kaip gera apsikabinti su taip greitai augančiais vaikais, kaip smagu plauti grindis, kokia graži ta mano penkerių metų senumo lininė suknelė, kaip man pasisekė, kad turiu tokių protingų ir sumanių kolegių ir kaip gražiai šį vakarą leidžiasi saulė, o oras toks gaivus, kaip Nidos pušyne, kaip pasakiškai čiulba paukščiai, kai aš jau beveik naktį grįžtu namo, ir kaip gražu, kiek daug neatrastų dalykų yra Lietuvoje.
Todėl šią vasarą kviečiu džiaugtis tuo, ką turime, – nuostabia Lietuva. Mažos džiaugsmingos kasdienės smulkmenos sukuria vieną didelę laimę.
Dairykitės vaikščiodami, važiuokite dviračiais, automobiliais ar motociklais, plaukite baidarėmis, ragaukite – mėgaukitės Lietuva. Šis žurnalas tebūna priminimas man ir jums – svarbiausia džiaugtis tuo, ką turi.

beata_vasara

Komentarai
  1. Miela Beata,

    Visiškai su Jumis sutinku, reikia mokėti džiaugtis kiekviena mums dovanojama gyvenimo akimirka, saulės šypsniu, gamta, artimųjų šiluma ir visu kuo, kas mus supa. Kiekvieną rytą pradedu balkone, su porceliano puodeliu rankose, klausausi vasaros paukščių dainų ir dėkoju, kad esu čia, Lietuvoje… reikia tik sugebėti mylėti visa širdimi ir gyvenimas taps gražus ir dosnus Tau …

    Linkėjimai, Eglė

  2. Ačiū už priminimą. Džiaugtis tuo, ką turi. Net Siela šypsosi, širdis džiaugiasi. Ačiū Viešpačiui už kiekvieną dieną.

Rašyti komentarą